Gönderen Konu: alt takım vuruntu  (Okunma sayısı 6138 defa)

Çevrimdışı itsbach

• Profili Görüntüle
alt takım vuruntu
« : 05 Mayıs 2011, 17:05:19 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese selam....
2004 bora pasific sahibiyim aracımın ağır bakımlarını yaptırdım orjinal komple aks  ve salıncak vesayre altta ne varsa sıfırladım ama bi türlü çukurlara girince takırtı sesini kesemedim amortiisör diyecem ama usta sağlam dedi birde direksiyonda takırtıyı hissediyorum rot milleri böyle bir ses çıkarır mı acaba. düz ve hafif kasistli yollrda bu ses olmuyor yavaş giderken ve bozuk yolda bu takırtıyı hissediyorum bi türlü anlamadım bi fikri olan arkadaş varsa yardım edebilirmi. teşekkürler.

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
Ynt: alt takım vuruntu
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2011, 17:12:31 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese selam....
2004 bora pasific sahibiyim aracımın ağır bakımlarını yaptırdım orjinal komple aks  ve salıncak vesayre altta ne varsa sıfırladım ama bi türlü çukurlara girince takırtı sesini kesemedim amortiisör diyecem ama usta sağlam dedi birde direksiyonda takırtıyı hissediyorum rot milleri böyle bir ses çıkarır mı acaba. düz ve hafif kasistli yollrda bu ses olmuyor yavaş giderken ve bozuk yolda bu takırtıyı hissediyorum bi türlü anlamadım bi fikri olan arkadaş varsa yardım edebilirmi. teşekkürler.

Aramıza hoşgeldin...  :sevgi:

Sorununu az çok tahmin etmişsin ki yüksek ihtimallede o,direksiyon. Bildiğin bir ustaya gidip direksiyon mili-tamir takımı ve amortisör darbe/takozuna  baktır...  :tamamdir

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2011, 22:46:50 »
benim araç mahalle aralarına yavaşlasınlar diye serilen halatlar üzerinden yavaşda geçsem ön takımlarda sarsıntı hissediyordum ön tabla burçlarını değiştirmem gerkliymiş yukarı kaldırdık arabayı baktık o plastik parçalar özelliğini yitirmiş ve boşlamış.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2011, 02:50:56 »
tıkırtı burcu veya salıncak burcu diyeceğim ama her şey değişti diyorsun. özellikle direksiyonda da hissediliyorsa kuvvetle muhtemel tıkırtı burcudur.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2011, 06:27:48 »
 hep ayni!

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2011, 00:17:50 »
arkadaşlar ben de patlak amortisörle geziyorum şuan ama bu eminim ki amotisör harici bil umum masraflar çıkaracak bana buna eminim..
BEŞKAZALI tarihcifss