Gönderen Konu: Scirocco TS  (Okunma sayısı 14167 defa)

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
Ynt: Scirocco TS
« Yanıtla #14 : 17 Kasım 2008, 14:02:01 »
gecen hafta gumrukte bıtane satıldı hurdaya yakın gırdım ıhalesıne ama alamadım bı hurdacı aldı onlar baglantıya gecıp lazım olan parcalarını alabılırsın arac hurda gıbı gorunuyo ama ıcı cok temız dısındanda bı kac parcası kullanılır.

« Yanıtla #15 : 08 Mart 2009, 22:38:35 »
Uzun süredir mesaj yazmayi ihmal ettim ama arabami hic ihmal etmedim. Özellikle pazar günlerini arabama ayirdim mutlaka biseyleriyle ugrastim. Öncelikle arabamin orjinal panzotunu buldum artik disaridan bagajim gözükmüyor sonra buji kablolarimi ve distribütörümü degistirdim(tamir edildikten sonra icim rahat etmedi). Arabamin fisekleri artik cok eskimis ses yapiyordu onlari da krikoya kaldirip degistirdim. Sonra Ankara´ya geldikten sonra arabanin altinda iki ayri yerde kücük cürükler vardi onlari kaportacim cok güzel bir sekilde yapti sonrada yaptigi yerlere bolgesel olarak zift sürdük bide kapi ve bagaj kapagi ayarlari yapildi. Bu arada araba hazir kalkmisken porya bilyeleri de degisti. Arabamin tekleme problemi vardi onu da ostimdeki karburatörcüm halletti önce acilip temizlendi sonra da avans ayari ve karburatör ayari yapildi.En son ölcümümde karburatör ayarindan once yapilan islerden sonra motor neredeyse 1 litre az yakmaya basladi 100km´de. Karbüratör ayrindan sonra ise benzine depo temizleyici katkilardan attim o yüzden benzin bittikten sonra yeni benzinde saglikli bir olcüm yapabilecegim(1 litre daha düsmesini bekliyorum). Birde bu attigim katkidan sonra araba cok az belli olacak sekilde teklemeye basladi ama benzin bittikten sonra gececegini tahmin ediyorum. Bu arada hurdaliklari ne var ne yok diye dolasirken bi tane hurda indiriminde kullanilmis scirocco buldum yesil renk hurdaci üzerinden parca satmayacagini komple 3000 TL istedigini söyledi araba yedek yapilabilecek bir araba ama cok para istedi. Resmini de cektim ama telefonda bilgisayara atar atmaz buraya da bi resmini koyacagim tabi benim scirocconun da yeni evindeki resimlerini atacagim.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2009, 13:05:59 »
Yeni ve ayrıntılı foto larını bekliyoruz.. Motor içinide Lütfen :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Mart 2009, 20:35:20 »
bir tanede aynı renk ve kasa 2 sokak ilerimde var,oda çok temiz.kazasız belasız..

« Yanıtla #18 : 12 Mart 2009, 00:15:35 »
 Resimleri bilgisayara atmakta problem yasiyorum o yuzden bu aralar atamam ama bir iki haftaya yeni resimler atabilirim. Bu arada antalyadaki gri scirocco bu olsa gerek yeni geldim antalyadan. Siz hangi semtte oturuyordunuz acaba?

« Yanıtla #19 : 12 Mart 2009, 00:37:10 »
Yarina veya cumaya da sciroccomun yagini ve yag filtresini degistirmeyi düsünüyorum. Yag markasina karar verdim Havoline alacagim da hangi kalinlikta alacagima karar veremedim sordugum ustalar tutarsiz cevap veriyor almayi düsündügüm 15W 40 acaba uygun mudur?

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Mart 2009, 01:23:24 »
20 50 kalın 10 40 ince kaçar sızma yapabilir keçelerden 15 ya da 20 40 iyi..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Mart 2009, 01:54:27 »
15 40 ideal,yazın zaten yağ incelir sıcaktan dolayı kışa oranla :tamamdir

« Yanıtla #22 : 12 Mart 2009, 12:38:11 »
bu aksam aliyorum yagi hala tereddütteydim, iyi oldu ögrendigim cok tesekkür ederim

Çevrimdışı Mete35MkII

• arabam yok hocam sormayın :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 12 Mart 2009, 12:55:07 »
araban resimlerde cok orjinal duruyor Gercektende şimdiye kadar cok iyi muhafaza edilmiş
Güle güle kullanman dileğiyle...
,...,,,

« Yanıtla #24 : 20 Mart 2009, 22:54:59 »
araban resimlerde cok orjinal duruyor Gercektende şimdiye kadar cok iyi muhafaza edilmiş
Güle güle kullanman dileğiyle...
cok tesekkür ederim

Sonunda yagimi degistirdim yeni filtre de taktik bir de yagi degistirmeden önce yag temizleyici katkilardan attim 5-10 dk kendi kendine calisti sonra yagi iyice akittiktan sonra filtreyi degistirdik ve yagi ekledik yag olarak 15W 40 havoline yag kullandim önümüzdeki hafta da yag katkisi atmayi düsünüyorum aklimda bir marka var ama tam olarak emin degilim hangisini atacagima daha önce yag katkisi kullanip da iyi veya kötü bir deneyimi olan var mi acaba?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #25 : 21 Mart 2009, 16:20:23 »
 Bu yağ katkılarını ben düzgün motorlar için pek tavsiye etmiyorum... Genelde ömrü bitmeye başlayan rektefe isteyen motorlara katkı koyulursa verim alınıyor ama motorunda sorunun yoksa zaten kullandığın yağlarda gerekli koruma özellikleri bulunuyor... Ben Castrol Magnatec 10W-40 kullanırım herzaman ve buzamana kadar hiç katkı malzemesi kullanmadım zatende gerek yok bu markada yağdan istenenin fazlası var... Ve diğer markalara göre bu yağdan aldığım verimi alamadım...

10/40 ince demeyin GTI yüksek devir bir motor için diğer kalınlıklar motoru üzen yağlar... Zaten fabirikanında önerdiği 10/40 ve düz usta mantığını kullanmayıda pek sevmem onlara sorarsan bizim ülkemiz genelede sıcak 20/50 en iyisi der...

ÜRÜN TANIMI

Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3, akıllı moleküller ve sentetik teknolojisinin birleşimi sayesinde ilk çalışma anından itibaren motor parçalarına yapışarak güçlü bir koruma tabakası sağlar. Böylece Castrol Magnatec 10W-40 A3/B3 günümüz araçlarının ihtiyaç duyduğu ek korumayı, API SL performans seviyesine göre 5 kat daha fazla koruma sağlayarak yerine getirir.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2009, 16:25:49 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Mart 2009, 16:48:28 »
Aramıza hoşgeldiniz, efsane scirocco seçiminiz çok güzel, kazasız belasız inşallah güle güle kullanın.
Yeni değişmelerin fotolarını bekliyoruz, kalan eksiklerin ise en kısa zamanda çözülmesi dileği ile, sağlıcakla kalın.

« Yanıtla #27 : 18 Ocak 2011, 22:58:32 »
Herkese yeniden merhaba yeni resimlerle yaninizdayim bakalim güncel halini begenecek misiniz :)