Gönderen Konu: Muayene ağır kusur  (Okunma sayısı 14724 defa)

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
Muayene ağır kusur
« : 22 Nisan 2010, 13:46:31 »
Merhaba arkadaşlar bu gün aracı Tüvtürk'e götürdüm muayene sonucunda aşağıdaki parçalarda çatlak oduğunu söylediler ve ağır kusur olduğu için muayeneden geçemedik  :'(  Bunun dışında egzoz bağlantısı yok,içi paslanmış,korozyon oluşumu,ve yağ kaçakları gibi hafif kusurlar var.Bu durum nasıl düzeltilebilir yani nasıl bir işlem yapılacak acaba ? Merak ediyorum.

Karoser taşıyıcı parçalar                 : ön solda çatlak var
Karoser taşıyıcı parçalar                 : ön sağda çatlak var

1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Muayene ağır kusur
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2010, 14:12:24 »
Resimde kırmızı kareler içine aldığım noktaları kaportacına baktırıyorsun iç taraftaki kısımlarda zamanla esnemelerden dolayı açılma olmuştur veya puntolarda kopma bunları sağlamlaştıracak... Dış taraftakilerde ön direklerle bağlantı noktaları yanlış kirkolama yüzünden zamanla deforme oluyorlar burdaki ezilmiş, çürümüş kısımlar varsa bunlarıda parça sac değişimi ile onaracak.. Sonra güzelce ziftleyin..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2010, 14:18:43 »
Teşekkür ederim bu süper oldu işte :tamamdir  Eline gözüne sağlık :)
1993 RENO TOROS
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2010, 15:50:18 »
aga ben curuk yerleri siyah silikonla doldurttm, ustune iki kat putur, super oldu :D

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2010, 17:12:20 »
Yaptırıp öylemi silikonladın yoksa çürük yerin üzerine mi silikon çektin ::)
1993 RENO TOROS
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2010, 19:49:19 »
Siyah boya atınca yapıldı zannediyolar geçiyolar.. :D
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2010, 23:45:16 »
Siyah boya atınca yapıldı zannediyolar geçiyolar.. :D
aynen :)

gerçi adam benim aynaları filan gorunce yaptırdın mı dedi, dedim hepsi yapıldı, he tamam o zaman dedi, bakmadı altına filan, devam et dedi :)

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2010, 00:22:40 »
eger araci uzun yillar kullnacam dersen komple alt taban yaptir ustunede zift maliyet 700 u bulur ...yok sadece muayneden gecsin dersen silikonla doldur  ustunu  boya muayneden gecersin lakin 3 ay sonra eskisi gibi olur :) iyi bir kaportaci tanidigin varsa o zaten gerekeni sana sogler.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2010, 08:47:41 »
aynen :)

gerçi adam benim aynaları filan gorunce yaptırdın mı dedi, dedim hepsi yapıldı, he tamam o zaman dedi, bakmadı altına filan, devam et dedi :)

Abi artık eskisi gibi sıkı tutmuyorlar artık bence..  :)
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2010, 08:48:01 Gönderen: GolfMk1Diesel »
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2010, 10:47:26 »
Abi artık eskisi gibi sıkı tutmuyorlar artık bence..  :)

O biraz yoğunlukla alakalı geçen hafta şirket aracını götürdüm öğlen vakti randvu alıp götürdüğüm halde sıra iki saat geriden gidiyordu aracın içeri girmesi ile çıkması bir oldu.Sonra benim aracı götürdüm sabah erken saat gene randevulu tabi kimse yoktu abartısız başında dört teknisyen vardı biri orasına bakıyor biri başka biryerine merak ettikleri için zannedersem baya bi incelediler.Hatta birtanesinin mk1 i varmış eskiden toplatmış falan arkadaşlarına anlatıyordu bu anlatan teknisyen tam arkasını döndü gidiyordu birden döndü arkadaşına sesleniyor abi onun arka sileceği yok haberin olsun demezmi(benimkinde orjinalde varmış ama sonradan sökülmüş bi etiketle kapatılmış)  >:( Ulen dedim bi bu eksikti :) tabi ona gelene kadar şase sorunu çıkınca adam sileceği rapora yazmamış .
1993 RENO TOROS
1980 VW  MK1 GOLF LD