Gönderen Konu: Oto müzik sistem...  (Okunma sayısı 14739 defa)

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
Ynt: Oto müzik sistem...
« Yanıtla #28 : 21 Aralık 2010, 00:01:22 »
Benim aracın kaputu olmasın ama teybi olsun diyenlerdeenim :D

al benden de okadar :)

arabanın tabanını yaptırmıyorum tesısat toplyorum :)
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 00:01:53 Gönderen: arda_86xxx »

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Aralık 2010, 00:03:07 »
eğer tok ve sert bas sesi istiyorsanız  kicker tavsiye ediyorlar (ben farklı markaların baslarını kullanmadığım için bir tavsiyede bulunmuyorum)
basların uzaması uzamaması mevzusu var 30 cm ve 38 cm lik bas farkı burada öne çıkar uzun bas sesi istiyorsanız 38 cm likler basları uzatır 30 cm likler bas sesleri daha az uzatır
tabi birde bası içine koyacağınız kutu mevzusu var portlu kutu portsuz kutu farkı (delikli kutu deliksiz kutu )
delikli kutu (portlu kutu) bası uzatırken portsuz kutular daha sert ses verir
arkadaşların dediği gibi 1000w demek sürekli 1000 w verecek demek olmadığı için önemli olan RMS değeridir yani sürekli verebileceği değer
anfi seçerken bası kaldırıp kaldıramamasına göre ya çok ısınır kendini yakar ya da anfi güçlü olur bası yakar
bası yakmaması için gain denen ayarı var o kısılır kısık seste ses daha iyi gelir çünkü gain çok açılınca sesteki bozulma artar
anfi bası destekleyecek güçte değilse doğal olarak bas az ses verecek kullanıcı da gaini açacaktır bu da anfinin çok ısınmasına sebep olur bu durumda anfi kaliteli değilse voltaj kaçırabilmektedirDC voltaj verme denen olay

siz oval tip hoperlör almışsınız hayırlı olsun iyi ses verirler o aldığınız ovaller 80 w rms değerine sahiptir o nedenle teyp çıkışından beslerseniz tam verim alamayabilirsiniz
anfi ile beslemenizi öneririm
teyip almak için ayırdığınız miktara bir çok usb li teyip alınır yalnız teyp alırken sizin için önemli olan 50 veya 52 w çıkışı olması değil kaç anfi çıkışı olacağıdır kişisel fikrim çünkü bas koymayı düşünüyorsunuz aracınıza ve bası anfiden beslerken aynı zamanda hoperlör de besliyeceksiniz bu da rear out ve sub out u aynı kanaldan veren yani 1 tane anfi çıkışı olan teyp alırsanız teyip uzerinden rear a almak durumundasınız çıkışı basın anfi ayarlarını da anfi üstünden yapmalısınız eğer farklı çıkışı olan yani misalen 3 RCA (anfi) çıkışı olan teyip alırsanız bas kanalına sub çıkışını hoperlörleri beslediğiniz kanala rear çıkışını veya front çıkışınını bağlarsınız ayarların hepsini teyip üstünden yapabilirsiniz bu aynı zamanda daha fazla anfi bağladığınızda size kolaylık sağlar
Bir durum daha var ki RCA denen anfi çıkışlarının voltaj derecesidir genelde hepsi 2V çıkışlıdır 4V çıkışı olan teyiplerde mevcuttur
bu voltaj olayı ise anfinizi beslerken önemlidir.anfiye daha fazla voltaj gönderir.
bu bilgiler naçizane kişisel bilgilerdir.Elimden geldiğince yardımcı olmak amaçlı yazılmıştır Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 02:31:11 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Aralık 2010, 00:31:04 »
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederim , bilgileriniz doğrultusunda kafamdaki proje daha sağlıklı duruma geldi , teyp için bu kadar derin düşünmemiştim , sadece usb girişli ve son çıkan üst model bir teyp seçecektim  , şimdi daha doğru karar verebileceğim .

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Aralık 2010, 00:59:40 »
   Paylaşımınız için çok teşekkür ederim , bilgileriniz doğrultusunda kafamdaki proje daha sağlıklı duruma geldi , teyp için bu kadar derin düşünmemiştim , sadece usb girişli ve son çıkan üst model bir teyp seçecektim  , şimdi daha doğru karar verebileceğim .
rica ederim
kafanızdaki projeyi söylerseniz daha fazla yardımcı olurum tahminen

bir de ne alırsanız alın dinleyip alma imkanınız varsa öyle alın
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 02:32:52 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Aralık 2010, 10:14:35 »
arabada sistem olmaz olurmu ya en önemli sey :)  ben bagaja güzel bi sekil yaptirdim  eger ekleyebilirsem ögleden sora resimlerini ekleyeyim begenirseniz uygulayin:)

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #33 : 21 Aralık 2010, 10:25:40 »

Şuan poloda kullandıgım hatta bugun gidip bağlıyım  8)

Buda İmmortal Azmı dinledik 2250 RMS :D Resimdeki Kutu 2 kat mdf vardı ve içine fiber dökmüştük 3 kez paramparca etti  :saskin:

Vw Polo 6N

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 21 Aralık 2010, 12:49:28 »
O iki tane tüp gibi şey nedir?  ???

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 21 Aralık 2010, 13:16:04 »
:) volkan valla bende soracaktimda utandim ya cahillik basa bela :) senin sayende bende ögrenmis olacagim :tamamdir

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 21 Aralık 2010, 17:51:50 »
Beslemede düşüklük olmasın diye voltajı sabit tutmaya yarayan kapasitör denilen cihaz arkadaşlar.
audiobahn güzel bir bas markası
re markada iyi phonocarda iyi :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Aralık 2010, 17:57:31 »
:) volkan valla bende soracaktimda utandim ya cahillik basa bela :) senin sayende bende ögrenmis olacagim :tamamdir

Valla isteyen istediği kadar cahil desin. Cahilsem cahilimdir. Sorarım utanmam :) Anlamazsam da salla gitsin derim.

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 21 Aralık 2010, 18:12:42 »
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp :D
salla gitsin deme bence üstüne düş çalışma prensiplerini öğren vs vs :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 21 Aralık 2010, 18:32:32 »
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp :D
salla gitsin deme bence üstüne düş çalışma prensiplerini öğren vs vs :D

İşime yarayacak olana asla salla gitsin demiyorum. Fakat mesela bu ses tesisat olayları benim işime yaramiycak bi konu, bendekileri söküp sattım, bilmesemde olur fakat merak işte  :)

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #40 : 21 Aralık 2010, 21:37:31 »
Kapasitör abicim onlar :) Voltajı dogrultuyo benım görüşümle bir nevi ups  >:D
Onun bi ucundan kabloyu teybe götürmüştüm kapamıyordu aracı calıstırırken :) 2 akü vardı ozaman  :saskin:
Vw Polo 6N

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 21 Aralık 2010, 23:37:09 »
AUDİOBAHN:)
Exclusive Garage