Gönderen Konu: Sustalı anahtar kabı değişimi  (Okunma sayısı 5823 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Sustalı anahtar kabı değişimi
« : 23 Kasım 2011, 21:45:26 »
Arkadaşlar sustalı orjinal anahtarlarınımın üst demirin bi ayagı yerinden çıktı bi süredir anahtarlık kullanmadım ama yanına evin anahtarlarını takmam gerek artık :) bu sebeple alttaki linkten kumanda kabı siparişi verdim fakat anahtarı en fazla 3 parçaya ayırabiliyorum yani pilini kendim değiştirebilecek kadar...

pilin bağlı oldugu sağ taraftaki plastiği değiştirebilirim ama karşı duvarında bulunan açma kapama tuşlarınaın arkasına yapışık bir devre var zarar vermeden onu nasıl çıkarıp yenisine aktarabilirim bilmiyorum ? ayrıca İmmobilizer burda hangi parça bilen varmı :( Yardımlarınızı bekliyorum konuyla ilgili.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sustalı anahtar kabı değişimi
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2011, 09:34:30 »
Youtube da var diye hatırlıyorum ama yine de ben sana biraz anlatmaya çalışayım. o düğme kısmı yapışık değil raylı bir kısım anahtarı iki parçaya ayırdıktan sonra düğme kısmını boşlu kısma doğru çek çıkacaktır alt devreleriyle beraber değil . bir de bundan daha önemlisi anahtarlığın arka kısmında bulunan amblemi sök altında vida var o o bahsettiğin kartı tutan vida bunu mecburen sökmelisin. daha sonra sustalı kısmın iç tarafında en altta yani aracın kontak anahtarı kısmına en yakın yerde küçücük cam rulo gibi bişey var aman buna çok dikkat buda oraya yapışık yapışkanı sökmen için aseton kullan (çok miktarda) ve çok nazikce yerinden ayır. yeni anahtarlık kabına da oje ile tuttur.

ayrıca bir açıklama da yeni anahtar kabında amblemin hemen soyulmaması için amblemin üstüne paket bandı yapıştırıp kenarlarını kes en az 3-4 yıl daha fazla dayanır.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

kolay gelsin :)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Sustalı anahtar kabı değişimi
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2011, 21:59:19 »
Ya dostum uğraştım uğraştım yapamadım dediklerini dikkate aldım  ama yine olmadı :) yeni kabın uç kısmını söktüm iki kere döndü susta olayı iptal oldu bende baktımki bu bozma potansiyeliyle orjinal anahtarıda bozucam vazgeçtim orjinal anahtarın demir ayagına japon sıktım ama bilmiyorum ne kadar dayanır.