Gönderen Konu: Kasko yaptıranlar  (Okunma sayısı 28146 defa)

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
Ynt: Kasko yaptıranlar
« Yanıtla #28 : 13 Ocak 2012, 12:52:17 »
2004 pasific aracıma ; Anadolu Sigorta dan 768 e kasko yaptırdım 1 ay önce, geçen sene ise 830 idi.. bu sene lpg eklettim kasko değerini 23.000 e çıkarttım (26.500 dedi ama düşük yaptırdım) ve 2 kez kazasızlık indirimi eklettim ..

Not ; %30 Mehmetçik indirimi uyguluyor bize Anadolu Sig.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Ocak 2012, 12:54:02 »
2003 golf pacific için 1100 tl veriyorum taşra plaka olmasına rağmen

ama kasko değerim 28600 tl

bu rakamı ne zaman verdiler, ben 3 aralıkta 26.500 dediler ben 23.000 yazın dedim.. Ocak sonrası belki yeni zam furyasından kasko bedelleride etkilendi bilemiyorum artık.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Ocak 2012, 12:55:40 »
herşey 01.01.2012 tarihini gördüğü anda zamlandı :)

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Ocak 2012, 13:00:59 »
550 cıvarı senelık benim 4 senedir devam ettiriyorum gidene kadar da gider böyle %25 pesin gerisi taksit ödüyorum

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 13 Ocak 2012, 13:54:21 »
valla poliçe arabada,2 ay falan oldu kaskosunu yaptıralı, fotoğrafını çeker koyarım bi ara

hatta ben de sizin duruma şaşırdım 2004 pacific niye öyle düşük olmuş diye..

ben de ekstra olarak sunroof, otomatik, lpg var normal pacificlerden, o kadar etkiler mi acaba derken şöyle bir araştırma yaptım;

http://www.sigortam.net/kasko-arac-deger-listesi/?utm_source=GOOGLE&utm_medium=Search&utm_content=15_12_2011&utm_campaign=%20SRC&SENDER=AFN141&gclid=CI3h-dn3zK0CFUnwzAodXFcgyQ

bu linktede 28250 lira 2003 model normal bir otomatik pacifiğin değeri olarak görünüyor

2004 model manuel pacific ise 26750

demek ki hesapta bir yanlışlık yok ;)

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Ocak 2012, 14:06:43 »
vites farkı demekki... bende baktım şimdi.. :) sunrof+lpg farketmiyor, her ikiside bendede varda.. onlar önemli değil sanırım

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 13 Ocak 2012, 14:09:23 »
lpg ve aksesuar farkını ekliyorlar, eklemezlerse bizzat söyleyin, sunroofu bilmem ama jantlarıı bile ekletenler var, ama lpg kesin ekleniyor

siz neden 23e düşürttünüz bedeli?Allah vermesin bir şey olsa orada yazan tutarı vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar zaten

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 13 Ocak 2012, 18:22:50 »
lpg ve aksesuar farkını ekliyorlar, eklemezlerse bizzat söyleyin, sunroofu bilmem ama jantlarıı bile ekletenler var, ama lpg kesin ekleniyor

siz neden 23e düşürttünüz bedeli?Allah vermesin bir şey olsa orada yazan tutarı vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar zaten

bilmem, o zaman öyle geldi aklıma.. sanki kaskocu çok abartıyor rakamı diye düşündüm, çok araştırmamıştım.. demekki ederi buymuşş.. gelecek sene rakamı ideal olanı seçerim param olursa :)

Çevrimdışı uler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 13 Ocak 2012, 21:56:01 »
o rakamlar pek gerçeği yansıtmıyor.benimkinede 31 bin gibi rakam çıkardılar.neymiş kasko bedeli 2004 ün öyleymiş dediler.zaten sizde dikkatli incelerseniz o kasko fiyatı veren siteleri çok çelişkili rakamlarla dolu.mesala benim aracın bir önceki 2003 model olanın kasko bedeli 26 bin iken bir yıl sonra 31bine çıkıyor.aracın donanımları aynı hiçbir fark yok.yani 1 yılda araç farkı bu denli oynamaz.kimsede inanmaz.otamatik vitesli araçların kasko bedellerindede bu çelişkiler var.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Ocak 2012, 22:46:27 »
sunroof farkediyo beyler. sunroof ve panoramik cam tavan, kasko taksitlerinizi artırır! kaskoya cam tavanlı veya sunrooflu olduğunu bildirmezseniz, hasar halinde bir kısmını karşılamıyor.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 13 Ocak 2012, 23:17:09 »
o rakamlar pek gerçeği yansıtmıyor.benimkinede 31 bin gibi rakam çıkardılar.neymiş kasko bedeli 2004 ün öyleymiş dediler.zaten sizde dikkatli incelerseniz o kasko fiyatı veren siteleri çok çelişkili rakamlarla dolu.mesala benim aracın bir önceki 2003 model olanın kasko bedeli 26 bin iken bir yıl sonra 31bine çıkıyor.aracın donanımları aynı hiçbir fark yok.yani 1 yılda araç farkı bu denli oynamaz.kimsede inanmaz.otamatik vitesli araçların kasko bedellerindede bu çelişkiler var.

genel bütün sigortacıların ve araç satışı yaparken sözleşmeye yazılan tutar baz tutardır, aksesuar, aftermarket uygulamalar bu bedeli yükseltebilir.ben genelde bu genel listeyi, internetten bakarken de bizzat sigortacılar birliğinin sitesinden bakarım, onda yanlış olmaz

Çevrimdışı uler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 13 Ocak 2012, 23:44:30 »
genel bütün sigortacıların ve araç satışı yaparken sözleşmeye yazılan tutar baz tutardır, aksesuar, aftermarket uygulamalar bu bedeli yükseltebilir.ben genelde bu genel listeyi, internetten bakarken de bizzat sigortacılar birliğinin sitesinden bakarım, onda yanlış olmaz
valla bende türkiye sigortalar birliği sitesini takip ederim.ama çok çelişkili bilgiler ve tutarlar var.mesala golfv lerin kasko bedeli 4 lerden düşük gözüküyor.yanlış epey var yani...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #40 : 14 Ocak 2012, 10:59:59 »
2001 Comfortline Otomatik arabama aldıgımdan beri kasko yaptırıyorum. Neova Sigorta 850 TL ye düştü Geçen sene 920 TL idi.

Kasko çok önemli Allah korusun.Lpg sistemide ekli kaskoya  Bu arada arabamın kasko bedeli 26.000 TL poliçede ama bana biraz uçuk rakam geldi.

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 15 Ocak 2012, 00:33:23 »
sunroof farkediyo beyler. sunroof ve panoramik cam tavan, kasko taksitlerinizi artırır! kaskoya cam tavanlı veya sunrooflu olduğunu bildirmezseniz, hasar halinde bir kısmını karşılamıyor.

Karşılamadığını belirten maddeler yok ama nasıl karşılamamazlık yapabiliyor.Hem aracın donanımı onların listesinde var iken yok o var yok bu var mı diyeceğiz o zaman bu iş ranta döner her hasarda en ufak birşeye siz şunuda bildirmemişssiniz yok bunuda yazdırıp çizdirmemişsiniz diye olayı farklı yöne çekerler..