Gönderen Konu: Vites sorunu ?? yardım :( (((5.nci sayfa güncel...)))  (Okunma sayısı 25814 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vites sorunu ?? yardım :( (((2.nci sayfa güncel...)))
« Yanıtla #28 : 13 Nisan 2010, 18:23:43 »
:D ışıklarda banada oluyor o :D durup 1 i arıyorummm millet arkadan el kol yapıo bi gün dövcekler beni :D bnmkide öyle sıfır araba gibi  olur umarım.... bu gün uğrucam. tekrar ustaya
Sizde benim gibi yapun 2. vitesten 1'e atın  :D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı TARGET

• daima golf 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Nisan 2010, 20:20:16 »
bende 1. vites sorunu vardı geri vites ile çok yakındı tamir takımını değiştirdim 2-3 ay iyiydi sonra yine aynı sorun. benim sanayide devamlı gittiğim bir yer var orda usta aldı eline çekici ( pardon balyozda diyebiliriz) dan dun vuruyor içim cız etti. ama o gün bu gündür vitesler şıkır şıkır maşallah. ayar çok önemli  :tamamdir
vw golf 1980 diesel GLD

URL=http://img31.imageshack.us/i/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg/]http://img31.imageshack.us/img31/152/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg[URL=http://g.imageshack.us/im

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Nisan 2010, 21:25:54 »
Sizde benim gibi yapun 2. vitesten 1'e atın  :D

2 den bire geçmiyoki :D  ah bi geçse
bende 1. vites sorunu vardı geri vites ile çok yakındı tamir takımını değiştirdim 2-3 ay iyiydi sonra yine aynı sorun. benim sanayide devamlı gittiğim bir yer var orda usta aldı eline çekici ( pardon balyozda diyebiliriz) dan dun vuruyor içim cız etti. ama o gün bu gündür vitesler şıkır şıkır maşallah. ayar çok önemli  :tamamdir

yarın bakalım mami nin tanıdığı bi ustaya baktırıcam...

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Nisan 2010, 21:42:16 »
valla tamir takımı aldık biz 1 ay önce. ince ayarları anca geçen hafta sonu bitti :D
ilk yaptığımızda geri diye bire geçiyordu :D
biraz uğraştık hepsine giriyordu ama geri vites için bastırmak gerekmiyordu :D bazen bir diye kırmızıda geriye geçiyordu filan. sorundu kısaca :D sorunun çanaktan olduğunu farkettik ve deneme yanılma yöntemiyle de olsa doğru montajı bulduk :)
en son yaptığımızda bastırmadan geriye geçiyor. 1 2 3 4 5 hepsi tıkır tıkır geçiyor.

geçen tekrardan kanala çektik arabayı peder bey girdi altına arabanın çanakla bayağı uğraştık ince bi ayar veridik sonunda viteslerimiz süper oldu. artık bastırmadan geriye geçmiyor 1 yerine 3 e girmede yok sıfır araba vitesi gibi oldu vallahi :D ayar çok önemli. alt tarafta kolun dayandığı demir dahil herşeye ayar istiyor. ..anladık ki tamir takımıyla iş bitmiyo bi de ince bi ayar şart.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2010, 21:44:20 Gönderen: cery »

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 13 Nisan 2010, 21:59:20 »
vw lerın hepsınde sanıırm 2 den 1 re atılması gerekıyor dıye bılıyorum
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Nisan 2010, 22:02:04 »
vay be teşekkür ederim bilgilerr için inş bnmkide öle olucak :) heyecanlandım şmdi  >:D
 ::)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 14 Nisan 2010, 12:52:03 »
vw lerın hepsınde sanıırm 2 den 1 re atılması gerekıyor dıye bılıyorum
Ayarsız olursa öyle olur şuan benimde 2-1 alttan ayar yapmamız gerekli fırsat bulamadım gerivdönünce artık halledecem :D 5 sene kusursuz bindim ama tamir takımı değiştim ayar kaçtı :P
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #35 : 14 Nisan 2010, 14:10:10 »
valla arkadaşlar benim arabanın maşalahı var vites geçişlerini hiç hissetmiyosunuz hiç vites kolu da zorlanmıyor.bırak kendi geçer otomatik hesabı  ;D geri vitese de üzerine basmadan geçmiyo o yüzden yanlışlıkta geri vitese takabilme gibi bir sorunum yok. çok nadir olsa bie 1 yerine 3 le kalkmaya çalıştığım oldu 1-3 çok yakın  ;D ama dediğim gibi çok nadir. arkadaşın 2006 golfü var o bile bunun nasıl bir vitesi var böyle dedi 8) ne varsa orjinalde var beaaa :D

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Nisan 2010, 14:13:14 »
valla arkadaşlar benim arabanın maşalahı var vites geçişlerini hiç hissetmiyosunuz hiç vites kolu da zorlanmıyor.bırak kendi geçer otomatik hesabı  ;D geri vitese de üzerine basmadan geçmiyo o yüzden yanlışlıkta geri vitese takabilme gibi bir sorunum yok. çok nadir olsa bie 1 yerine 3 le kalkmaya çalıştığım oldu 1-3 çok yakın  ;D ama dediğim gibi çok nadir. arkadaşın 2006 golfü var o bile bunun nasıl bir vitesi var böyle dedi 8) ne varsa orjinalde var beaaa :D

Aynısı başıma geldi Erhan abi.. Hep 3 le kalkıyom.. ;D :D ama alıştım..
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 14 Nisan 2010, 14:20:04 »
2 den bire geçmiyoki :D  ah bi geçse
yarın bakalım mami nin tanıdığı bi ustaya baktırıcam...

Yok olum o bakımdan demedim mesela trafik ışıklarında duruyorum  geri vites benim bastıraraktı iptal ettik düz oldu 1-3 çok yakın 1' hariç geriye veya 3 her türlü geçiyo bende önce 2'ye takıyom 1.vites onun hizasında olduğu için dümdüz itliyorum klik 1. vites hazır yallah  :D

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 14 Nisan 2010, 14:21:05 »
Yok olum o bakımdan demedim mesela trafik ışıklarında duruyorum  geri vites benim bastıraraktı iptal ettik düz oldu 1-3 çok yakın 1' hariç geriye veya 3 her türlü geçiyo bende önce 2'ye takıyom 1.vites onun hizasında olduğu için dümdüz itliyorum klik 1. vites hazır yallah  :D
:D

Bende aynısını yapacam.. :D
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 14 Nisan 2010, 14:22:28 »
:D

Bende aynısını yapacam.. :D
Bende geri vitesi tekrardan bastırarak yapıcam olmuyo böyle ya  :(

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 14 Nisan 2010, 14:23:08 »
Bende geri vitesi tekrardan bastırarak yapıcam olmuyo böyle ya  :(

Valal benim anlamadığım bende 2side oluyo bastırarakta geçiyo bastırmayarakta.. :D
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #41 : 14 Nisan 2010, 22:31:10 »
atın attın siz o dandik şazumanlarıı  :D üzerine basmadan kesinlikle geçmez benimkisi :tamamdir :tamamdir