Gönderen Konu: Canım çok sıkıldı!  (Okunma sayısı 7700 defa)

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
Ynt: Canım çok sıkıldı!
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2012, 07:59:07 »
ben de muayene öncesi arka frenleri yaptırdım, balatalar değişti.muayeneden kaldım, sağ %100, sol% 50 tutuyormuş.neyse gittim ustaya durum böyle dedim, tekrar uğraştı yaptı birşeyler, bak dedim bu sefer de olmazsa bizim 150 tl muayene parası yanar.yok bir şey olmaz dedi balataların alışması lazım, iyi dedim çıktım ama yine de güvenemedim, sağ kampana soldan fazla ısınıyordu çünkü, bu sağ tarafın fazla tuttuğunu gösterir, çıkmadan dedim yok birşey olmaz dedi.neyse gittim frenciye soktum teste yine aynı, dediğim gibi.frencide de söktürdüm sağ fren merkezi farklı sol farklı ondan yapıyormuş, yaptırdım.testen geçtim. bu sefer de 50 km gittikten sonra gece uzun bir bayırdan inerken frene bastım, ne freni araba sanki boşa geçiyor ondan sonra az bir şey tutuyor.eve 20 km kala her

zaman benzin aldığım yere girdim, sağ kampana ateş olmuş, yavaşça suyu sprey ayarında vererek soğuttum.önce krikoya aldım tekerleğin rahat dönmediğini fark ettim.gece yarısı vatandaşın bulduğu anahtarla ana bilya somununu söktüm,kampanayı çıkardım.baktım sağına soluna, tekrar takamadım balatalar ısıdan şişmiş. daha önceki polo classic arabamda da aynı sorunu işini doğru yapmayan ustalar nedeniyle yaşamıştım.bu sefer kendim zımparasını yaptım sürtmeyi giderdim yola devam ettim.şöyle memnun kaldığınız işini savsaklamayan ustaları söyleyin hep beraber gidelim.ben kekilmekten bıktım artık.

paşa otomativ eyup ustayı tavsiye ederim

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2012, 08:38:19 »
Kötü komşu adamı mal sahibi yapar, kötü usta adamı zanaat sahibi yapar arkadaşlar. Malesef bazı ustalar arabanın bir tarafını tamir ederken diğer tarafını bozuyorlar, biz de bunu bütün ustalar yapar diye konuşuyoruz. Çözüm ya gerçekten iyi bir usta bulmak veya imkanlar dahilinde alet takımlarını tamamlayıp ağır bakımlar hariç kendi kendimize yapmasını öğrenmek.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Temmuz 2012, 10:15:47 »
pasta aracı matlaştırır çünkü boyayı inceltir

wax gibi ya da normal parlatıcı cila gibi bir ürün kullanmaları gerekirdi pasta uygulamasından sonra

tekrar ediyorum: sadece pasta uygulaması aracı matlaştırır, adamın dediği doğru da, ulan dingil matlaşan arabayı ne yapayım, cilalayıp parlatıp versen ya

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #17 : 05 Temmuz 2012, 17:21:58 »
hatta benim bir fikrim var arkadaşlar.usta puanı diye konu başlığı açalım, mesela silkeleme sorunu, şanzıman falan sık yaşanan arızaları çözen ustalara puan verebiliriz, falan  usta falan arkadaşın silkeleme problemini çözdü +1 gibi, biz de puana göre gideriz, işinin ehli ustalar kazansın arkadaş.

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2012, 10:35:37 »
hatta benim bir fikrim var arkadaşlar.usta puanı diye konu başlığı açalım, mesela silkeleme sorunu, şanzıman falan sık yaşanan arızaları çözen ustalara puan verebiliriz, falan  usta falan arkadaşın silkeleme problemini çözdü +1 gibi, biz de puana göre gideriz, işinin ehli ustalar kazansın arkadaş.

süper olur ama kötü niyetliler birbirini kötüleyebilir mi acaba ?

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Temmuz 2012, 21:39:33 »
sadece sorunu çözdükleri zaman puan vereceğiz.sorun çözülmezse puan da yok.birde kodlarımızı da yazacağız, öyle şişirme puan yok sitenin kullanıcıları biliniyor zaten.çok puanı olan o sorun konusunda genelde iyi demektir, daha önce hiç başlık açmadım bu konuda acemiyim, 6n genel başlığı altında sabit konulara eklenilebilir ve geliştirilebilir, çok faydalı olacağını düşünüyorum.bu güne kadar ustayım diye geçinenlerde böylece, nasıl olsa bilmiyor giydir gitsin yapamazlar.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2012, 21:42:18 »
yani birbirini kötüleme şansları yok kötü niyetlilerin.suistimal edillmesi zor çünkü sitenin müdavimleri belli.