Gönderen Konu: ortakama yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 6110 defa)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
ortakama yakıt tüketimi
« : 10 Mart 2011, 13:43:17 »
mrb arkadaşlar
2001 manuel golf ümün ortalama yakıt konusu çok kafamı karıştırmaya başladı... arabayı ben ve babam kullanıyoruz ben biraz agresif kullanıyorum devirli fakat gaza biraz abanarak ... babam daha sakin kullanıyo... yol olayına gelirsek karışık yani ş.içi ş.dışı olarak.. arabanın ortalama yakıt tüketimi bi türlü 10 litrenin altına düşmüyor sizce normalmi bide arabanın baskı balatası ömrünü doldurmak üzere bunun bi etkisi olurmu acaba ??

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: ortakama yakıt tüketimi
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2011, 13:52:32 »
baskı balatanın etkisi olmaz mı, araç gücünü tam olarak aktaramıyor.  :)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2011, 13:55:12 »
baskı balatanın etkisi olmaz mı, araç gücünü tam olarak aktaramıyor.  :)

o aktaramadıkça ben basıyorum ben bastıkçada .... doğru sölüyosun birol abi sağol  :tamamdir

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2011, 13:56:06 »
mrb arkadaşlar
2001 manuel golf ümün ortalama yakıt konusu çok kafamı karıştırmaya başladı... arabayı ben ve babam kullanıyoruz ben biraz agresif kullanıyorum devirli fakat gaza biraz abanarak ... babam daha sakin kullanıyo... yol olayına gelirsek karışık yani ş.içi ş.dışı olarak.. arabanın ortalama yakıt tüketimi bi türlü 10 litrenin altına düşmüyor sizce normalmi bide arabanın baskı balatası ömrünü doldurmak üzere bunun bi etkisi olurmu acaba ??
eğer çok az da olsa kaçırma varsa kesinlikle baskı balatanın yakıta etkisi olur. buarada araba benzinli mi lpgli mi önce onu söylesen daha iyi yardımcı oluruz.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2011, 13:56:53 »
benzinli 145binde

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2011, 14:19:11 »
benzinli 145binde
10lt yakıt fazla gibi ama ş.içi denildiği zaman net bişey demek mümkün değil. ş.içi var 1 saatte 5-6km gidersin. ş.içi var 1 saatte 20-30km gidersin.
ayrıca yakıt konusu biraz kompleks bir konu sadece baskı-balata demek yanlış olur. Yakıta Bujilerin de etkisi olur, baskı-balatanın da etkisi olur vs vs
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2011, 15:05:03 »
Eğer ş çi ve ş dışı karma kullanılıyosa 10 lt yüksek bir rakam, tüm bakımlarını elden geçirmek gerek, 145 bin daki araç ciddi bakım ister, yaşından ve kmsinden dolayı yıpranmış olan motor bölümleri de yakıta etki eder..

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2011, 15:39:11 »
Bence ş içi için 10 lt normal ben 10 lt nin altına bir türlü düşemedim mk4 ün kitapçığına göz atarsanız aynı değeri göreceksiniz bir problem yok :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2011, 15:42:31 »
baskı balata bitmek üzere demiş arkadaş
gaz yiyip yürümeyen bir motorun yakıtı nasıl normal olabilir.  :)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2011, 16:07:42 »
aslında 2 ay önce bakıma gitti usta baskı balatanı değişmesi gerekir ama bi 5bin km daha çıkartır dedi bizde değiştirmedik ... ustanın sölediğine göre onun dışında bi sorun yok motoru iyi durumda demişti  :-[ peki gaz kelebeği olabilirmi ayarsızsa mesela ?

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2011, 16:12:46 »
arkadaşlar siz kitapçığı okumadınız galiba bu aracı ureten adamlar ş.içi bu değeri yakar demiş daha altında ne arıyorsunuz onu anlamadım her eline tornavida alan adamları zengin etmek mi  :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2011, 16:14:12 »
yoktur muhtemelen bişeyi takma kafana.
bu hava şartlarında 10lt falan çok abartılı bir rakam değil.
ama araçta değişmesi gereken şeyler varsa değiştir. yakıtı biraz daha düşecektir.
baskı balatanı bitmek üzereyse değiştir, boğaz kelebeği kirliyse temizlet adaptasyonunu yaptır. son olarak bujilerine baktır hatta değişmediyse değiştir. bunlar yakıtı etkileyen şeyler. birazda ayağını gazdan çektin mi gül gibi geçinirsin golfünle.
baskı balata denen şey yolda bırakır seni yalnız aklında olsun.
motorun 145.000 kmde benzinde gelmiş daha önce hor kullanılmamışsa taş gibidir o hala gözün korkmasın  :)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2011, 19:23:17 »
yoktur muhtemelen bişeyi takma kafana.
bu hava şartlarında 10lt falan çok abartılı bir rakam değil.
ama araçta değişmesi gereken şeyler varsa değiştir. yakıtı biraz daha düşecektir.
baskı balatanı bitmek üzereyse değiştir, boğaz kelebeği kirliyse temizlet adaptasyonunu yaptır. son olarak bujilerine baktır hatta değişmediyse değiştir. bunlar yakıtı etkileyen şeyler. birazda ayağını gazdan çektin mi gül gibi geçinirsin golfünle.
baskı balata denen şey yolda bırakır seni yalnız aklında olsun.
motorun 145.000 kmde benzinde gelmiş daha önce hor kullanılmamışsa taş gibidir o hala gözün korkmasın  :)

anladım abi sağol içime su serptin :) şu bi kaç ay içinde hepsini halledicem inş.  :tamamdir