Gönderen Konu: ABS Işığı  (Okunma sayısı 99064 defa)

Çevrimdışı gencoy

• Profili Görüntüle
Ynt: ABS Işığı
« Yanıtla #70 : 25 Şubat 2009, 15:04:59 »
Arkadaşım mademki 25 yıllık ustasın niye anlamadın arabanın iyi olmadığını niye aldın?
Oğuzun dediğinede katılıyorum sat kurtul hocam .

can kardeşim sanayi esnafıyım ama uğraştığım sektör otomotiv değil.. derdim marka kötülemek değil aracın sorunları üstüste gelince canım yandı o ruh haliyle forumda çare ararken yazıvermişiz bişeyler.. aracı bugün sattım zaten.. kaldıki vw her zaman iyi marka olmuştur bende dahil kimse kötü diyemez bu markaya..ancak polo bu markanın zayıf bir modeli bana göre.. eğer kırdığım insanlar olduysa onlardan özür dilerim.. herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #71 : 25 Şubat 2009, 21:08:22 »
Sanayi diyince otomotivle ilgili sandım kusuruma bakma.Arabada satılmış hayırlısı olsun.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 27 Şubat 2009, 18:53:42 »
Benim arabada ABS olmadığı için bu konu başlığı ilgimi çekmemişti. Neler olmuş burda. marka kötülüyenler.. savunanlar filan.
Gerçi konu kapanmış ama bende bu konuda görüşümü aktarmak isterim.
Çoğumuz burada aracını 2.el olarak satın almıştır. Arkadaşın dediği gibi polo VW'in alt modelide olabilir. Çoğumuzun aracı 10 yaşındanda büyükdür. Burada beklenti önemli bence. Ben 12 yaşında araca biniyorsam bu yaşdaki arabanın sorunlarınada katlanacağım demektir. Benden önceki sahibi nasıl baktı, nasıl bindi bunlar önemli şeyler. Ama 12 yaşındaki arabaların fiyatlarına bakarsanız segmentine göre polo hala yukarılarıdadır. Değerlidir. Niye değerli düşünmek lazım.
sahibinden.com'a bir girin. arama yılı olarak 1996 ile 1999'u seçin. fiyat aralığınıda 10.000 ile  15.000 aralığını seçin.
Arkadaşımız şanssızlık yaşamış. sinirili halinide burada yansıtmıştır. Bence bizim araçlarımız çok iyi ve en önemlisi ben aracıma severek biniyorum. 8)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #73 : 02 Mart 2009, 20:17:45 »
bu poloyu aldığım güne lanet olsun..10 aydır bende ve elim içinden hiç çıkmadı..önce sesleri keseyim dedim kesemediğim gibi dahada arttı boğaz kelebeği bir gün randımanlı çalışmadı ondanda vaz geçtim şimdide ABS.. yazılanların hepsini uyguladım nafile.. lambası sönmedi.. bu arabadan gerçekten memnun olan varmı bilmiyorum.. 12 tane araba değiştim en kötüsü bu.. bu şikayetimide heryerde dile getiriyorum 3 arkadaşımıda polo almaktan caydırdım.. aklı olan varsa poloyu elden çıkarır..ben satlığa çıkardım gerçi satılacağanıda sanmıyorum ya kısmet..

Çok geçmiş olsun sana öyle denk gelmiş, bence elden çıkar bir an önce ve tanıdığın birisinden temiz bi araba al. Biz genelde kaportaya bakarız. Arabanın motoru,Şasesi, Yürüyeni ve hareketli aksamları daha önemli halbuki. Polo iyidir ama mazisi önemli!!!!

Benim arabamda sağlam 2senede 62000 km yaptım hemde Şelale yollarına filan da girdim. Bende Abs yok ama arabamın sağlamlığı beni hep şaşırttı. 7 senelik araba bakım istedi tabi ama bakımı tamamlayınca çok iyi bi araba oldu.Zaten bakımı gelmese önceki sahibi niye satsın. Valla rahat ettim bu arabayı adım alalı. Sanayiye çok giderim benim arabamı görünce şaşırdılar bumuydu diye. Genelde başkalarına yardım etmek için gidiyordum.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ataberk07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 27 Mart 2009, 11:49:59 »
arabamın abs lambası ve el frenı ıkaz lambası aynı anda yanarak seslı ıkaz vermeye basladı .. servıs araca cıhaz baglayarak sorunun abs beynınden kaynaklandıgını degısmesı gerektıgını soyledı. bunun uzerıne abs beynını degıstırdım .lamba sondu fakat ıkı gun sonra tekrar aynı ıkaz lambaları tekrar yanarak seslı ıkaz vermeye devam ettı. cıldıracagım ne yapmam lazım blgısı olanlar yardımcı olursa sevınırım

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 27 Mart 2009, 12:43:19 »
İlla beyinde olucak diye birşey yok malesef hemen beyinden diyiverip haybeye masraf açıyolar vatandaşın başına.Sigortası yanmış olabilir,ön tekerleklerdeki abs kablolarında bir problem olabilir, pompada problem olabilir.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ataberk07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 17 Nisan 2009, 19:02:43 »
ya arkadaslar cıldıracagım . abs lambası bıt turlu sonmedı. beyın degıstı ertesı gun tekrar yandı ? sensorlerden de degıl, 3 defa aynı servıse gosterdım servıse gırıyor beynı tekrar elden gecırıyorlar her tarafına bakıyorlar o an sonuyor 2 gun sonra tekrar yanıyor. bunun ne gıbı bır mantıklı acıklaması var. servıse verdıgım para da cabası ama sonuc sıfır aynı ılk gun servıse goturdugum gıbı

Çevrimdışı erdeM

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 21 Nisan 2009, 22:40:51 »
arkadaşlar benimde aracıma arkadaya biri oturdugunda abs ışıgı yanıyor arkada oturan inince 2 dk sonra sonuyor sizde nedir kazıklanmak istemiyorum aracım 97 polo sportline

Çevrimdışı Pessimist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 27 Mayıs 2009, 16:25:40 »
valla hiç zımpara ile uğraşmadım gittim yenisini aldım şu an ışık söndü ama sanırırm abs çalışmıor sorun beyindenmi kaynaklanıyor :s yada bene çalışmadığını sanıyorum firen yaptığımda tkırdı sesi gelmiyor

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 03 Haziran 2009, 19:42:42 »
arkadaşlar benimde aracıma arkadaya biri oturdugunda abs ışıgı yanıyor arkada oturan inince 2 dk sonra sonuyor sizde nedir kazıklanmak istemiyorum aracım 97 polo sportline

Erdem Bey arka koltukları kaldırdığınızda altında arka sensör kablolarını göreceksiniz. Sensör jaklarını kontak spreyiyle temizleyip biraz sıkıştırın. Eliniz değmişken akü üzerindeki sigortaları da temizlemekte (zımpara-kontak spreyi) fayda var. Sorununuz kesinlikle çözülecektir.

ya arkadaslar cıldıracagım . abs lambası bıt turlu sonmedı. beyın degıstı ertesı gun tekrar yandı ? sensorlerden de degıl, 3 defa aynı servıse gosterdım servıse gırıyor beynı tekrar elden gecırıyorlar her tarafına bakıyorlar o an sonuyor 2 gun sonra tekrar yanıyor. bunun ne gıbı bır mantıklı acıklaması var. servıse verdıgım para da cabası ama sonuc sıfır aynı ılk gun servıse goturdugum gıbı

Akü üstündeki sigorta kutusunu kontrol etmişmiydiniz. Oradaki temassızlıklar beyin arızası hatası gösterebiliyor.

valla hiç zımpara ile uğraşmadım gittim yenisini aldım şu an ışık söndü ama sanırırm abs çalışmıor sorun beyindenmi kaynaklanıyor :s yada bene çalışmadığını sanıyorum firen yaptığımda tkırdı sesi gelmiyor

Tekerlekler kilitlenmediği sürece ABS devreye girmez. Frene daha sert basarak kontrol edebilirsiniz ama uyarı ışığı kontağı açtığınızda yanıyor ve sonrasında sönüyorsa, yanmadığı sürece ABS çalışıyor demektir.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2009, 19:49:39 Gönderen: qb5tp »

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 05 Haziran 2009, 11:23:14 »
Konu Açılmışken ABS İle İlqili Bişi Sorucam Bende. Arabayi İlk Çalştırmadan Önce Işıklar Yanıyor ABS Yanıyo Ve Sonuyo.Sonra Arabayi Calıştırıyorum ABS Yanıyo ve Tekrar Sönüyo Bu Normal mi yoksa ABS de bir Problem Oldugunu Mu Anlatmaya Çalışıyo bana ( ÇAlıştırmadan Önce Yanıyo SÖnüyo . Çalıştırıyorum Yanıyor Sönüyor ) Araba 98 PoLo SportLine
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı ceyhan52

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 14 Ağustos 2009, 10:06:37 »
Arkadaşlar, ben arabadan çok anlamam ama benim de 1 aydır abs ışığı kafasına göre yanıp sönüyo, ustaya götürdüm beyinle alakalı dedi, ama her ne hikmetse, farları yakmayınca abs ışığı yanmıyo farlar açıkken yanmaya başlıyo, beyin de pahalı olduğu için yaptıramıyorum arkadaşlar sigorta uçlarını temizleyin demişler bunu resimle anlatırsanız hiç bilmeyen biri olraka bende bizlerde bişeyler öğremiş oluruz.

Çevrimdışı ceyhan52

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 14 Ağustos 2009, 10:07:43 »
birde benim arabanın sorunu sizce sigortadanmı ?

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 31 Ağustos 2009, 09:03:08 »
Yazıldı mı bilmiyorum ama tekerlekteki her aksamdan ABS ışığı yanabiliyor arkadaşlar.Benim sol ön bilya bozulmuş ABS ışığı yanıyordu.Bilya değişti sorun gitti.
Das auto.