Gönderen Konu: Motor Yağı Seçimi  (Okunma sayısı 30951 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor Yağı Seçimi
« Yanıtla #28 : 05 Aralık 2011, 21:32:31 »
arkadaşlar peki lpgli araçlar için ne öneriyorsunuz

aracım 50 bin km dir lpg li.lpgli olunca ayrı bir yağ kullanmadım.sürekli castrol 10/40 ve en son elf moligram 10/40 kullandım.yozgatta oturuyorum ve aracımı satana kadar 10/40 castrol kullanmayı düşünüyorum.zaten tavsiye edilen 10/40 ...araç neye alıştıysa ona devam.ince yağ koyarsam kaçırabilir yada eksiltebilir.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 05 Aralık 2011, 21:35:34 »
Benim tamirci Selene diye bir yağ koyuyordu. Ben artık o yağdan koydurtmayacam zaten zamanıda geldi yağ değişiminin. 10-40 Castrol Magnetek tavsiye ediyorum bende. Zaten sitede çoğu arkadaş Golf 4 araçlara bu yağı tavsiye ediyor. Araç Lpgli...

ben bi ara antalyadaki emin oto nun bucak şubesinde bi yağ koydurdum aracıma markasını hatırlayamadım.neyse 12 bin km sonra antalyada emin otoya gittim yağ değiştirmek için.adam karteri açtı bu yağı yeni mi koydun dedi.yoo dedim bucaktaki şubenizde 12 bin km önce koymuştum dedi.Adam çok şaşırdı.yağ hiç kararmamıştı.antalya emin castrol koydu.

bucaktaki emin ise castrol koymuyor değişik bir marka koyuyor.ama yağ gerçekten güzel.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 05 Aralık 2011, 21:55:59 »
ben bi ara antalyadaki emin oto nun bucak şubesinde bi yağ koydurdum aracıma markasını hatırlayamadım.neyse 12 bin km sonra antalyada emin otoya gittim yağ değiştirmek için.adam karteri açtı bu yağı yeni mi koydun dedi.yoo dedim bucaktaki şubenizde 12 bin km önce koymuştum dedi.Adam çok şaşırdı.yağ hiç kararmamıştı.antalya emin castrol koydu.

bucaktaki emin ise castrol koymuyor değişik bir marka koyuyor.ama yağ gerçekten güzel.

lpg'li araçlarda yağ zaten kolay kolay kirlenip kararmaz :)