Gönderen Konu: Golf III ile aranıza katılmak istiyorum fakat  (Okunma sayısı 12596 defa)

Çevrimdışı clashasan

• Profili Görüntüle
Golf III ile aranıza katılmak istiyorum fakat
« : 26 Haziran 2012, 10:00:16 »
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır golf III kasasını çok hoşuma gitmiştir şimdi aracımı satıp golf III almaya karar verdim 1.6 almayı düşünüyorum internette baktığımda
1.6 CL
1.6 Comfortline
1.6 GL
1.6 GTi
1.6 Sport
1.6 Sportline
modelleri ile  karşılaştım bu modellerde

1- motor tipi ve motor güçleri aynımı ?
2 -  bu modeller arasında sorunları az veya tutulan bir modeli  varmı ?
3- bu modellerde yakıt tüketimlerinde fark varmı ?
4- internette baktığımda herkez kendi aracı için en fulü diye tabir ediyor bu modellerde en fulü diye birşey varmın ?
5- fabrika verilerine göre yakıt tüketimi nedir ?
Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden yazanlara teşekkür ederim

Çevrimdışı fanatic06

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf III ile aranıza katılmak istiyorum fakat
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2012, 11:15:41 »
1.6 Sportline modelini tavsiye ederim. kendim kullanmaktayım.

donanımsal özelliklerde ABS, klima, airbag, 4 cam otomatik, sunroof gibi özelliklerin tamamı bir araçta varsa full model odur.
bunlardan bir veya birkaç tanesi yoksa full değildir kaba hesapla.
yazdığınız modellere göre motor tipleri farklılık gösterir. dolayısıyla motor güçleri de farklıdır.
yakıt tüketimi  de bu modeller ve motor tipleri içerisinde farklılık gösterir.
GTİ hariç modellerde ortalama yakıt şehir içi 10-11 litre şehirlerarası 6-7 litre olarak hesap yapılabilir.
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

Çevrimdışı gti_svc06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2012, 15:02:35 »
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır golf III kasasını çok hoşuma gitmiştir şimdi aracımı satıp golf III almaya karar verdim 1.6 almayı düşünüyorum internette baktığımda
1.6 CL
1.6 Comfortline
1.6 GL
1.6 GTi
1.6 Sport
1.6 Sportline
modelleri ile  karşılaştım bu modellerde

1- motor tipi ve motor güçleri aynımı ?
2 -  bu modeller arasında sorunları az veya tutulan bir modeli  varmı ?
3- bu modellerde yakıt tüketimlerinde fark varmı ?
4- internette baktığımda herkez kendi aracı için en fulü diye tabir ediyor bu modellerde en fulü diye birşey varmın ?
5- fabrika verilerine göre yakıt tüketimi nedir ?
Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden yazanlara teşekkür ederim
   düşünürseniz görüşelim http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-temiz-golf-iii-85574616/detay/

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2012, 16:52:10 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/resimleri-geciken-golf-iii-sportline-t21853.0.html

Bende aracımı vermeyi düşünüyorum.Ancak ilanı yok resimlerine yukarıdan bakabilirsin 1997 sport değişen yok sağ ön çamurluk ve  sol ön kapıda 10-15 cm kadar lokal boya var.çift airbag klima abs ön 2cam otomatik.187.000de.Tüp hiç takılmadı.16,250 istiyorum.

Çevrimdışı ArudA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2012, 19:46:23 »
97-98 sportline :tamamdir
DRİLL

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2012, 21:45:59 »
CL , GL , sportline modeli vardır diğer modeller uydurmadır..  1.6 da gti yoktur..  97 yada 98 sportline tercih edilen modellerdir. yakıt çok farketmez. full  demek için  sanroof, 4cam otomatik, abs, klima, çift airbag...  sportline aft motor kodlu araçların motor parçaları rahatlıkla bulunabilir..
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2012, 21:46:16 Gönderen: cavanozz »
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2012, 09:38:13 »
Hasan tüm mesajlarına baktığımda vw düşündüğünü ama ne almak istediğine tam karar veremediğini görüyorum :) Bütçeni ayarladıysan 14-15 arası gibi bir rakama rahatlıkla mk3 alabilirsin. 97 1.6 sportline ilk tercihin olsun  :saygılar

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
Ynt: Golf III ile aran1za kat1lmak istiyorum fakat
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2012, 10:18:53 »
1.6 al1caksan1z en dolusu sportline d1r diye biliyorum, 1.6 gti mk1de var sadece. Golf 3ün gti lar1 2000 motor :)

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2012, 01:36:24 »
Merhaba, beni aydınlatabilecek golf3 kullanıcılarına bir sorum olacak, 97-98 Otomatik vites golf3 1.6 sport almayı düşünüyorum, sizce hangi fiyat aralığında alınabilir (LPG li olmalı).   Etrafımdaki insanlardan bazıları alırsam memnun kalmayacağımı, sürekli arızalarla uğraşacağımı hatta ( affınıza sığınarak söylüyorum ve buna eski golf4 kullanıcısı olarak kesinlikle katılmıyorum ) 2000 modelden eski golflere hurda başka birşey değil diyenler var. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim,   

özetle:  Golf3 1.6 Sport otomatik vites nasıl bir araç?

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2012, 01:39:17 »
o işe hiç katılmıyorum. 85 golfüm var kaza yapmasam sanayiye sadece yağ değişimine giderdim sanırım. eski golfümdede durum aynıydı düzgün bi araba alırsanız sizi hiç üzeceğini sanmıyorum

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2012, 01:40:44 »
Aracınız otomatik vites mi?

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2012, 01:41:43 »
Merhaba, beni aydınlatabilecek golf3 kullanıcılarına bir sorum olacak, 97-98 Otomatik vites golf3 1.6 sport almayı düşünüyorum, sizce hangi fiyat aralığında alınabilir (LPG li olmalı).   Etrafımdaki insanlardan bazıları alırsam memnun kalmayacağımı, sürekli arızalarla uğraşacağımı hatta ( affınıza sığınarak söylüyorum ve buna eski golf4 kullanıcısı olarak kesinlikle katılmıyorum ) 2000 modelden eski golflere hurda başka birşey değil diyenler var. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim,  

özetle:  Golf3 1.6 Sport otomatik vites nasıl bir araç?
manuelini öneririm yakıt konusundada başın ağrımaz temiz şanzımanı sorunsuz mk3 bulman için çok arştırmalısın
ayrıca hurda diyenlerde sanırım arabadan ya anlamıyo yada vw nin kalitesinden çok fazla haberleri yok
H.G WORKS

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2012, 01:44:05 »
Aracınız otomatik vites mi?

otomatik değil ama otomatiğinde düzgününe denk gelen herkes çok menmun :) ama ben yinede manuel öneririm

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Ağustos 2012, 01:46:46 »
Manuelin daha sorunsuz olacağına şüphem yok fakat otomatik vites olacak alacağımız araç, kaçarı yok :)   Golf4ümüzün şanzımanı sorunsuz sayılmazdı, alacağımız aracı kontrol ederken otomatik şanzıman için nelere dikkat etmeliyiz?