Anket

SİZCE HANGİSİNİN ALIM-SATIM PİYASASI DAHA HIZLI

VW GOLF MK4
2 (100%)
HONDA CIVIC 1.6 IES
0 (0%)
TOYOTA COROLLA GLI
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 2

Gönderen Konu: SİZCE HANGİSİ : GOLF4 - HONDA 1.6 İES - COROLLA GLİ -  (Okunma sayısı 30628 defa)

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
Ynt: GOLF4 - HONDA 1.6 İES - COROLLA GLİ -
« Yanıtla #28 : 07 Aralık 2012, 08:12:04 »
güneşten neler oluyor be allahtan benim direksiyon iyi araba 160 bini devirmesine rağmen yeni başladı diyebiliriz soyulma işine ama sunroof perdesinin ucundaki plastik geçen temizlik yaparken çıt diye elimde kaldı :( malesef bunlar yılların yolların vermiş olduğu zararlar allah kaza bela vermesin önemli olan o :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #29 : 07 Aralık 2012, 13:08:47 »
direksiyon olayı kendini belli eder çoğu zaman ama her zaman değil...

Ben arabamı 40 küsür binde aldım direksiyonun tüm pütürleri duruyordu 86 binde falanken yüzüğüm takıldı tam üst tarafta minicik bi kalkma oldu önce  şuan 89 binde direksiyonun üst kısmı fare yemiş gibi bir hal aldı ve sürekli genişliyor o alan genelde avuç içi kullanır ve üstünden tutarım direksiyonu.(yüzüğüm vukuatlı fabrikanın passatın deri direksiyonunuda soymuştu :))

bu arada dayım Caddy sını 270 bin km de sattı parmaklarının ucuyla tutar direksiyonu kibar şekilde :)  direksiyonu gören 30 yada 40 bindedir derdi.o arabanın km sini yüzde bir milyon düşürmüşlerdir tek parça boyasıda yoktu :(
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2012, 13:10:05 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Aralık 2012, 13:16:38 »
Şunu belirteceğim direksiyon hususunda. 8V lerin direksiyonu 16V ye göre yumuşak. Bizdekiler sert olduğundan avuç içi kavrama biraz zorlaşıyor. Haliyle elinizi biraz daha bastırmak zorundasınız. Bastırdığınız zaman ne olur? Daha çabuk soyulur :D

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Aralık 2012, 22:30:25 »
konuya dönün boşverin polemiği golf 4 candır can :D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Aralık 2012, 23:22:23 »
golf-honda-toyata arasında Temiz ve uygun fiyatlı olan hangisi ise en iyi piyasası olan araç o dur...Sonuçta her üç aracın da gayet iyi bir 2. el piyasası mevcut...
Golf 4 harika bir araç, fren-konfor-kalite ve güven hissi, tek götü yanı yakıt fazla, otomatik de olsa manuel de olsa şanzıman aralığı son viteste kısa 100 le giderken devir saati 3000 de olması, 120 ile giderken 4000 e yaklaşması, bu da fazla yakıt tüketimi ve motor gürültüsüne neden oluyor...
Honda civic es-ls fren, konfor bir golf 4 kadar değil, ama iç malzeme sade ve kaliteli diye düşünüyorum...Kasa daha hafif, motor gerçekten de performanslı ve yakıt tüketimi çok ideal, otomatik bir honda civic es-ls 4 ileri olmasına rağmen şanzıman aralığı çok iyi, 160 ile giderken devir saati 4000 e geliyor. Golf de bu 120 km/sa...
Toyata corolla 2005 civarı olan kasa kurbağa kasa dedikleri, ben ce tipi pek de güzel değil, iç malzeme kalitesi güzel, devir saati 300 de iken hız 110, yolda araç sessiz, motor bağırması falan yok, konfor da güzel, yakıt da iyi, kronik yağ eksiltme sorunu var...Arka koltuklar geniş ve rahat...

Kendi şahsi fikirlerime göre

Konfor sıralaması: Golf 4>Toyota>honda
Performans       : Honda>Toyota>golf
yakıt ekonomisi :  Honda>Toyota>golf
Yol sessizliği      : Toyota>golf>honda
Tip                  :Honda=Golf>toyota
Sağlamlık          :Üçü de sağlam
Fren                : Toyota=Golf>honda  

Bahsettiğim araçlar golf 4 kasa, honda civic 2001-2005 kasa, toyota 2004-2008 corolla  

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2012, 23:30:28 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Aralık 2012, 23:31:15 »
uzunda 2001 1.6ies civicle kapıştık aldık 1.6 16v 2002 golf bana kalırsa uzunda golf daha iyi yürüyo ve daha güven veriyo ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Aralık 2012, 23:33:59 »
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 10 Aralık 2012, 00:38:01 »
Uzunda VW nin eline su dökemezler çünkü yol tutuş devreye girer :) 160 la girdiğin viraja bide Honda Toyota ile girmek gerek :)

Yakıt ekonomisinde ne yazık ki Honda Golf ten daha çok yakıyor. Golf 9 litre ise Honda 10 litre. Ama Toyotanın hakknı vermek lazım.

İç malzeme kalitesini bilemem ama 2006 Corolla da elektrikli ayna yok. Şaşılacak durum. 1999 Golfte bile mevcut.

Onu bunu bilmem muadil araçlar donanım yoksunu. Ama bizim araçlarında kroniği çok. Buda bizimkilerin dezavantajı.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 10 Aralık 2012, 00:38:22 »
Yarıştaki araç sahiplerinin açıklaması

Golf sahibi Yilmaz304:
ewt standart mod .var. yani filtre egsoz... sebebini bende bilmiyorum motor cok performasli. Ben arac sahibiyim bu arada.

Honda sahibi secgeeyynn :
kardeş civic benim.1 2 saniye gec kalktım bi anlaşmazlık oldu.ondan sorada toparlayamadım ztn.golfte filtre ve eksoz var.ama surucusununde payı cok buyuk.en buyuk pay onun.

« Son Düzenleme: 10 Aralık 2012, 00:45:34 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı ZEGG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 10 Aralık 2012, 01:49:36 »
hiç kusura bakmayın ama iç malzeme japonların çok çok iyi. siz burada direksiyonum soyuldu, kapı kulpum sıyrıldı, döşemem pörtledi derken, 20-25 yaşındaki toyota, honda hala sapasağlam. motor ömürleride daha uzun. ama asla vw konforunda değiller. ;)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #38 : 10 Aralık 2012, 02:20:49 »
hiç kusura bakmayın ama iç malzeme japonların çok çok iyi. siz burada direksiyonum soyuldu, kapı kulpum sıyrıldı, döşemem pörtledi derken, 20-25 yaşındaki toyota, honda hala sapasağlam. motor ömürleride daha uzun. ama asla vw konforunda değiller. ;)

içine sevdiklerimin canını ve canımı koyup taşıyacağım bir arabada direksiyondan kapı kulbundan önce güvenliğe bakarım. ncap test sınırlarında başarısız olan araç  kalmadı artık. ama test sınırları % 10 dahi yukarı çekilecek olsa, emin ol geriye sadece almanlar kalırlar.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 10 Aralık 2012, 02:46:37 »
Sürekli alım satım yapan arkadaşım var hiç Corolla ya bulaşmadı ama don degiştirir gibi araba alıp satıyor ve alıp sattıgı araçların %95'i Honda Civic oluyor bi ara MK4 aldı sırf keyfe keder az kaldı taklaya geliyordu zar zor sattı ki bu adam herkesçe bilinen biridir Bursa da  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı akdenizli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 10 Aralık 2012, 09:33:22 »
keşke para olsa da mercedese binsek ya da 2012 model Audi A4' e binsek :p

Ama şu da bir gerçek ki 2006 Honda civic alınıp binilebilecek bir araç. hondaların donanımı da gayet güzel.
Bence GOLF4 lerin yakıtı çok normal neden öyle diyorsunuz? LPG'nin Litre fiyatı 1,65 iken uzun yolda 100TL ile 510 Km gittim. ilk önce benzinde çalıştığından dolayı bunun 30 Kmsini benzinde kullanmış olsam; KM'de  0,21 TL yaktı. bence yakıtı çok normal.
Ama keşke VW grubunda şu Direksiyon ve konsol altlarının Soyulması, switch problemleri vs. gibi Kronik sorunları olmasaydı. O zaman  GOLF, bu pazarı hiçbir markaya bırakmazdı.

Bir aşk yaşanacaksa yaşanır. Yaşanmadan da bilinmez ;)

Bana aklı başında bir insan gösterin, onu sizin için tedavi edeyim.  (Carl Gustav Jung)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #41 : 10 Aralık 2012, 10:29:24 »
uzunda 2001 1.6ies civicle kapıştık aldık 1.6 16v 2002 golf bana kalırsa uzunda golf daha iyi yürüyo ve daha güven veriyo ;)

Dostlar hepsini kullandım 16v 8v düz otmatik 1.8 kendimizi kandırmayalım...Civic ve corollada kullandım performans ve yakıt olarak kısada uzunda  japonları kullanayım benı Golf bora geçemez.Yılmazın arabasını koyduysanız video olarak o araba 16 valf değil 8 valf sr motordu Laguna 2.0 ve Vectra 2.0 la beraber yürüyodu mübarek bi araçtı diğer sürenlerin acemiliğinden kaynaklı bi durum o çoğu 18 19 yaşında bebelerdi 1..Vİteste elektrik kestirisen civic e cemil cümle ayırır tabi:)  
Japonların sadece mekanıgı saglam kaporta ve boya cidden çok kötü taş vurugunda komple arabanın boyası soyuluyor yol yol ufacık bi kazada bile müthiş zarar görüyor araçlar.Kalite konusuna hiç girmeyelim bi gün Hondayada binsem en son konuşacagım şey malzeme kalitesidir.

adam 2012 model fd6 ya kaput amortisörü koymamış şahin gibi yuvaya oturtuyosun çubuğu varmı böyle bişey ?
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2012, 12:56:45 Gönderen: rene »