Gönderen Konu: klima açıkken vitesi boşa alınca araç stop ediyor....  (Okunma sayısı 8552 defa)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
arkadaşlar klimayı açınca performans kaybı yaşıyorum bugün başıma 2 kere geldi klima açıkken 60 km ile giderken vites değiştiriyim dedim debriyaja bastım araç stop etti o ara önümde araçlar vardı ne fren tuttu ne de direksiyonu kırabildim araç stop ettiği için hemen el frenine sarıldım çok şükür kazasız atlattık diğerindede viraj dönüyordum ayağımı gazdan çektim debriyaja bastım tekrar stop ettik virajdan dolayı yavaş gidiyordum çok şükür frene sıkı sıkı bastımda az bişey durdu... ne yapmam gerekir arkadaşlar başına böyle bir durum gelen var mı?

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
Ynt: klima açıkken vitesi boşa alınca araç stop ediyor....
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2011, 01:09:50 »
ısı sensörüm bozukken klima açinca filan devir saatim de oynama olurdu güç kaybı araba gaz yemezdi..
 şu ikisine baktır.. ısı sensörü + hal sensörü
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2011, 01:26:14 »
kardes arızanı bılmıyorumda yaptırana kadar o durumda gerı vıtese tak vurdurma tarzı calısır  arac geri tehlıke yasama

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2011, 08:59:56 »
ısı sensörüm bozukken klima açinca filan devir saatim de oynama olurdu güç kaybı araba gaz yemezdi..
 şu ikisine baktır.. ısı sensörü + hal sensörü
pazartesi ilk işim bunlara baktırmak olacak çok kötü bir durum valla sürmeye korkar oldum klimasızda olmuyor... :-\ Ya bu güç kaybı herkeste böylemi acaba ama ben çok hissediyorum kaybı klima açılır açılmaz  frene basmış gibi oluyor klimayı kapatınca aniden şahlanıyor..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2011, 09:55:13 »
Klima açıldığı zaman bariz bir güç kaybı olur bu hemen hemen 1.6 ve 1.4 araçların tümünde hissedilir seviyelerde oluyor Normal yani.

Benim aklıma boğaz kelebeği temizliği ve akabinde sağlam bir adaptasyonu var...
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2011, 10:14:44 »
bu aralar bende klimasız gezemiyorum aradaki fark çok bariz belli oluyor

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2011, 17:24:29 »
Klima açıldığı zaman bariz bir güç kaybı olur bu hemen hemen 1.6 ve 1.4 araçların tümünde hissedilir seviyelerde oluyor Normal yani.

Benim aklıma boğaz kelebeği temizliği ve akabinde sağlam bir adaptasyonu var...
adaptasyon nasıl oluyor bizim araçların sabit adaptasyon değerleri kaç bilen var mı  acaba? bugün bir özel servise girdim boğaz kelebeği temizliği ve adaptrasyonu yaptırmak istiyordum dedim yüzüme tuhaf tuhaf baktı anlamadı... acaba bunu oto elektrikçilerdemi yaptırıyoıruz

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2011, 17:33:56 »
adaptasyon nasıl oluyor bizim araçların sabit adaptasyon değerleri kaç bilen var mı  acaba? bugün bir özel servise girdim boğaz kelebeği temizliği ve adaptrasyonu yaptırmak istiyordum dedim yüzüme tuhaf tuhaf baktı anlamadı... acaba bunu oto elektrikçilerdemi yaptırıyoıruz

O Servise bir daha gitme ;D   Boğaz kelebeği çok kirlendiğinde genelde problemler baş gösteriyor ve temizlendiğinde de bazen tam ayar oturmuyor, devir göstergen rolantide sapıtıyor tabiri caiz ise :-\ Bunun için bu işi bilen servislerde vag-com denen cihaza bağlıyorlar ve adaptasyonu yapıyor..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline