Gönderen Konu: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim  (Okunma sayısı 38900 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim
« Yanıtla #70 : 05 Mart 2012, 07:18:53 »
Alarm takabilen herkes takabilir, ama şuan için üretim yapmıyorum. pek vaktim yok bu aralar.
Ama kusursuz bir tasarım oldu :tamamdir

Ondan şüphem yok hocam  :)

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 06 Mart 2012, 10:35:41 »
Bunu nasıl yapacaz yaaa.. hiç elektirik bılgısıde yok.. neyse ben bu ısten uzak duragım darmadagın etmeden :)
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı sniper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 30 Mart 2012, 15:28:53 »
hocam benim 97 polo eski tip göstergelilerden ve kalorifer düğmelerinin aydınlatmasını mavi yapmak istiyorum ama düğmelerin arkasındaki flim yeşil :( piyasada mavi veya şefaf flim yok bu sorunu nasıl halledebiliriz siz gayet güzel kırmızı mavi ve yeşil renklerde aydınlatmışsınız ama sadece kartta bitmiyo iş kara kara duşunuyorum   ???  kalorifer yazılarının arkasıda yeşil işin cins tarafı
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 15:33:53 Gönderen: sniper »

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 31 Mart 2012, 12:37:07 »
hocam benim 97 polo eski tip göstergelilerden ve kalorifer düğmelerinin aydınlatmasını mavi yapmak istiyorum ama düğmelerin arkasındaki flim yeşil :( piyasada mavi veya şefaf flim yok bu sorunu nasıl halledebiliriz siz gayet güzel kırmızı mavi ve yeşil renklerde aydınlatmışsınız ama sadece kartta bitmiyo iş kara kara duşunuyorum   ???  kalorifer yazılarının arkasıda yeşil işin cins tarafı

oradaki şablonu değiştirmeniz gerekiyor.
yeni den printerdan cıktı alıp, üzerini buzlu asetat ile kaplayınca oluyor,
mail adresinizi göndeririseniz yeni şablonu mailinize atarım.
kolay gelsin.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Nisan 2012, 16:14:30 »
Hocam sipariş üzerine 5 adetli üretime geçsen bayağı talep olacak gibi.Ve söylemem lazım ki do it yourself olayını geçip fabrikasyon bir malzeme yaratmışsın.:)Ellerine sağlık.

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 05 Nisan 2012, 20:52:15 »
Hocam sipariş üzerine 5 adetli üretime geçsen bayağı talep olacak gibi.Ve söylemem lazım ki do it yourself olayını geçip fabrikasyon bir malzeme yaratmışsın.:)Ellerine sağlık.

Tesekkur ederim, zaten profesyonel aletleri kullanıyorum, ama  maliyetli işlemler, en basitinden havalandırma kartında 50 adet smd led var
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 07 Nisan 2012, 11:42:40 »
Tesekkur ederim, zaten profesyonel aletleri kullanıyorum, ama  maliyetli işlemler, en basitinden havalandırma kartında 50 adet smd led var

Ersan şunu söylemeliyimki çalışmaların çok güzel.Yaptıkların herkese ilham veriyor. Eski araçları yeniden birşeyler yaparak adam etmeye çalışmak yeni model araçlarla uğraşmaktan çok daha keyiflidir.
Benim sorum şu. Benim sıkıntım mavi değil beyaz renk. Yani ben yeşil olan tüm ışıkları beyaza döndürmek istiyorum. Öncelikle şunu sorayım KADRAN YARDIM konusunu açtım bugün. Benim kadran seninki ile aynı tip.Ama götrüğüm kadrancı bana bunların ledleri değişmez dediği için ben yaptırmadım.Ama gördümki sen yapmışsın. Bu konuda yardımcı olabilirmisin? Birde cam açma düğmelerinin içinde ne tip bir led var. Bunu beyaza çevirmek istesek ne tip bir led almam gerekir?
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 08 Nisan 2012, 14:21:32 »
Ersan şunu söylemeliyimki çalışmaların çok güzel.Yaptıkların herkese ilham veriyor. Eski araçları yeniden birşeyler yaparak adam etmeye çalışmak yeni model araçlarla uğraşmaktan çok daha keyiflidir.
Benim sorum şu. Benim sıkıntım mavi değil beyaz renk. Yani ben yeşil olan tüm ışıkları beyaza döndürmek istiyorum. Öncelikle şunu sorayım KADRAN YARDIM konusunu açtım bugün. Benim kadran seninki ile aynı tip.Ama götrüğüm kadrancı bana bunların ledleri değişmez dediği için ben yaptırmadım.Ama gördümki sen yapmışsın. Bu konuda yardımcı olabilirmisin? Birde cam açma düğmelerinin içinde ne tip bir led var. Bunu beyaza çevirmek istesek ne tip bir led almam gerekir?

Tesekkur ederim ben de bu aracımla ugraşırken keyif alıyorum, şimdide aracıma fallowme home ve tavanlambasına yeni araçlardaki özellikleri ekledim, montajını yaptım, bi ara videosunu paylaşacağım.

Beyaz renk uygulaması yapılabilir, ben de kendi aracıma yapacağım yakında,
KAdran renkleri değiştirilebiliyor, ancak bunu yapacak ustalar smd işinde pek iyi olmadıkları için olmaz deyip işin içinden cıkıyor,
El becerisi ve tecrübesi olan birisi için hiçde olmaz değil, aksine eski ledleri değiştirmekten daha kolay.

Cam acma düğmelerinin içinde normal ampül var,
bunları cıkarıp yerine 5mm led (veya 3mm de olur) ve 470 ohm seri direnç bağlayabilirsin. Ledin yönüne dikkat et, bir tarafta yanar bir tarafta yanmaz.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı nc212

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 08 Nisan 2012, 20:14:55 »
ersan hocam fallowme home cihazından bende istesen yaparmısın lütfenn:))

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 09 Nisan 2012, 07:59:46 »
ersan hocam fallowme home cihazından bende istesen yaparmısın lütfenn:))

Banada banada banadaaa  :D  ;D
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı huseyinakinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 07 Ocak 2013, 03:13:49 »
kolay gelsin.

hocam merhaba.
Yeni üye olduğum için mesaj atamıyorum.Havalandırma kartı almak istiyorum.
[email protected] mail adresim. en kısa zamanda dönerseniz çok mutlu olurum.
saygılarımla...

Çevrimdışı huseyinakinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 07 Ocak 2013, 04:38:16 »
kolay gelsin.

yada en kötü ihtimal ile elinizde satacak kartınız yok ise bana baskı devre şemasını gönderme şansınız varmıdır ?