Gönderen Konu: Golf 2 - Jetta 2 Tek Silecek Çevirme İşlemleri  (Okunma sayısı 10122 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Golf 2 - Jetta 2 Tek Silecek Çevirme İşlemleri
« : 11 Nisan 2011, 23:03:41 »
malum tek silecek merağım olduğunu. vortexte bi iki araştırmadan sonra, tek silecek kiti uygulamasından sonra yapılınabiliecek en basit uygulamalardan bi tanesinin işlem basamaklarını aşağıya koyuyorum. en kısa sürede ben de yapıcam.

Alıntı : VWVortex.com -  DIY single wiper (NO ONLY TAKE OFF ONE)

Tüm silecek sistemini sökün :

A kolu yolcu tarafı sileceği, tek sileceğin daha fazla açıyla çalışabilmesi için B kolunun uzatılması ve C kolu yani sürücü tarafındaki silecek yerinden çıkartılacak.

Açıyı artırabilmek için B kolunu 0.5 cm uzatıyoruz, daha fazla açı için daha fazla uzatmak gerek. sanırım ideal ölçü 0.8 cm.

Kol uzatıldıktan sonra diğer kolun rahat çalışabilmesi için biraz kesmek gerekiyormuş.

0.5 cm uzatıldıktan sonraki silme açısı :

0.8 cm uzatıldıktan sonraki silme açısı :

uygun olan silgeç ve kol içinse 16 inçlik Citroen ZC silgeci ve kolu kullanılabilirmiş :
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 23:04:17 Gönderen: lostys »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 - Jetta 2 Tek Silecek Çevirme İşlemleri
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2011, 23:05:23 »
bi de bunu sabitlersek hoş olur kanımca :)  8)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2011, 23:28:57 »
Yaptırmadan once kabataslak bı olcmenızı tavsıye ederım cunku camın sag sol alt koselerıne tam ınmıyo ustler zaten malum sagnak yagmurda camın hemen hemen  %40ı bosa gıdıyo sılecek temas etmıyo oralara pısman olmamanız ıcın soyluyorum ama gorsel olarak cok hos bı goruntusu var:)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2011, 23:31:02 »
Yaptırmadan once kabataslak bı olcmenızı tavsıye ederım cunku camın sag sol alt koselerıne tam ınmıyo ustler zaten malum sagnak yagmurda camın hemen hemen  %40ı bosa gıdıyo sılecek temas etmıyo oralara pısman olmamanız ıcın soyluyorum ama gorsel olarak cok hos bı goruntusu var:)
işte orda anlattığım gibi, sendeki hazır kit olduğu için ne kadar açısı var bilemiyorum. açısını o kolu istediğiniz miktarda uzatarak ayarlayabilirsin. deneme yanılma :)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2011, 23:42:54 »
Bızım aractakı sılecek kolu koyabılcegımız en buyugunden kapalı konumdayken tavanla arası 2parmak falan:) ama yınede altlar sıkıntı bız sorun etmıyoruz senede kac kere oyle sagnak yagmurda kullancaz kı o kadarıda olsun o guzel goruntuye deger:)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2011, 23:45:00 »
Bıde tabıkı muz tıpı sılecek sart bu sısteme:)

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2011, 12:22:21 »
Bir tane daha vardı daha detaylı anlatıyordu bulursam koyacağım.

Çevrimdışı trgy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2011, 17:24:37 »
güzel bir uygulama.ama ben olsam yapmazdım,yazın sileceklerimi cıkartarak şık bir görüntü yakalarım.
retro vwgolfmk2

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2011, 10:59:52 »
 Tek silecekte sürücü mutlaka görüş açısını kaybedecektir buna engel olamassınız. Çiftte sürücü tarafı köşeye düz bir silme sağlıyor ama teke düşünce üst sol köşe silinemeyecek bu yüzden tek silecek sadece görüntü amaçlı oluyor ama yağışlı havada görüş açınızı daraltıyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2011, 12:42:43 »
Buldum...

THE POCKET ROCKET - For Volkswagen Enthusiasts
bunda sadece söküp takma işlemleri anlatılmış, ve motoru tutan sacın kısaltıldığı bahsedilmiş, başka bi işlem yok mu?

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2011, 18:04:40 »
Tek silecekte sürücü mutlaka görüş açısını kaybedecektir buna engel olamassınız. Çiftte sürücü tarafı köşeye düz bir silme sağlıyor ama teke düşünce üst sol köşe silinemeyecek bu yüzden tek silecek sadece görüntü amaçlı oluyor ama yağışlı havada görüş açınızı daraltıyor.
+1 tecrübeyle tasdikliyorum bizim araçtada sol üst ve alt kör nokta oluyo

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2011, 18:32:37 »
bunda sadece söküp takma işlemleri anlatılmış, ve motoru tutan sacın kısaltıldığı bahsedilmiş, başka bi işlem yok mu?

Kitin nasıl takılacağını gösteriyor. Daha bir sürü kaynak var aslında, bulmak lazım arşivden. :D

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2011, 20:20:02 »
Kitin nasıl takılacağını gösteriyor. Daha bir sürü kaynak var aslında, bulmak lazım arşivden. :D
ha bu kit halinde ? benim yaptığım kendi sileceğiyle, yağmura henüz denk gelmedim ama, normal ıslatıp denediğimde kendi süpürgemin dandikliğinden kaynaklanan haark huuurk sesleri dışında sorun yok gibi..