Gönderen Konu: motor silk  (Okunma sayısı 4485 defa)

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
motor silk
« : 24 Şubat 2011, 22:44:48 »
Arkadaşlar herkese iyi geceler.Daha önce paylaşmıştım.Aracım otomatik bora.Şanzıman sıcakken D konumuna aldığımda 2-3 sn gecikmeli hareket ediyor.Soğukken hareket 25-30sn gecikmeli oluyo.R de iken ister soğuk ister sıcak sorun yok.Sormak istediğim şu:İnternette motor silk otomatik şanzıman katkısının işe yarayabileceği yazıyor.Denesem faydası olur mu acaba?Deneyen var mı? 

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: motor silk
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2011, 11:00:02 »
Şanzımanında basınç kaybı var..ve devir sensöründe arıza olabilir. Eğer Vites oturduğu halde rampada kayma yapmıyorsa otomatik şanzımanın yağını ve filitresini değiştirip bahsettiğin problemlerden kurtulabilirsin.. Eğer illa kullanmak istiyorsan Motorsilk denen madde yerine; üretimi ve ismi-sanı belli olan BOR-POWER ürününü kullanmalısın..Otomatik ve düz şanzımanlar için olan katkıları mevcut.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2011, 19:54:11 »
seyir halinde iken yokuşta durduğumda geri kayma yok.Ama yokuşta durup vites değiştirip tekrar D ye alırsam 2-3 saniye kayıp sonra duruyor.Bor powerın katkısını görmedim internette bi bakayım.Faydası olur mu bilmiyorum.Teşekkürler

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2011, 17:21:00 »
seyir halinde iken yokuşta durduğumda geri kayma yok.Ama yokuşta durup vites değiştirip tekrar D ye alırsam 2-3 saniye kayıp sonra duruyor.Bor powerın katkısını görmedim internette bi bakayım.Faydası olur mu bilmiyorum.Teşekkürler

Vitesinde bir problem yok ozaman 2-3 saniye normal. Tarzı bu onun ;D maksat vites doluyken kaydırma yapmasın önemli olan o.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı niyazicaglar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2011, 20:06:52 »
Galiba biraz faz
Vitesinde bir problem yok ozaman 2-3 saniye normal. Tarzı bu onun ;D maksat vites doluyken kaydırma yapmasın önemli olan o.
a kıllanıyorum ben.En iyisi gittiği yere kadar kullanmak.Sonra ya yaptırır yada satarım artık.Teşekkürler.