Gönderen Konu: Golf 4 mü Honda Civic mi ?  (Okunma sayısı 48192 defa)

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
Golf 4 mü Honda Civic mi ?
« : 12 Eylül 2010, 01:02:29 »
Merhaba arkadaşlar.şu an sahip olduğum aracı satıp tekrar golf 4'e dönüş yapmak istiyorum.
benim için arabada öncelikli olan şey araba dışardan bakınca yakışıklı gözükecek ve biraz da gidecek.şu an ki Polomdan memnunum yakışıklı ama yavaş  bu nedenle satcam :)
şimdi kafamda 2 araç var 2005-2006 model sedan honda civic ve 2003 veya 2004 model golf 4 pasific.
benim kıstaslarıma gelince görüntü açısından Golf 4 bence daha yakışıklı ama performans açısından Civic'in daha iyi olduğunu duydum.
golf 4 lerde 1.6 motor olarak 2 tür var;1.6 motor 102 bg 8 valf ile 1.6 motor 105 bg 16 valf.
daha önce sahip olduğum golf 4 8 valfti ve pek memnun değildim.bu nedenle bu sefer golf 4 alırsam kesinlikle 16 valf 105 bg motorlusundan alcam.
yalnız 8 valf ile 16 valf motor arasında performans olarak pek bir fark olmadığını duydum bu doğru mu?
honda civic ise 1.6 16 valf 110 beygirlik bir motora sahip.ama performans açısından arada çok fark olduğu söyleniyor?
gönlüm vw hayranı olarak golf 4 den yana ama civic'in daha performanslı olması da beni düşündürüyor.
sizce hangisini tercih etmeliyim?
Lütfen yorum yaparken vw fanatikliği yapmak yerine golf 4 veya Civic al derken sebeplerini belirterek yapalım.
Teşekürler.

« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 01:12:15 Gönderen: Yükselgfb »

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 mü Honda Civic mi ?
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2010, 01:06:19 »
golf derım ben . ama goruntu acısından honda cıvıc. konfor dıyorsanız golf
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 01:07:39 Gönderen: onurc »
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2010, 08:39:07 »
İkisinde de yolculuk ettim. Civici kullanmadım ama, sağ ön koltuğunda uzun süre outrmuşluğum var. Bence;

Golfün üstünlükleri;
-Tartışılmaz konfor ve kalite hissi,
-Sessiz, uğultusuz iç mekan,
-Kalıbına ve ağırlığına göre yeterli olmasa da performanslı bir motor.

Civic;
-Özellikle otomatiklerinde yüksek performans.
-Sorunsuz motor,
-Kusursuz sayılabilecek yol tutuş. (Virajlarda golfümüz arkasını bırakırken, civicte tık yok.)
-Hemen tüm japon arabaları gibi, güçlü, hızlı, yüksek performanslı motor. (Kalkışlarda beni geçebilen nadir araçlardan)

İkisi de Türkiye piyasasında tutulan araçlar. Dış görünüş konusunda ikisi de bana göre yakışıklı araçlar. Honda kesinlikle kötü marka değil. Civic bugün en çok tutulan c sınıf araçlardan biri. Ben şahsen körü körüne vw hayranlığı olarak değil, ama cidden vw arabasının iç kalitesi ve rahatlığına hayranım. Civic özellikle bu konuda zayıf bence. Daha önce golf kullandıysan civic alıp deneyebilirsin, sonuçta kolay elden çıkartabileceğin bir araç.

Bende 2001 golf var, ve iki farklı honda civicle kapışıp ikisini de geçmişliğim var. Golfün mototru da yabana atma :))

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2010, 11:12:13 »
Bahadır arkadaşımıza aynen katılıyorum...kısa bi süre önce golf4 sahibi oldum.. 8v ile 16v arasında aman aman bi fark yok.. ikiside sonuçta kendini kanıtlamış birer markalar özellikle alman ve japon üretimi olmalar en iyi avantaj.. kıyaslanabilecek 2 araçlar..amacınızı tam olarak belirleyin .... performans - konfor - görüntü
benim önerim : makra fanatikliği olarak algılanmasın  kısa süre önce golf aldığım için kısa bi sürede civicğe bi kaç kez kullandım .... Bahadır arkadaşımızın dediği gibi . sessiz ve uğultusuz iç mekan....kullanılan malzeme kalitesi .... (bildiğim kadarı ile hondanın parçasını bulmak zor... yanlışta biliyor olabilirim sadece kırklareli için geçerli değil parça sorunu..)
Tekrar dediğine göre daha önce golf4 sahibiydiniz az çok bişeyler biliyorsunuzdur bi civicğe binin bi test sürüşü yapın derim...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2010, 11:40:16 »
Amacınız performanslı ve konforlu bir araba ise Golf 1.8 Highline veya Mk4 GTI 1.8T (tabi temizini bulabilirseniz) çok iyi bir seçenek olacaktır diyorum.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2010, 11:42:12 »
Konfor mu ? Performans mı önce bunu netleştirmen lazım. Birde olayın ailevi yanı var geniş aile isen bagaj faktörüde önemli.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2010, 13:33:59 »
Amacınız performanslı ve konforlu bir araba ise Golf 1.8 Highline veya Mk4 GTI 1.8T (tabi temizini bulabilirseniz) çok iyi bir seçenek olacaktır diyorum.
Arkadaş haklı bagaj problem olmazsa performans istiyorsanız bunlardan birini tercih edin.Tabii civic'te yabana atılıcak bir araba değil.Honda ile bir test sürüşü aklınızdaki sorulara daha net cevaplar bulmanıza yardımcı olacaktır.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2010, 13:39:10 »
golf ün TDI 130 HP olanını alırsınız tümüne birden sahip olursunuz. bu kadar basit.

az önce bayram dönüşünden geldim. yollar bir kalabalık ki sormayın. arkadaşlar onu geçmek bunu geçmek marifet değil. dikkatli kullanın. evinize sağ salim gelmek marifet.
benim aracım benzinli ve lpg var ama birçok aracı da yiyor yolda. golf başka bi araç. civic belki viraja felan iyi girer ama benim gönlüm her zaman golfden yana oldu bu böyle. beni yolda geçen araçlardan bikaç aklımda kalan BMW ler bi mercedes bi insigna felan. yani hep üst sınıf araçlar. golf benzinli de olsa rampalarda sorunsuz ve birçok aracı eliyor. ama tabi TDI olanı zaten az olan performans sorununu tamamen otadan kaldırır.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 13:44:49 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2010, 16:10:15 »
bir dakika golf civicten daha iyi yol tutar ayrıca golf arkadan değil önden kayar kolay kolay arka bırakmaz alt devirde civic olabilir ama üst devirde vw motoru delirir 200le uzun süre golfle gidersin ama civicle yürek ister kasa golfte sağlamdır civicle kaza yaparsın dağılır aynı kazada golf o kadar dağılmaz .civice iyi yol tutuyo denmez bir seden 2 hafif ama golf hatchbag hatchbag araba arkasını daha iyi toplar sedan daha çabuk bırakır 110hp 105 hp fark yok çok üst devirde iki arabayıd kullan golf alır çok tartışıldı sahibi olduğumuz için değil marka fanatikliğide değil vw 105 beygirdir ama almanların beygirleri iridir.her türlü golfle o civici alırsın tavsiyem 16v al
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2010, 17:23:22 »
bende 2004 model 16 V ..golf var ancak arekasasımda 8 V...olanı var 2001 model performans olarak ama aman bir fark yok

hondanın motor performansı daha iyi olabilir ..fakat iş hızla ,performansla bitmiyorki  ..golfte malzeme çok kaliteli ,sonderece konforlu ve güvenli araçlar..

ayrıca golf hondadan çok daha yakışıklı bir araç
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2010, 17:34:08 »
uzunda golf hondayı alır marka fanatikliği değil bakın
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2010, 19:24:12 »
paran varsa alman yoksa japon alacaksın.

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2010, 01:22:13 »

Değerli yorumlarınız için teşekürler arkadaşlar.Şimdi söylediklerinizden benim de biraz daha meyilli olduğum golf 4 ön plana çıkıyor.Malzeme kalitesi,konfor açısından golf 4,yol tutuşu açısından Civic ön plana çıkıyor.Görüntü açısından golf 4 ün daha yakışıklı olduğu konusunda hem fikiriz.Ayrıca ben öğrenciyim bagaj hacmi falan benim için önemli değil.
Ama performans yönünden honda diyen de olmuş Golf 4 diyen de.Ayrıca ben daha önce 8 valf Golf 4 kullandım siz de 8 ile 16 valf arasında pek bi fark yok demişsiniz eğer 8 valf gibiyse kesinlikle performan yönünden Civic daha iyidir o zaman.

paran varsa alman yoksa japon alacaksın.
Fiyat olarak pek bi fark yok arkadaşım hatta Civic biraz daha pahalı gibi.  :)

golf ün TDI 130 HP olanını alırsınız tümüne birden sahip olursunuz. bu kadar basit.
Onu da düşündüm fakat vergisi yüksek olduğu için vazgeçtim  :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2010, 01:28:58 »
ufak bı ornek arabam lpglı . e-5 te yenı kasa honda cıvııcle(125 lık cakma vtecler) zıncırlıkuyudan baglandık. mertere kadar...gerek duzlukte gerek trafıkte resmen aglattım. on takımım o zaman saglam degıldı bırde . o sekılde bıle yaptım bunları . benım arabam ıcın 100 hp dıyorlar ama ben sıze soylıyım verdıgı guc maxımum 80 85 hp :) . he bu araba 110 hpymıs . ondan 5 fazlaymıs 3 eksıkmıs falanmıs fılanmıs bunlar hıkayedır abılerım kardeslerım. hıc bı araba yazdıgı gucu veremez . bır kere en az 5-10 hp yoldan ve ruzgardan kaybeder.ve ufak tefek bı kac seyden. o yuzden motor gucune aldanıp araba almayın. gaza basınca her araba gıdıyor ?? 180 basan sahınler var ornek verırsek . ama dursun bakalım sıkıyosa acıl bı durumda. o yuzden saglamlıga bakılması gerekır arabada. ozellıkle frenleme mevzusu. sahsen golf cok ama cok guzel bır arac. goruntu olarak ınanılmaz tatlı duruyor orasını kımse ınkar edemez. Alman her zaman saglam arac yapar. saglam arac yapmasa sıtemızde 80 85 model araclar 2005 model araclardan dırı duruyor olmazdı ;) ornek verırsek vtılar. 97 98 99 model her neyse. kazasız olanı varmı acaba ? bence yok. alman her zaman bır adım ondedır benım fıkrım.
vectramız 05 model ve maşallah bır kez tamırcıye gıtmıslıgı yok. e kalıte farkı derım .
ok men 8) let s go   :halazn: