Gönderen Konu: otomatik golf 4 frenler motor soğukken zayıf  (Okunma sayısı 6976 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
otomatik golf 4 frenler motor soğukken zayıf
« : 02 Ocak 2012, 21:36:14 »
Arkadaşlar otomatik golf 4 te motoru ilk çalıştırmada motor biraz ısınıncaya kadar frenler hem sert oluyor hem de çok zayıf tutuyor. ama biraz ısınınca frenler harika oluyor. ilk aldığımdan beri yani 2 senedir bu durum var. Servise göstermiştim  bu durumun normal olduğunu otomatikte böyle denildi. Otomatik kullanan arkadaşlar durum sizde de böyle mi acaba?

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
Ynt: otomatik golf 4 frenler motor soğukken zayıf
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2012, 21:48:58 »
alakası yok bence motor soğukken de aynı sıcakken de  aynı frenler harika tutuyor...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2012, 23:04:34 »
bu durum bikaç kerede olsa basıma geldi ama ilk çalıştırma anında geri gidip frene bastığımda olmuştu hatırladım.ama R den D ye takınca hemen toparlıyo kendini ilk marşta ilk harekette olabiliyo bazen.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2012, 23:05:19 Gönderen: rene »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2012, 23:36:14 »
bu durum bikaç kerede olsa basıma geldi ama ilk çalıştırma anında geri gidip frene bastığımda olmuştu hatırladım.ama R den D ye takınca hemen toparlıyo kendini ilk marşta ilk harekette olabiliyo bazen.

ben de her ilk çalıştırmada oluyor. İster r ister d farketmiyor. Frenler şişmiş gibi davranıyor. 2 dakika kadar sonra hemen düzeliyor.  
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2012, 00:13:41 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı cezakiller

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2012, 00:19:47 »
Arkadaşlar otomatik golf 4 te motoru ilk çalıştırmada motor biraz ısınıncaya kadar frenler hem sert oluyor hem de çok zayıf tutuyor. ama biraz ısınınca frenler harika oluyor. ilk aldığımdan beri yani 2 senedir bu durum var. Servise göstermiştim  bu durumun normal olduğunu otomatikte böyle denildi. Otomatik kullanan arkadaşlar durum sizde de böyle mi acaba?

aynı sorun benim arabamdada vardi  otomatik golf 4   ilk çaliştirdigimda  direk hareket etigimde freni yokladıgımda fren tş gbi oluyordu  ama 40 45 sn  içinde kendine geliyodu çok araştırdım ve servise götürdüm  restanuse yani hidrovak in içine yag kaçmiş kecesinden o yag orda  vakumu etkiliyormuş  o yuzden fren ilk çalişmada sertlesiyor  hidrovak ve merkezi değiştirdim hiç bir sorunu kalmadi marş yap direk yapiştir feene asıl canavarrr....

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2012, 08:24:11 »

aynı sorun benim arabamdada vardi  otomatik golf 4   ilk çaliştirdigimda  direk hareket etigimde freni yokladıgımda fren tş gbi oluyordu  ama 40 45 sn  içinde kendine geliyodu çok araştırdım ve servise götürdüm  restanuse yani hidrovak in içine yag kaçmiş kecesinden o yag orda  vakumu etkiliyormuş  o yuzden fren ilk çalişmada sertlesiyor  hidrovak ve merkezi değiştirdim hiç bir sorunu kalmadi mı oldun.arş yap direk yapiştir feene asıl canavarrr....

Çok teşekkürler

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2013, 16:09:16 »
arkadaslar bır sorum var otomatık kullanmaya alısamadım hala hangı durumda serılesır nası kullanırsan az yakar bılemıyorum gecen gun sahınu zor gectım o derece yanı ???
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2013, 19:16:26 »
hocam o fren sertliği bernde de oluyor ama sadece kışın motor ısınınca da cillop gibi oluyor  emre hocam manuelden otomatiğe bende geçim dedim abimin focusu aldım lanet olsun kullanamadım focusu  :D alışmış kudurmusdan beterdir nasıl zor gectin şahini ben kafasına verdim be  :tamamdir
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2013, 10:59:39 »
bu gaza basma ooranları var cok basınca gec atıyo vıtesı bılmem ne alısamadım hala arabada guc var ama kullanmayı bılmek lazım ama rahatlıgına dıyecek soz yok :)
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2013, 13:35:55 »
otomatiği yeni kullanıyosan bas çek olayına alışman lazım hızlı kullanırken çok gerekli yoksa otomatiği 2.0 motor bile olsa yığar bırakırsın :)

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2013, 15:06:57 »
aynen o muhabbetı tam olarak cozmem lazım :)
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2013, 15:24:06 »
hocam benim arac da aynen boyle sabahları.tutmuyor desem yeridir ısınana kadar.ama  benim araç manuel..

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2013, 16:00:41 »
alakası yok bence motor soğukken de aynı sıcakken de  aynı frenler harika tutuyor...

+1
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ocak 2013, 09:20:46 »
bu bendede oluyor arkadaşlar ilk çalıştırmda tamamen bas fren kayıyor gibi oluyor tutmuyor fren.ama düzelince az bassan bile çakacak gibi oluyor.daha önce usta ile sürüş denemesi yaptık frenler için olması gereken bu çok iyi demişti.