Gönderen Konu: rölantide titreme  (Okunma sayısı 4193 defa)

Çevrimdışı TOMA

• Profili Görüntüle
rölantide titreme
« : 18 Haziran 2014, 17:42:11 »
s.a. arkadaşlar araç rölantide titreme yapıyor , motor oldukça sallanıyor birkaç ay önce boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon da yapıldı sıkıntı yoktu şimdi daha kötü ve bir de aracın performansı lpg'de  daha iyi  bu nasıl olur neden kaynaklanır anlamadım gitti . bulunduğum yer biraz sıkıntılı olduğu için ustaya da götüremiyorum bu aralar ...en azından bilen biri varsa ön bilgim olsun istiyorum

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: rölantide titreme
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2014, 19:50:36 »
1.6 SR motorun rölantisi zaten sarsıntılıdır.Durduğunuz yerde hafif hafif sarsar. Ama eğer rahatsız edecek derecedeyse bakılmalı. Belki motor kulaklarından olabilir. Eğer rölanti devrinde bir değişiklik yoksa büyük bir sorun yoktur. Aracınızı fazla benzinsiz bırakmayın, benzin pompası da fazla ısınıp yapabiliyor.

Son sorunuza gelirsem, LPG ayarlarınız açıktır bu yüzden de daha performanslı olabilir. Eğer durumdan çok rahatsızsanız benzin filtresini değiştirip bir süre benzinde devirli kullanmanızı öneririm. Bir değişim olacak mı yoksa olmayacak mı bunu gözlemlemeye çalışın.

İkisinin ortak noktası benzin pompası aslında.Benzin mutlaka çeyrek depo bulundurun.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2014, 20:50:45 »
oksijen sensörü, boğaz kelebeği, Lpg enjektörleri vs vs vs  pek  çok sebebi  olabilir.  bu konuyla ilgili daha önceden  konu açılmıştı  sayfalar dolusu yazıldı  çizildi. benim arabada da vardı ama sadece  Lpg de. benzinde sıkıntı  yoktu.  Lpg enjektörlerini  değiştirdim artık çok şükür  problem yok. arkadaşımın vw  Bora'da  vardı oksijen sensörü değiştiğinden sonra sorun ortadan kalktı. yine  forumdaki konuda görebilirsiniz  boğaz kelebeğinden çıkan plastik borudaki çatlaktan ötürü rölanti titremesi olduğu,çatlağın giderilmesi ile sorunun ortadan kalktığı mevcut.. konu araması yapıp tüm yorumları okursan çözüme kavuşursun. iyi aksamlar..

Çevrimdışı TOMA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2014, 23:46:22 »
eyvallah , tşk ederim