Gönderen Konu: Acill Yardımmm!...Sol Arka Kapı Kapanmıyor, Şoför Kapısı İç Cep Işığı Yanık kalı  (Okunma sayısı 11412 defa)

Çevrimdışı kimyahmet

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
         Arkadaşlar, bi gün öncesinde hiçbir sorunu olmayan aracıma kışlık lastik taktırırken kontrol amaçlı denediğim orijinal anahtarını takıp çıkardıktan snra aracıma immobilizerlı yan sanayi anahtarını taktıktan sonra sol arka kapı kapanmamaya ve şoför kapısı iç cep ışığı yanık kalmaya başladı. Kapılara elle kapattıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmazken, araç uzaktan kumanda ile hiçbir şekilde kapanmıyor ve dörtlüler 3 kez yanıp sönüyor. Ayrıca kansol kısmından kapılar kapattığımda sol arka hariç hepsi kapanıyor, dışarıdan anahtarla kapattığımda ön iki kapı kapanıyor. Anahtar ile kapı camları açılıp kapanıyor.
           İki ustaya gösterdim; ilki şoför kapı kilidi değişecek dedi, ikincisi beyinle ilgili sıkıntı var nemli yada oksitli olmuş olabilir malum hava şartlarından dolayı dedi. Çözüm öneriniz nedir, acil yardım ederseniz sevinirim. Kapı ışığının açık kalması akünün bitmesine neden olabilir. İlginize şimdiden teşekkürler.. :)
golf. das auto

Çevrimdışı kimyahmet

• Profili Görüntüle
slm arkadaşlar.
sorunu yazmıştım, şükür aracımın sorununu hallettim çözümünü de yazayım :)

Araçta ki sorun için bir kaç ustaya gittim, birçoğu farklı çözüm önerisi söyledi bu yüzden sorunu halletmem biraz uzun sürdü. İlk götürdüğüm ustanın dediği gibi aracımın problemi sol ön kapı kilidinden bahsetmişti, ışık bu yüzden açık kalıyor ve 4 lüler uyarı amaçlı bu yüzden yanıyormuş. Tamirini yapan usta önce beyin kısmında arıza olup olmadığını kontrol etti, kontrolü esnasında aracın daha önce bu konu ile ilgili olarak tadilat gördüğünü içerisindeki aksam ve kablolarla tabiri caizse ispatladı. Bi kaç kontrol sonra sorunun araç kilit kısmını kontrol etti ve Ankara Yıldız Oto sanayiden orijinal çıkma parça ile yapılan değişim sonrası bu sorun tamamen halloldu. Ayrıca beyin kısmı ve evvel ki tadilatta ki kabloların daha iyi kablolarla değişimini sağladı.Ve sonuç olarak 125 TL maliyetle sorunum giderildi.  (Konuştuğum bi kaç usta; 175, 200, 250 TL fiyat söylemişlerdi..)

Bu konu ile ilgili çıkarımlarım;

- "Ben sorunu anladım hemen çözerim" diyen ustaya güvenmeme,
- Aracı nemli ortamda bırakmama, gerekli temizliğini yapma ve su kaçma riskini engellemeye çalışma (kapı menteşe üst kısmında bulunan koruma kısmının su geçirmezliği kontrolü),
- Araç uyarı verdiği zaman kontrol etme ve gerekirse tadilatı için fazla zaman geçirmeme (Açık kalan ışıkların -özellikle kış ayı gibi ihtiyaç duyulan zamanda- akü ömrünü tüketmemesi için)

Ayrıca:
- Kilidi arızalı dahi olsa, kilidi manüel olarak kapanabilen ve kilidi normal bir vaziyette açılabilen,
- Uyarı için ışığı belli bir süre açık vaziyette bırakan ve akünün ömrünü fazla tüketmemesi, tasarruf yapabilmesi için otomatik kapatan,
- Sürekli arıza uyarısı vermeyip insanın başını ağrıtmayan
- Sürüldüğü zaman keyif veren araçtır Volkswagen  :tamamdir
golf. das auto

Çevrimdışı mcetin

• Profili Görüntüle
slm arkadaşlar.
sorunu yazmıştım, şükür aracımın sorununu hallettim çözümünü de yazayım :)

Araçta ki sorun için bir kaç ustaya gittim, birçoğu farklı çözüm önerisi söyledi bu yüzden sorunu halletmem biraz uzun sürdü. İlk götürdüğüm ustanın dediği gibi aracımın problemi sol ön kapı kilidinden bahsetmişti, ışık bu yüzden açık kalıyor ve 4 lüler uyarı amaçlı bu yüzden yanıyormuş. Tamirini yapan usta önce beyin kısmında arıza olup olmadığını kontrol etti, kontrolü esnasında aracın daha önce bu konu ile ilgili olarak tadilat gördüğünü içerisindeki aksam ve kablolarla tabiri caizse ispatladı. Bi kaç kontrol sonra sorunun araç kilit kısmını kontrol etti ve Ankara Yıldız Oto sanayiden orijinal çıkma parça ile yapılan değişim sonrası bu sorun tamamen halloldu. Ayrıca beyin kısmı ve evvel ki tadilatta ki kabloların daha iyi kablolarla değişimini sağladı.Ve sonuç olarak 125 TL maliyetle sorunum giderildi.  (Konuştuğum bi kaç usta; 175, 200, 250 TL fiyat söylemişlerdi..)

Bu konu ile ilgili çıkarımlarım;

- "Ben sorunu anladım hemen çözerim" diyen ustaya güvenmeme,
- Aracı nemli ortamda bırakmama, gerekli temizliğini yapma ve su kaçma riskini engellemeye çalışma (kapı menteşe üst kısmında bulunan koruma kısmının su geçirmezliği kontrolü),
- Araç uyarı verdiği zaman kontrol etme ve gerekirse tadilatı için fazla zaman geçirmeme (Açık kalan ışıkların -özellikle kış ayı gibi ihtiyaç duyulan zamanda- akü ömrünü tüketmemesi için)

Ayrıca:
- Kilidi arızalı dahi olsa, kilidi manüel olarak kapanabilen ve kilidi normal bir vaziyette açılabilen,
- Uyarı için ışığı belli bir süre açık vaziyette bırakan ve akünün ömrünü fazla tüketmemesi, tasarruf yapabilmesi için otomatik kapatan,
- Sürekli arıza uyarısı vermeyip insanın başını ağrıtmayan
- Sürüldüğü zaman keyif veren araçtır Volkswagen  :tamamdir

benim arabanında dünden beri bagaj kapağı sıkıntı çıkardı,ilk önce açmaya çalıştım kapılar açık olğu halde bagaj kilitli duruyordu,sabah oldu 20 km fln yol gittim benzinlikte durduğumda açılıorduyani anlıcanız bazen açılıyor bazen açılmıyor,2 gündür çok yağmur yağdı ondan mı acaba diyorum,su fln kaçmış olabilir,ustadan memnun kalmışsınız anladığım kadarıyla,ben de bi ara uğrayım o ustaya işyerinin ismini fln verebilir misinz???
Aşıksan vur saza,şoförsen baz gaza...

Çevrimdışı kimyahmet

• Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun hocam, Allah kaza bela vermesin..
işyeri adı-usta-irtibat tlf:
DESS ALARM-ERDOĞAN USTA- 0312 354 12 60 ve 0532 305 63 77
işyeri adresi:
Ostim Oto Sanayi Sitesi 43. Sokak Cevat Dündar iş merkezi  (Vakıfbank yanı) no: 25/25 Ostim/ANKARA
golf. das auto

Çevrimdışı mcetin

• Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun hocam, Allah kaza bela vermesin..
işyeri adı-usta-irtibat tlf:
DESS ALARM-ERDOĞAN USTA- 0312 354 12 60 ve 0532 305 63 77
işyeri adresi:
Ostim Oto Sanayi Sitesi 43. Sokak Cevat Dündar iş merkezi  (Vakıfbank yanı) no: 25/25 Ostim/ANKARA
teşekkürler hocam saolasın

Çevrimdışı kimyahmet

• Profili Görüntüle
rica ederim ne demek. hayırlı haberleri bekliyorum
golf. das auto

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
benim arabanında dünden beri bagaj kapağı sıkıntı çıkardı,ilk önce açmaya çalıştım kapılar açık olğu halde bagaj kilitli duruyordu,sabah oldu 20 km fln yol gittim benzinlikte durduğumda açılıorduyani anlıcanız bazen açılıyor bazen açılmıyor,2 gündür çok yağmur yağdı ondan mı acaba diyorum,su fln kaçmış olabilir,ustadan memnun kalmışsınız anladığım kadarıyla,ben de bi ara uğrayım o ustaya işyerinin ismini fln verebilir misinz???
aynı sorun bende de var, baktırıcaksanız baktırdıktan sonra bilgilendirin fiyat vs olarak ki ona göre bende aynı yere götürüp göstereyim :)
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı mcetin

• Profili Görüntüle
aynı sorun bende de var, baktırıcaksanız baktırdıktan sonra bilgilendirin fiyat vs olarak ki ona göre bende aynı yere götürüp göstereyim :)
sorunu çözdüm galiba,su alıyor bi yerden,havalar düzelince açılmaya başladı,yağmur yağınca kilitli kalıo yine,ben ustaya götürünce burdan yazarım tekrar

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
sorunu çözdüm galiba,su alıyor bi yerden,havalar düzelince açılmaya başladı,yağmur yağınca kilitli kalıo yine,ben ustaya götürünce burdan yazarım tekrar
tamamdır abi çok iyi olur, benim şuanda iyice gitti açılmıyor anahtarsız
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı kimyahmet

• Profili Görüntüle
bu havalarda aracı kullanmasak bile günlük kontrol etmekte fayda ver diye düşünüyorum. Formda da okuduğum üzere aracın su geçirmezliği düşük düzeyde >:(
golf. das auto