Gönderen Konu: konsoldan gelen sesler  (Okunma sayısı 5750 defa)

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
konsoldan gelen sesler
« : 10 Nisan 2014, 15:39:44 »
şu konsoldan gelen sesler benim iyice sinirimi bozmaya başladı >:( şehir içi yolda giderken kırmızı ışığa yaklaşınca 4 lü bantların üzerinden geçerken bile çukuragirmiş gibi ses geliyor, birde çukura girince gelen sesi siz düşünün.arabadan soğudum bu yüzden antalya da bu işi çözebilen usta var mı ne yapmak lazım sizler neler yaptırdınız. ???

Bu arada forumda komple konsolu söküp bişeyler yapmışlar ama  ben cesaret edemiyorum sökemem söksem toplayamayabilirim..

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2014, 16:36:14 »
Bende pek ses yok ama yine de kafaya koydum aradaki konsolu sökmeyi planliyorum. Onun haricinde sökmeden de sesin kesilicek yolunu pek bilmiyorum :/

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
Ynt: konsoldan gelen sesler
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2014, 21:17:57 »
illa ki sökülecektir tabi ki ama ben kendime güvenemiyorum.Antalya da iyi bi usta var mı bunu yaptıran var mı forumda aslında tavsiye almak istedim.
Bu seslerden o kadar bunaldım ki babamın serçesi vardı ondan bile bu kadar ses gelmezdi yahu nedir böyle bu. Astraya araba demezdim 2005 model astraya bindim tık ses yok çukura bile girse,sıfır araba gibi bizimkiler neden böyle anlam veremiyorum

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2014, 22:19:47 »
Bütün konsolu sökmenize gerek yok. Aynı durum bende de vardı. Ses yapan yerleri belirledim, söktüm ve bez bant ile plastik parçaların birbirine temasını keserek hem ses yapmalarını engelledim, hem de boşluklar gitti. Kendiniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2014, 22:21:39 »
Bir de sökünce orjinal gbi takamazsak boşluklar daha da artar mı acaba diye korkuyorum iyi takamazsak falan.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2014, 23:12:10 »
Orijinal takma ne demek bilmiyorum ama her parçayı söktüğünüz gibi takacaksınız. Başka türlü takabilme şansınız yok zaten.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2014, 23:32:35 »
Orijinal takma ne demek bilmiyorum ama her parçayı söktüğünüz gibi takacaksınız. Başka türlü takabilme şansınız yok zaten.
+1 sökülüp takılma konusunda bizim araçlar çok güzeller oturmama gibi bişey söz konusu olmuyor dikkatli söküldükten sonra hiç birşeyi zorlamadan çıkıyor dağılıyor ve güzelce toparlanılıyor

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2014, 11:32:24 »
Hacılar tors anahtarı 20lik di mi ?baska biseye gerek var mıdır :/

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2014, 12:23:05 »
Hacılar tors anahtarı 20lik di mi ?baska biseye gerek var mıdır :/

valla numarasını hatırlamıyorum da benim ki kayıptı kontrol düz kontrol kalemiyle söktüm geçenlerde tam aynı ölçülerü  :D

Çevrimdışı myd.muss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2014, 14:36:09 »
şu konsoldan gelen sesler benim iyice sinirimi bozmaya başladı >:( şehir içi yolda giderken kırmızı ışığa yaklaşınca 4 lü bantların üzerinden geçerken bile çukuragirmiş gibi ses geliyor, birde çukura girince gelen sesi siz düşünün.arabadan soğudum bu yüzden antalya da bu işi çözebilen usta var mı ne yapmak lazım sizler neler yaptırdınız. ???

Bu arada forumda komple konsolu söküp bişeyler yapmışlar ama  ben cesaret edemiyorum sökemem söksem toplayamayabilirim..

Kardeş bende senin gibi düşünüyordum bigün sinirlendim yeter artık dedim açtım bu forumdaki sokumlu anlatan arkadaşın sayfasını ona bakarak soktüm sıktım slicon sprayı simdi baya azaldı ilerde yine yaparsa bu defa sokup bez bant yaparım insallah

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Nisan 2014, 16:19:53 »
en kısa zamanda deneyeceğim.Zaten şu vitesin,el freninin falan oturtulduğu yer önceden sökülmüş sanırım tam oturmamış yerine düzgün değil.Ön cama hava üfleyen açıklığın altından oldukça fazla ses geliyor asıl orayı halletmek lazım ama onun için komple ön konsolu kaldırmak lazım saırım.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #11 : 11 Nisan 2014, 19:18:09 »
Benim araç da aynı, konsoldan sesler geliyo özellikle bozuk yolda, ben alıştım umursamıyorum, malum 15 yaşında araba olacak o kadar.
Önder_07 neresindensin Antalyanın?

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2014, 15:40:42 »
yaşına göre bence ses,i oldukça fazla 99-2000 model cıvıc focus gibi araçlara da çok bindim ama bu kadar ses yok onlarda bence bu golfe has bişey.antalya merkezdeyim konyaaltında

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2014, 21:36:30 »
Kesinlikle bu mk4 kasalara özgü bir durum. Onda hemfikiriz. Gerci benim usta kullandı benim arabayı, olum ne kadar sessiz bu daha ne istiyosun dedi ama bozuk yola girince yine de kulak kabartıyorum :) yine bi tanıdık golf 5 aldı bikaç hafta önce. Ne ses var ne bişey :)