Gönderen Konu: golf'umu satıp peugeot 307 alıcam  (Okunma sayısı 31649 defa)

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
Ynt: golf'umu satıp peugeot 307 alıcam
« Yanıtla #56 : 06 Aralık 2011, 20:32:38 »
Arkadaşlar gerçekten de marka fanatizmine gerek yok!
Ben de küçüklüğümden bu yana Golf aşkı ile yandım tutuştum :sevgi: ve bir gün bineceğim inş dedim azim ettim çalıştım çabaladım 2 adet 98 ve 01 Golf 4 sahibi oldum.4 yıl bu araca bindim.Şuan farklı bir araca biniyorum ailem ve çevrem sen nasıl vazgeçtin bu aşktan dediler :)
Ben vazgeçmedim ki ruhuma hala golf4 sahip  :sevgi: ama bedenim  başka araca ait şartlar bunu gerektirdi ve böyle oldu olması gerekiyordu.Pişman değilim zamanla farklı düşüncelerle ön yargı ile baktığım araçla mutlu muyum mutluyum severek biniyorum hiçte kötülendiği gibi değil  :tamamdir
Yani demek istediğim şartlar ve durumlar ne gerekiyorsa sizin için doğru olan ne ise onu yapın aklınızda kalmasın içiniz rahat olsun. ;)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #57 : 06 Aralık 2011, 20:56:14 »
bu başlık altında yazan herkes (tamamen objektif olarak bir kez daha okudum yazılanları) konuya elinden geldiğince objektif yaklaşmaya gayret etmiş. marka fanatizmi değil yapılan. sadece fransız ekolü ile alman ekolünü kıyaslamışız.

bakın örneklerle desteklemek istiyorum. bugün 2011-2012 model araçlara bakın. c segmentindeki alman araçlarının donanımlarına bir bakın. astrasından golfüne jettasından focusuna hemen hemen tüm araçlar d segmenti donanımlarına bakış atmış. b segmentleri de neredeysec segmentine terfi etmişler. bu saydığım modelerin hemen hepsinin konsolleri uçak kokpiti gibi. onlarca düğme, uyarı lambası, gösterge ekran vs. ama her şey elinin altında.

fransız ekolünden ise c segmentinden dilediğiniz modelin konsolüne ve donanımına bakın. bırakın c yi. d segmentinden ben size bir örnek vereyim. 407'nin dış görünümüne aşık olan ben, sürüş zevki, iç tasarım estetiği, yol tutuş ve konfor anlamında 407 yi c sınıfı hiç bir alman otomobilinin yanına koyamam.

zaman zaman söylediğim bir söz vardır. fransızların, otomobil geliştirme konusunda komşuları almanlardan öğrenmesi gerekençok şey var. 205i golfe rakip olarak çıkarttı peugeot. bugün halefleri 207 nerede? golf mk6 nerede?
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2011, 20:56:43 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 06 Aralık 2011, 21:09:49 »
bu başlık altında yazan herkes (tamamen objektif olarak bir kez daha okudum yazılanları) konuya elinden geldiğince objektif yaklaşmaya gayret etmiş. marka fanatizmi değil yapılan. sadece fransız ekolü ile alman ekolünü kıyaslamışız.

bakın örneklerle desteklemek istiyorum. bugün 2011-2012 model araçlara bakın. c segmentindeki alman araçlarının donanımlarına bir bakın. astrasından golfüne jettasından focusuna hemen hemen tüm araçlar d segmenti donanımlarına bakış atmış. b segmentleri de neredeysec segmentine terfi etmişler. bu saydığım modelerin hemen hepsinin konsolleri uçak kokpiti gibi. onlarca düğme, uyarı lambası, gösterge ekran vs. ama her şey elinin altında.

fransız ekolünden ise c segmentinden dilediğiniz modelin konsolüne ve donanımına bakın. bırakın c yi. d segmentinden ben size bir örnek vereyim. 407'nin dış görünümüne aşık olan ben, sürüş zevki, iç tasarım estetiği, yol tutuş ve konfor anlamında 407 yi c sınıfı hiç bir alman otomobilinin yanına koyamam.

zaman zaman söylediğim bir söz vardır. fransızların, otomobil geliştirme konusunda komşuları almanlardan öğrenmesi gerekençok şey var. 205i golfe rakip olarak çıkarttı peugeot. bugün halefleri 207 nerede? golf mk6 nerede?

kesinlikle dogru ;)
fransiz araclari genel itibari ile hep zayiflar, hem donanim hem konfor hemde saglamlik olarak..
alman iyidir ;)

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 07 Aralık 2011, 22:49:40 »
dostum aman golf muamelesi yapma aracına 120 sakın viraja girme otabanda kimsenin arkasına girme bastınmı durmaz belli de olmaz golf herturlu o markanın önünde aman dikkatli ol özellikle yol tutuşundan taviz verme .

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 08 Aralık 2011, 12:33:45 »
evet arkadaşlar bende golf 4mu sattım gecen hafta cok mutluyduk ama benzin cok pahalı gelemeye başlamıstı mazotluya gecis yapmak zorunda kaldık :)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 08 Aralık 2011, 13:36:27 »
evet arkadaşlar bende golf 4mu sattım gecen hafta cok mutluyduk ama benzin cok pahalı gelemeye başlamıstı mazotluya gecis yapmak zorunda kaldık :)
Benzin fiyatları kantarın topuzunu kaçırdı, gözünüz benzin ve yakıt ibresinde, az mı yaktı çok mu yaktı diye kasarak ta araba sürülmüyo, kulandığınız araçtan zevk almıyosunuz, ya dizel ya lpg şart..

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 08 Aralık 2011, 14:36:28 »
Benzin fiyatları kantarın topuzunu kaçırdı, gözünüz benzin ve yakıt ibresinde, az mı yaktı çok mu yaktı diye kasarak ta araba sürülmüyo, kulandığınız araçtan zevk almıyosunuz, ya dizel ya lpg şart..

evet abi rahat rahat gezemedikten sonra bence hiç bir anlamı yok :(

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 08 Aralık 2011, 16:07:30 »
ben de lpg oldugu zaman zevk alamıyorum . İkinci el dizelden korkuyorum . Biraz acıtıyor ama benzin benim acımdan iyi
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 08 Aralık 2011, 16:30:41 »
ben de lpg oldugu zaman zevk alamıyorum . İkinci el dizelden korkuyorum . Biraz acıtıyor ama benzin benim acımdan iyi
Doğru,  araca uyum sağlamadıysa tekledi silkeledi derken lpg de adamı hasta ediyo ,en iyisi düzgün bir dizel.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #65 : 08 Aralık 2011, 16:43:08 »

Aynı durumdayım.
Ondan ben de 1.6 Benzinli aldım ve dokunmuyorum motora.
Tanıdıktan 1.9TDI 110 veya 130bg Golf IV alınır aslında :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 09 Aralık 2011, 00:50:23 »

Ben neden vazgeçmek zorunda kaldım Golf ümden  :'(  pancar motorla devam :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #67 : 17 Aralık 2011, 11:30:18 »
Aynı durumdayım.
Ondan ben de 1.6 Benzinli aldım ve dokunmuyorum motora.
Tanıdıktan 1.9TDI 110 veya 130bg Golf IV alınır aslında :)

öyle bi tanıdık kaldımı bu devirde hele 130 luk :)

Çevrimdışı KrsTNcK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 19 Aralık 2011, 00:58:25 »
Arkadaşım Bende Golf 4 ümü Satıp 307 Aldım 2006 Model 1.6 Hdi 110 Ps..47 Binde Aldım Aracımı Ve 8 Aydır Bende Konforu Zevki Vs..Hiç Bir Sorun Yok Çok Şükür Gidişide Muhteşem Ben Al Pişman Olma Derim Almadan Önce Bende Böyle Bir Anket Yapmıştım Yorumlar Aynıydı İyiki Dinlememişim Diyorum Şimdi Peugeot'a Karşı Geçmişten Milletin Aklında Hep Kötü Olarak Geçiyo Kullanmamış İnsanlar Bile Öyle Diyo Ben Al Keyfine Bak Derim..

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 19 Aralık 2011, 11:37:43 »
Arkadaşım Bende Golf 4 ümü Satıp 307 Aldım 2006 Model 1.6 Hdi 110 Ps..47 Binde Aldım Aracımı Ve 8 Aydır Bende Konforu Zevki Vs..Hiç Bir Sorun Yok Çok Şükür Gidişide Muhteşem Ben Al Pişman Olma Derim Almadan Önce Bende Böyle Bir Anket Yapmıştım Yorumlar Aynıydı İyiki Dinlememişim Diyorum Şimdi Peugeot'a Karşı Geçmişten Milletin Aklında Hep Kötü Olarak Geçiyo Kullanmamış İnsanlar Bile Öyle Diyo Ben Al Keyfine Bak Derim..
ben golfu alalı 5 ay oldu. Sen ben aldıktan sonra sattın hatta yeni konu acmıssın arabamı sattım opel astra alacagım diye. Nasıl 8 ay oluyor sen 307 alalı :-\
2015 1.4 125ps highline