Gönderen Konu: Otomobil Satışlarında Volkswagen Açık Ara Önde Gidiyor  (Okunma sayısı 2123 defa)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW), Almanya'da da neredeyse Tekel haline gelmek üzere olduğu ortaya çıktı.

Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW), Almanya'da da neredeyse Tekel haline gelmek üzere olduğu ortaya çıktı. VW markası yüzde 21,9'luk pazar payıyla ilk kez, ikinci en büyük marka olan Mercedes'in iki buçuk katı kadar otomobil satmayı başardı.

Duisburg-Essen Üniversitesi'nin Otomotiv Araştırmaları Merkezi'nde otomotiv uzmanı Ferdinand Dudenhöffer başkanlığında yapılan araştırmada, VW'nin en çok satılan üç otomobil sıralamasında üç modeliyle yer almayı başardığı belirlendi. Buna göre Almanya genelinde bu yıl Ocak-Eylül ayları arasında 149 bin 655 VW Golf, 72 bin 251 VW Passat ve 70 bin 231 adet de VW Polo satıldı.

İçinde Porsche'nin de yer aldığı VW Grubu'nun tamamının ise 2011 yılında toplamda yüzde 37'lik pazar payına erişeceğini belirten Dudenhöffer, grubun yılın ilk dokuz ayındaki pazar payının dahi yüzde 36,7'lik pazar payına ulaşmayı başardığına dikkat çekti. Duisburglu uzman Almanya'da rakipler arasındaki pazar payı farkının hiç bu kadar açılmadığını ifade etti.

Alıntıdır
ADK

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ynt: Otomobil Satışlarında Volkswagen Açık Ara Önde Gidiyor
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2011, 23:02:08 »
Golf ikiye katlamış.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2011, 23:04:45 »
Aslında ben jetta'yı merak ediyorum,şimdi almaya kalksanız 6-7 ay sonrasına kapora vererek sıraya giriyosunuz.Gerçekten çok ilginç.İlk giriş fiyatı 48 binden 54 bine çıktı yanlış hatırlamıyorsam.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2011, 10:12:58 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2011, 15:59:18 »
gerçektende deli bişey bu %37 pazar payı ne demektir arkadaş. yani almanyada sokakta gördüğünüz her 3 araçtan 1i VW AG.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2011, 10:51:11 »
gerçektende deli bişey bu %37 pazar payı ne demektir arkadaş. yani almanyada sokakta gördüğünüz her 3 araçtan 1i VW AG.

o da bir şey mi bir aralar Türkiye'de her 3 araçtan 2si Tofaş'tı.  :D :D

şakası bir yana ALmanya gibi otomobil fiyatlarının nispeten ucuz ve alternatifin çok olduğu bir pazarda %37 müthiş bir rakam.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2011, 11:18:50 »
Golfü beğenmeyenlere satış rakamlarını göstereceksin anlasınlar...

DAS AUTO VW     :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Golf: O bir tutku