Gönderen Konu: MARŞ ALMIYOR  (Okunma sayısı 3467 defa)

Çevrimdışı gulf

• Profili Görüntüle
MARŞ ALMIYOR
« : 02 Eylül 2014, 16:47:17 »
Arkadaşlar geçen uzun yola çıktım bi ara mola verdim araca geldim kontağı yarım çevirdim bütün ışıklar vs benzin göstergesi vs hepsi yandı ama kontağı tam tura cevirince hiç bir ses yok motordan hiç bir  ses  gelmiyor  ne kadr denediysem sonuç aynı hiç bir ses yok ... Bundan önceleri genelde marşı cevirince gıııccyytt diye bir ses çıkardı marşın ilk alıp motorun çalışmasında. Acaba sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: MARŞ ALMIYOR
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2014, 16:51:16 »
Mars dinamosundan geliyordur o ses bende de var. Arac calistirtiktan sonra cıııırt diye bir surtme sesi geliyor bazen. Bunun sebebi su mars motorunun yagsiz ve bakimsiz kalmasi sonucu icerisindeki bakirlarin v.s yapisip kalmasi takilmasindan oturu. Ses bir saniye sonra gecer normalde ola ki gecmezse mars dinamosu uzerine sert bir cizim ile v.s tiklatmak ise yarayabilir.

Ama sizin sorununuz ile ilgili aku ve mars dinamosu aklima geldi ki buyuk ihtimal aku degildir. Bakalim arkadaslar ne diyecek.

Çevrimdışı gulf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2014, 16:59:28 »
Hocam akü yeni henüz akülük bir durum olacağını tahmin etmiyorum ama şu an iiçin motorla bağımız kalmadı kontağı boşa çeviriyorum ses seda yok

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2014, 22:07:13 »
Marş motorunun kömürleri bitmiş.elektrikciye git değiştirsin.kömür olmayınca akım marş motoruna hareket veremez.bunun sonucunda tabiki çalışma sesi ggelmez

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2014, 22:34:13 »
Marş motorunun kömürleri bitmiş.elektrikciye git değiştirsin.kömür olmayınca akım marş motoruna hareket veremez.bunun sonucunda tabiki çalışma sesi ggelmez
:tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı gulf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2014, 23:19:37 »
Hocam marş motoru yanmış olabilr diyorlar öyle bi ihtimalde var mı?

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2014, 23:23:15 »
Hocam marş motoru yanmış olabilr diyorlar öyle bi ihtimalde var mı?

Yanma nasıl oluyor bilmiyorum. Eğer sorun marş motorundaysa revizyonu ile sorun çözülecektir zaten belirli bir ömrü olan ve yapılması gerekli bir işlem. Çıkan gıcyyyt sesinden de ömrünü tamamladığı belli, manyetik dişli bırakamadığı için o ses oluyor.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2014, 23:29:32 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.