Gönderen Konu: İzmir'de tunning --- Yardım  (Okunma sayısı 3381 defa)

Çevrimdışı kaynakçı

• Profili Görüntüle
İzmir'de tunning --- Yardım
« : 13 Eylül 2010, 13:30:56 »
Merhaba arkadaşlar,

2002 model Golf IV aracım var ve ses sistemi, cam filmi, iç bölümde ufak tefek değişiklikler, jant lastik değişiklikleri gibi bir takım şeyler yaptırmayı istiyorum. Bu konular için İzmir'de tavsiye edebileceğiniz yerler var mı? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: İzmir'de tunning --- Yardım
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2010, 18:05:20 »
Parçalarınızı temin ettikten sonra istediğiniz kişiye taktırabilirsiniz...

Orginal jant istiyorsanız,yetkili servislerden ya da ikinci el çıkmacılardan bulabilirsiniz..ya da replika jantlara bakabilirsiniz...janta uygun lastik ince yanak lastik alacaksanız, lassa impetus gibi çift yanaklı lastik alırsanız, jantınız kaldırıma yanaşırken kolay kolay çizilmez..ama sert lastiktir, yol sesi yapar...büyük jant takınca araba hantallaşacak, çok benzin yakacak, zamanla direksiyon kutunuz bozulacak, ince yanak lastik konfordan düşürecek...jant büyüdükçe, düşük helezonlara ihtiyacınız olacak..çünkü aracınızın son hızı azalacak...

cam filminde LLumardan şaşma derim(1 numara yeter)...Ses sistemi teyp+kolonlar  ne kadar bütçeniz var... modifiye işinde sınır yoktur...

heves işidir bunlar :)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı kaynakçı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2010, 18:17:25 »
Aslında janta karar verdim Oz Ultraleggera. Şu an ki lastikler fabrika çıkışı 205/55/16 ben 225/40/17 yapacağım. Yay ve kule gergisi de yapmak lazım sanırım. Öneri için teşekkürler film konusunda daha önce hiç araştırma yapmamıştım. LLumar ne malı nerde bulabilirim? 

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2010, 20:26:20 »
ses sisteminde pioneer den şaşma sakın jant olarak BBS lere bak maddı durumlar musaitse R32 spoiler ve anten yapabilrsin 25.yıl karlık yapabilrsin bulabilirsen BBS RC ve CH iyi gider golfe ses için güzel bi açık hava filtresi takabilirsin simota yada K&N öneririm.,camlara filmi fazla abartmadan uygula çok kalın olmasın orjinal gibi dursun sonra 25.yıl içleri karartılmış farlardan takabilrsin 6000kda zenon :tamamdir spor yay kule gergiside iyi olur
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2010, 00:35:05 »
205/55/16 -> 225/40/17

jant 1 inch yükselirken...lastiğinizin yere sürtünmesi 2cm kalınlaşıyor...40 yanak...Aracınıza +hp chip yapacakmısınız ?

Sonuçları bekliyoruz :)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı kaynakçı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2010, 08:08:16 »
chip yaptırmayı da düşünüyorum ama biraz daha zaman lazım ona.... işin içine maliyet girince malum...