Gönderen Konu: acil yardım  (Okunma sayısı 5628 defa)

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
acil yardım
« : 25 Eylül 2011, 17:24:38 »
sa arkadaşlar aracım çalışmıyor.marş basıyo ama almıyo boğulmuş gibi ateşlemeyle ilgili sorun var galiba buji kablolarımda sorun vardı değiştirdim ama yine çalışmadı hava sıcakken sorun yoktu soğuyunca birden arabada çalışmadı bi buji kablosu değişikti sanki distribütöre giren buji kablolarından biri içeri nem almış içi böyle nemliydi diğerlerinde sorun yoktu.acaba distribütör içeri nem almış olabilirmi.söksem temizlesem yararı olurmu. birde son bişey buji kablolarının distribütöre takılış sırası nasıl şekille yardımcı olabiecek varsa çok sevinirim.ben köyde görevliyim ve çok kötü bi durum sinir bozucu artık çalışmazsa usta çağırıcam ve bu bana biraz pahalıya mal olacak lütfen yardım
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2011, 22:51:59 Gönderen: yeni polocu »

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
Ynt: acil yardım
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2011, 22:57:24 »
lütfen yardım
 :'(

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2011, 23:10:53 »
kardes bujı kablosunun bı sırası vardır snnde bıldıgın kadarıyla netten bıraz arastır nasıl takılıyor ondan yapabılır ama hepsını yanlıs takman lazım onu yapman ıcın :) bıldıgım daa bılgılı arkadaslar vardır yardımcı olurlar umarım

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2011, 23:42:11 »
başkan senin sorunun ateşleme bobini değişecek usta gelirse 100 tl halleder
marş basıyor ama araba çalışmıysa ateşleme bobi gitmiş demektir vurdurmaylada çalışmaz ama marş basar. dikkat et marş dinamosun yeme

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2011, 23:44:10 »
arabayı yıkattın mı ve ya yağmur yağdımı bu ateşleme bobini 5-6 senede bir bozulur ama ıslanırsa daha çabuk bozulur

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2011, 00:11:51 »
benimde başıma gelmişti araba giderken birden stop etti ve bir daha çalışmadı marş basıyor ama çalışmıyor, öncelikle aracta lpg varmı varsa kontağı çalıştırma konumuna çevir marşı basma eğer kontağı açtıında lpg gösterge ışıkları yanıyor yada kısa bir sürede olsa yanıp sönüyorsa ateşleme sorunu gözüküyor ama hiç lpg ile ilgili ışıkların yanmıyorsa ki bendede yanmıyordu o zaman elektriksel bir sorun ki büyük muhtemel beyinle ilgilidir enjektörlere elektrik gitmiyor yada beyin de enjektörlere elektrik gönderen bir kısım var kendi kendini kapatıyor ve araba çalışmıyor
RedMercury

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2011, 15:29:41 »
başkan senin sorunun ateşleme bobini değişecek usta gelirse 100 tl halleder
marş basıyor ama araba çalışmıysa ateşleme bobi gitmiş demektir vurdurmaylada çalışmaz ama marş basar. dikkat et marş dinamosun yeme
sorun 120 tlye halloldu çok şükür.bobin arızalıymış 90 bobin 30 tlde köye gelmek için verdim şimdi mutluyum ;D

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2011, 16:00:00 »
iyi hayırlı olsun dediğim gibi çıkmış

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2011, 21:17:06 »
geçmiş olsun
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2011, 21:36:12 »
Güle güle kullanın

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2011, 09:55:34 »
sorun 120 tlye halloldu çok şükür.bobin arızalıymış 90 bobin 30 tlde köye gelmek için verdim şimdi mutluyum ;D
Poloda başıma gelen ilk arızaydı....