Gönderen Konu: Buda Benim mk 1 im  (Okunma sayısı 70342 defa)

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
Ynt: buda benim mk 1 im
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2008, 09:54:24 »
arkadaşlar kırmızı renk tonu ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var. bir türlü karar veremedim sizin beğendiğiniz bir kırmızı tonu varmı? bizim boyacı astra klasik in kırmızısı yapalım diyor ama ben daha değişik bir şey istiyorum. yorumlarınıza ihtiyacım var  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2008, 10:04:06 »
Güzel güzel... Baya toplu bir araç en kısa zamanda gerekli bakımlarınıda yapıp binersin aracına inşallah...  Yanlız cam nikalajları bitek kapılarda var sanırım ya onlarıda sök yada komple nikel fitilliye çevir ama aracın kırmızı kalacaksa tavsiyem nikel aksam pek bırakma fitillerde...  Ve tabiki mk1 e yakışan 13" veya 14" güzel bir jant takımı ister aracın... 1100cc demişsin 15" e çıkma zaten....

Renk konusunda orjinal rengini attır aracın modeline uygun mars kırmızı...  (Modifiye yapmayacaksan tabi)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2008, 10:13:47 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2008, 10:08:21 »
aslında kafamda 15 vardı. arka cam fitillerinide nikelaj yapmak istiyorum aslında. 1100 ama deli gibi gidiyor arkadaşımda 99 tipo s vardı 1.4 bir türlü geçemedi beni  ;D şu kırmızı renk konusunuda bi çozüm bulabilirsem çok iyi olur

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Nisan 2008, 10:33:39 »
Mars kırmızı bu... Araç sahibide baya pasta cila çekmiş...  Senin aracın kilodan geçmiştir onu.. Tipo koca gövdesini kaldıramaz 1,4 le bide ona büyük jant kalın lastik taktıysa hiç gitmez...

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2008, 10:35:53 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Nisan 2008, 10:53:43 »
teşekkür mk1gtı renk donuk gözüküyor. arkadaki fiesta daha çok ilgimi çekti desem yalan olmaz  :) canlı bir renk çok daha iyi olur diye düşünüyorum
bu renk çok hoşuma gidiyor fakat renk kodunu bilmediğim için kalıyorum

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Nisan 2008, 11:10:56 »
Aynı renk aslına araçlar, buda mars kırmızısı üstteki resimde fotograf makinasından kaynaklı bi açıklık var... Yanlız bu renklerin boya markasına ve özellikle alta atılan astara dikkat et...  Çoğu boyacı standart astar atar, yani beyaz astar... Ama özellikle kırmızı boyanacaksa ve araçta bu rengin tam doygun gözükmesi için renk astarı uygulamak şart... Kırmızı boyanacak araca gidip beyaz astar atılırsa mutlaka aracın renk tonu açık çıkacaktır...  Mesala sendeki resimdeki renk doyumu beyaz astarda pembeye doğru kayar...

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2008, 11:19:40 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Nisan 2008, 11:16:04 »
Aynı renk buda mars kırmızısı üstteki resimde fotograf makinasından kaynaklı bi açıklık var...
bir araştırıyım o zaman mars kırmızısını teşekkürler :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Nisan 2008, 11:22:03 »
13" ATS lerde negüzel durmuş araçta yahu...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Nisan 2008, 11:26:28 »
Unutmadan boyanın da 2 çeşidi var ve resimlerdeki mars kırmızı vernikli boya bununda etkisi çok büyük..

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Nisan 2008, 11:31:39 »
canlı kırmızı olması için sarı astar şart. boyam vernikli olacak tabiki. ats lere kanım kanım ısınmadı bi türlü. bbs çok başka  :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Nisan 2008, 09:47:00 »
Hoşgeldin. Allah kaza vermesin. Yavaş yavaş toplarsın, merak etme.

13" ATS lerde negüzel durmuş araçta yahu...

İşte Ersan abi. Olay sadece lastiklerden kaynaklanıyor. Burada da, 13" ince yanak lastik olsa, kimse jantlarını değiştirmeyecek belki.

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Nisan 2008, 10:33:30 »
Hoşgeldin. Allah kaza vermesin. Yavaş yavaş toplarsın, merak etme.

teşekkür ederim firestarter. :saygılar

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Nisan 2008, 10:35:55 »
Benimde elimde 2 takım ATS oldu şimdi 15" 7j ET25 e yazlık 195/45 Sürat,  13" 6j ATS lerede 185/60 kış lastiği takıp kullancam.. (Malum yağmur ve kar yol bırakmıyor)

Bence BBS ten daha güzeller özellikle 15" ATS lerin duruşu harika BBS yanında sıfır kalır....

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Nisan 2008, 10:38:24 »
En mantıklısı da o olur, haklısın.  :tamamdir