Gönderen Konu: LPG KULLANIRKEN BENZİN NEDEN AZALDI?  (Okunma sayısı 8203 defa)

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
LPG KULLANIRKEN BENZİN NEDEN AZALDI?
« : 16 Temmuz 2012, 12:24:52 »
Geçen Hafta uzun bi yolculuğum oldu yaklaşık 1500 km kadar. ilk yola çıktığımda lpg'yle başladım sonrasında 300 km sonra lpg bitmeye başlayınca benzinci bulana kadarda 50 km benzinde kullandım. benzin göstergesi daha yanmamıştı. sonra lpg yi doldurup geriye kalan bütün yolu lpg de kullandım. ama tam hatırlayamıyorum şu anda bir süre sonra benzin göstergesi yandı. bende çok yakındı yanması heralde şamandıra falan düştü yandı dedim. ama daha sonra baktığımda ise benzin seviyesinin iyice düştüğünü gördüm kırmızı çizginin altında sayılır. neden böyle olabilir sizce??

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG KULLANIRKEN BENZİN NEDEN AZALDI?
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2012, 18:03:24 »
Lpg kiti neydi.?
Brc my11 kitinde mesala bazen lpg beyni benzin kullanılması gereken durumda enjektörlere benzin veriyormuş misal  ???

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: LPG KULLANIRKEN BENZİN NEDEN AZALDI?
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2012, 19:33:56 »
Ne zaman ihtiyaç oluyormuşki ?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 19:42:06 »
Lpg kiti neydi.?
Brc my11 kitinde mesala bazen lpg beyni benzin kullanılması gereken durumda enjektörlere benzin veriyormuş misal  ???

Bu yüzden my10'a devam
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 22:31:00 »
Lpg kiti neydi.?
bende autronic diye bi marka var arabamda, bugüne kadar hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştım ilk defa gördüm ve başıma geldi :t

Çevrimdışı PROshield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2012, 18:24:12 »
Yüksek devirleri gördürdüysen benzin yakar,sıralı sistem lpg'de belli devirden sonra aracı lpgde sıkıştırmamak için benzine geçer misal 5500-6000d/d sonra  :tamamdir

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2012, 18:47:22 »
Ne zaman ihtiyaç oluyormuşki ?
Mesala yüksek sıcaklıklarda 

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2012, 19:52:23 »
Fadıl lpg sisteminin en sevdiği şeydir sıcaklık. Bana mantıklı gelmedi nedense :( ben 6000 devirde kullandığım halde hiç benzine geçmedi. Enjektörler yetersiz gelirse benzine geçer sanırım.

Arkadaşın derdi benzin şamandırasının tepkiyi bir süre sonra vermiş olmasından olabilir. Benzin az olduğunda sapıtıyor bende de bir anda ibre dibe düşüyor yokuş inince kendine geliyor :D

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2012, 20:09:35 »
lpg seviyo tabi usta ama motor enjeksiyon sistemi blok aşırı ısıyı sevmiyor. :)
Hatta bazı markalarda lpg de motor bloğu eriyor yüksek ısıda çalışmadan

Tabi arkadaşın sorunu başka olabilir dediğin gibi ama bana lpg montajını yapan arkadaşların dediği bu. ;)

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2012, 22:31:07 »
Fadıl lpg sisteminin en sevdiği şeydir sıcaklık. Bana mantıklı gelmedi nedense :( ben 6000 devirde kullandığım halde hiç benzine geçmedi. Enjektörler yetersiz gelirse benzine geçer sanırım.

Arkadaşın derdi benzin şamandırasının tepkiyi bir süre sonra vermiş olmasından olabilir. Benzin az olduğunda sapıtıyor bende de bir anda ibre dibe düşüyor yokuş inince kendine geliyor :D

benzin göstergesinin yanmasını anlarım hani derim ki şamandıra geç algıladı ama lpg devam ettiğim halde kırmızı çizginin altına kadar düşmesi tuhaf değil mi yaaa? birde benim lpg sıralı değil sanırım :)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2012, 00:11:26 »
peugeot 406 da benzin göstergesi km arttıkça düşüyordu, lpgde kullanırken depo boşalmış gösteriyor, golflerde böyle değildir sanırım  ???
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı tatar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2012, 01:47:39 »
arkadaşlar reno clio ya lpg taktık benzini fuulledik lpg de gidiyor benzin bitiyor servisle görüştük benzin şamandırası ön tekerleklere bağlıymış araç yol yaptıkça benzin bitmiş gibi gösteriyor bunu önlemek için bir tane kit takılıyormuş arabaya her marş yapıldığında yaptığı km sıfırlıyormuş ve benzinin orjinal halini gösteriyormuş bu konuda vw avekte montaj yapıyorlarmış bilgin olsun

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2012, 07:56:41 »
arkadaşlar reno clio ya lpg taktık benzini fuulledik lpg de gidiyor benzin bitiyor servisle görüştük benzin şamandırası ön tekerleklere bağlıymış araç yol yaptıkça benzin bitmiş gibi gösteriyor bunu önlemek için bir tane kit takılıyormuş arabaya her marş yapıldığında yaptığı km sıfırlıyormuş ve benzinin orjinal halini gösteriyormuş bu konuda vw avekte montaj yapıyorlarmış bilgin olsun
ama araç lpg li olduğu için yetkili servislere almıyorlar avekte dahil.. :(:(

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2012, 10:09:35 »
lpg seviyo tabi usta ama motor enjeksiyon sistemi blok aşırı ısıyı sevmiyor. :)
Hatta bazı markalarda lpg de motor bloğu eriyor yüksek ısıda çalışmadan

Tabi arkadaşın sorunu başka olabilir dediğin gibi ama bana lpg montajını yapan arkadaşların dediği bu. ;)

Hocam Opel in yeni araçlarında bahsettiğiniz durum mevcut ama bu durum benzinden götürmesi için bir sebep midir? Motor lpg de ısınınca benzine geçer diye bir olay yok.

VW de MKV dan itibaren bahsettiğiniz durum mevcut ama MKIV lerde böyle bir durum yoktur.

Hüseyin bey in durumu benzin tertibatı ile alakalı bence. Şamandra, varsa switchler vs gibi. Bilgisayara bağlatırsanız belki birşeyler çıkar. LPG nizin sıralı olmadığını nerde anladınız acaba? Farkında olmadan benzinde gitmiş olabilir misiniz? Hani lpg bitti benzinde kullandım demiştiniz o bakımdan.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2012, 10:10:53 Gönderen: metinmb407 »