Gönderen Konu: gaz pedalı ayağımdan düşüyor.  (Okunma sayısı 7945 defa)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
gaz pedalı ayağımdan düşüyor.
« : 28 Aralık 2011, 10:42:14 »
arkadaşlar benzinde de tüpde de her zaman olmuyo ama bazen dur kalk yparken köşede durduk mesela 1.vitese takıp kalkıyoruz tam gaza dokunup debriyajdan çekerken gaz pedalı ayağımdan düşüyor daha fazla gaz vermem gerekiyo bu sefer bağırıyor. az verirsem gazı sanki hiç gaz vermiyomuşum gibi stop ediyor sizlerden de yaşayan var mı bunu?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı dreguno

• Profili Görüntüle
Ynt: gaz pedalı ayağımdan düşüyor.
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2012, 15:38:09 »
Evet var. benim araç 2004 1.6. Yalnız benimkinin gaz pedalı elektronik kontrollü. seninkinde gaz teli vearsa aynı sorun olamaz. Benimkinde olay şöyle; gaz pedalına bastıktak 1-1,5 saniye sonra araç gaz vermeye başlıyor. Böyle olunca çok az ve yumuşak gaz vermelerde, az verip çekip sonra biraz daha gaz vermelerde (misal yavaş yavaş park ederken) zamanlama iyice karışıyor. Tepkiler birbirine giriyor. Sende abandone oluyorsun. Gaz telinde olduğu gibi birebir tepki olmadığından ayarlaması zor oluyor ve ayağın biraz pedala basmışken gaz gelecek zannediyorsun kaldırıyorsun debriyajı birde motor sıcakken rölanti 600 devir anında stop ediyor. Bende böyle bir durumdan muzdaribim. Acemi gibi yapıyor beni bazen rezil ediyor ama canı sağolsun.

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2012, 16:06:41 »
yeni 1.4 benzinli manuel polodada var aynı sıkıntı  >:(
Evet var. benim araç 2004 1.6. Yalnız benimkinin gaz pedalı elektronik kontrollü. seninkinde gaz teli vearsa aynı sorun olamaz. Benimkinde olay şöyle; gaz pedalına bastıktak 1-1,5 saniye sonra araç gaz vermeye başlıyor. Böyle olunca çok az ve yumuşak gaz vermelerde, az verip çekip sonra biraz daha gaz vermelerde (misal yavaş yavaş park ederken) zamanlama iyice karışıyor. Tepkiler birbirine giriyor. Sende abandone oluyorsun. Gaz telinde olduğu gibi birebir tepki olmadığından ayarlaması zor oluyor ve ayağın biraz pedala basmışken gaz gelecek zannediyorsun kaldırıyorsun debriyajı birde motor sıcakken rölanti 600 devir anında stop ediyor. Bende böyle bir durumdan muzdaribim. Acemi gibi yapıyor beni bazen rezil ediyor ama canı sağolsun.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2012, 17:11:55 »
elektronik gaz pedali ve elektronik gaz kelebegi yeni araclari alayinda var diye biliyorum ben..
bunun amaci ekonomi, ani gaz darbeleri yakiti etkiliyor cunki..
siz lap diye gaza bassanizda sistem gaz kelebegini biraz daha gecikmeli ve insafli olarak aciyor..
bence igrenc birsey orasi ayri :D

kurtulma yolu ise sprintbooster tarzi urunler..
bu tip urunlerle elektronik kelebek tipki halatli gibi tepki veriyor..

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2012, 17:15:05 »
fazla verince bağırıyor. az verince STOP ediyor. napcaz bilmiyorum...

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2012, 22:55:21 »
bağırsın stop etmesindense ama bende hiç öle bi sorun olmuyo :D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2012, 09:34:16 »
 :D bende neden oluyooo benim arabam sütten miii :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2012, 09:36:23 »
Caner beni BORA'dan soğuttun :D

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2012, 09:41:51 »
:) felaket tellalıyım mübarek ya :D

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2012, 19:02:43 »
o araba seni bigün vw mühendisi yapacak ha gayret az aldı ozaman ne dualar edicksnn :D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2012, 19:18:43 »
valla daha geçen gün arkadaşla konuştuk diyorum iyiki mühendis falan değilim yoksa indirirdim motoru aşaa diyorum :D çok yakın bir arkadaşım var da o da ben gibi araba hastası gerçi o hiç vw tadını alamadı ama şu an harika bi toyota carinası var. o büyüklükte bi araba nasıl öyle performans veriyo anlamadım gitti. koltuğa yapışıyoruz resmen bir de vitesleri öyle bi harika ki anlatamam ya öyle vites olsa vites değiştirmeden duramazsınız süper tıkır tıkır geçen bir vitese sahip . onunla bi başlıyoruz biz konuşmaya saatlerce araba muabbeti  :D ama sorunları çözemiyoruz o ayrı :D

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2012, 19:45:46 »
aynı ben işte vaktin nasıl geçtğni bnde anlamıyorm araba muhabbeti başlynca carinalar güze arabadır ama  :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2012, 19:58:45 »
bunlar carina'yı bi ralli pilotundan almışlar :D adam zaten araba manyağı :D öle paspal carinalar gibi deil 17 jantlar spor panjur hava filtresi falan filan bakmış adam yani :D bi kuruş masraf etmedi adam ya sanayiye gitmiyo valla :D ama bana bi bak daha bikaç saat önce sanayideydim gene.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2012, 20:06:17 »
sana bi sanayi kart lazım nasılsa daimi müşterisi oldun daha ucuza kapatırsın ustalar seni görünce kafadan siftahı yaptık diyolardır artık :D
WOLFSBURG STYLE ;)