Gönderen Konu: Golf1 Turbo dizel motor için uygun motor yağı hangisi  (Okunma sayısı 11420 defa)

Çevrimdışı quadro

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf1 Turbo dizel motor için uygun motor yağı hangisi
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2010, 18:06:07 »
 :o :) istersen sekman atalım bakalım diyor tamirci motor yaptırmak yada sekman yeniletmenin piyasası kaç civarı biliyor musunuz.. Tamirci 500 le motoru açarız sonra ne çıkarsa bahtına gibi belirsiz bi rakam telaffuz etti..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2010, 18:15:17 »
500tl ye sadece üst kapak açacaksa kaç ordan hemen. Ama motoru aşa alıp komple sökecekse ve buna üst kapak kontrolü ve bakımada dahilse normal.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Ağustos 2010, 21:48:06 »
arkadaşım seni yağ konusunda aydınlatmak isterim 15/40 kullanmakla 10/40 kullanmanın arasındaki en büyük fark yağın akışkanlığa göre gösterdiği dirençtir ve bu aracı ilk çalıştırmadaki o yağsız anda (sınır yağlama) yataklara yağın daha arken ulaşmasıdır ve yağın olduğu yerdeki yağın iyi bir yağ filmi oluşturması büyük biravantajdır.bide yanma sonrası motor yağına karışan bir miktar eğzost gazının yağın içerisinde yağlamayı olumsuz yönde etkilemesini engeller.buda bir gerçek.tabiki bu durumda 10/40 daha avantajlıdır ve bakım aralığınıda uzatmış olursın yağ değişim aralığı olarak.markada ise castroldan şaşma derim ben bizzat castrol da yağ seminerine katıldım ve orada gördüm bu gerçekleri