Gönderen Konu: Passat Variant 1.4 TSI, DSG almayı düşünüyorum  (Okunma sayısı 9372 defa)

Çevrimdışı yozmen

• Profili Görüntüle
Passat Variant 1.4 TSI, DSG almayı düşünüyorum
« : 25 Haziran 2010, 12:12:43 »
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım,
Önümüzdeki Kasım ayında uzun süredir hayalini kurduğumuz Variant 1.4 TSI DSG almak istiyoruz. Fakat yakıt tüketimi hakkında kafamız biraz karışık.
Katalog değerlerinde tüketimler
Şehir içi: 8,3 lt/100km
Şehir dışı: 5,5 lt/100km
Genel: 6,5 lt/100km
olarak belirtiliyor. Biz bu tüketime razıyız, süratli ve seri araba kullanmıyoruz hatta otobanda ortalama hızımız 110 - 120kmh. Fakat bazı forumlarda şehir içi tüketimin 9 lt/100km'nin, şehir dışında da klima açık halde 7,5 lt/100km'nin  altına düşmediği şeklinde bilgiler var. Biz İzmit'te yaşıyoruz ve şehir içi trafiğimiz pek yok. Sadece ev - iş mesafem çok kısa (4km) olduğu için bu biraz tüketimi arttırabilir diye düşünüyorum.
Yakın zamanda bebeğimiz olacağı için güvenli, konforlu, otomatik vites bir station almak istiyoruz. Piyasada en çok tutulan station modeli Passat Variant ve de tasarımını çok beğeniyoruz.

Bizim öğrenmek istediğimiz, hali hazırda bu aracı (sedan olanı da fikir verebilir) kullanan arkadaşlar varsa yakıt tüketimi hakkında bilgi paylaşabilir mi?

Saygılarla.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Passat Variant 1.4 TSI, DSG almayı düşünüyorum
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2010, 13:04:52 »
aracı triptonik değil de düz alırsanız tüketim oranları verinlen değerlere yaklasır,sanırım triptonik aracı eşiniz için de istiyorsunuz  4 km oldugunda yakıt fazla bir şey etkilemez bir depo ile bir ay gidersiniz :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı yozmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2010, 13:14:08 »
Nizam, yanıtın için teşekkürler. Evet aracı eşimin de kullanabilmesi için otomatik almak istiyoruz. Bildiğim kadarıyla DSG vitesli  (şu an satılanlar 7 ileri) araçlarda tüketim değerleri manuel vitese göre daha düşük. Yakın bir arkadaşımız 2010 Golf 1.4 TSI DSG aldı ve şehir içi tüketiminde katalog değeri olan 7,7 'yi yakaladığını söylüyor. Variant, Golf'den daha ağır olduğu için tüketim katalog değerinin daha fazla olması normal. Ama yine de yaşanmış tecrübeleri dikkate alarak hareket etmek lazım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2010, 13:24:50 »
Nizam, yanıtın için teşekkürler. Evet aracı eşimin de kullanabilmesi için otomatik almak istiyoruz. Bildiğim kadarıyla DSG vitesli  (şu an satılanlar 7 ileri) araçlarda tüketim değerleri manuel vitese göre daha düşük. Yakın bir arkadaşımız 2010 Golf 1.4 TSI DSG aldı ve şehir içi tüketiminde katalog değeri olan 7,7 'yi yakaladığını söylüyor. Variant, Golf'den daha ağır olduğu için tüketim katalog değerinin daha fazla olması normal. Ama yine de yaşanmış tecrübeleri dikkate alarak hareket etmek lazım.

benzinliden çok dizel alırsanız yakıtta daha çok mutlu olursunuz

birde buradan takip edin

Passat 19tdi highline triptonik almayı düşünüyorum.Tavsiye eder misiniz?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2010, 22:11:09 »
Fabrika verilerine aldanmayın, fabrika verileri 90 km/h, rüzgarsız alanda,araç yüksüzken test ediliyor ve 100 km boyunca araçla hiç fren yapılmıyor. O yüzden 100 km de 8 litre ise siz 8,5'u görebilirsiniz. Ayrıca superchargerli bir araç olması da buna etki ediyor.

Passat'a gelince TDI'ler az yakar elbet ama 1,5 tonluk bir aracı 800-900 kg'lık 1,3 -1,5 lt'lik dizellerin yakıtlarıyla kıyaslayamazsınız.