Gönderen Konu: Gıcırtı  (Okunma sayısı 5137 defa)

Çevrimdışı Emre Can

• Profili Görüntüle
Gıcırtı
« : 20 Ağustos 2011, 01:31:04 »
Arkadaşlar arabayı aldıktan sonra arka koltuklarda hoparlör yoktu.Arabayı aldıktan 2-3 ay sonra arka tarafa hoparlör taktırdım.Usta arka hoparlörleri takarken orjinal teyibi söktü. Arkasına kablo bağlantılarını yaptı.Arabayı alalı 2,5 sene hoparlörleri taktıralı 2 sene oldu. Son zamanlarda bozuk yollarda ,taşlı , engebeli yollarda orta konsoldan acayip bir şekilde gıcırtı sesleri gelmeye başladı. Arabaya binenler gıcırtıyı sorunca moralim iyiden iyiye sıfırlandı  :'( Bu sesleri nasıl kesebilirim ? Arabayı alınca birşey yoktu. Herşey ustanın teyibi sökmesiyle başladı. Saygılarımla ... :saygılar
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Gıcırtı
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2011, 03:11:39 »
Çok güzel bir soru sormuşsunuz.Aynı sıkıntı bizim Golf4 te de mevcut.Orta konsoldan gıcırtılar geliyor.Biz aracı aldığımızda teyp değişikti.Eski sahibi Sony takmış.Belki sökerken lastik vb birşeyde sıkıntı olmuştur.Nasıl çözüleceğini bilen varsa yardımlarını bekliyoruz  :(
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2011, 03:53:03 »
Arkadaşlar bu mk4lerin kronik sorunu gıcırtılar , soyulmalar vb benim aracımdada var ama bende çözüm bulmuş değilim çoğu kişidede var bu sorun

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2011, 01:08:49 »
şırıngaya ince silikon koyup aralara basmak lazım yada ince sünger ile içerden sıkıştırmak gerek bizimkindede aynı dert var deniycem bu yöntemleri
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2011, 01:47:38 »
ben çift taraflı banla hallettim ses yok.Zaten sinir eden ses teyp çerçevesi ve torpido kapağından geliyor kapak için çözüm kapağın kapandığı yerde plastik küçük takozlar var onlar sertleşince ses yapıyor bildiğimiz el kremi parlatıcı yağı hallediyor ama kalıcı olması için ben ev kapılarında izalasyon için kullanılan yapışkanlı kapı fitilleriyle çevirdim dikkat çekmeyecek şekilde metresi 1TL olsa gerek beyaz ve kahverengi var siyah bulamadım siz bulabilirseniz daha iyi olur. kolay gelsin.

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2011, 12:39:26 »
Görüntü açısından güzel dururmu acaba ?

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2011, 14:00:11 »
görüntü olarak kimse farkına varmadı torpido kapağına değilde kapağın oturduğu yere yaptım içeride kalıyor zaten. sesin kesilmesi için plastik iki küçük takoz var anlara temas edince gıcırtı oluyo sanırım plastikler sertleşmiş o nedenle

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2011, 19:49:54 »
çoğu kişi bahsediyor ben çok şükür en ufak ses duymuş değilim göğüsten