Gönderen Konu: djital klima hakkında bilmediklerimiz  (Okunma sayısı 13449 defa)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: djital klima hakkında bilmediklerimiz
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2012, 20:30:18 »
Simdi;

"ECON" tusu ile yakit harcamadan hava aliyoruz, "AUTO" tusu ile yakit harcayarak yani klimayi devreye sokarak sanirsam...
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2012, 20:30:51 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2012, 00:57:23 »
evet auto modunda klima devrede olur,econ modunda klima kapalıdır

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2012, 14:53:51 »
Orta kılasmandaki hiçbir arabada yoktur. her türlüsünü araştır sonra tekrar konuşalım.
yüksek klasman (ferrari - porsche - bently - aston martin vs.) gibi araçlara sözüm yok. hatta bunların bazılarında bile yok.

sıcak konumunda iken açtığınızda klima devreye girer fakat klima soğuk üretir. ürettiği soğuk hava aracın içine girmez :)) boşuna yakıt sarfiyatı yapmış olursunuz.
o dediğin arabaların bazı modellerinde dijital klima bile yok  ;D

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2012, 15:00:39 »
tamam bu ayrıntıyıda öğrendiğimiz iyi oldu arkadaşlar teşekkürler

Çevrimdışı ataş

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2012, 00:04:06 »
arkadaşlar herkese merhaba,kısaca anlatabilirsem olayı izah edeyim.bizlerdeki dijital klimalar otomatiktir.analoglardaki gibi klimayı devreye sokan ac tuşu bulunmaz.klimayı devre dışı bırakan tuş vardır.havalandırma fanını açtığımızda econa basıp(ekranda econ yazısını görecez) klimayı devreden çıkarıp sadece havalandırmayı çalıştırmış oluruz.klimasız araçlardaki kalorifer gibi yani.econ modu klimayı kullanmadığımızı gösterir.daha ayrıntılı yazmak isterdim ama laf kalabalığı olmasın.ayrıntılı bilgiye kullanma kılavuzundan bakabilirsiniz...özetle: klimayı kullanmayacaksanız ECON modunda olmalısınız,havalandırmayı kapatmayı ise fan ayar azaltma düğmesinden yapıyoruz.tecrübeyle sabit..takıldığınız yerler olursa sorabilirsiniz ben foruma girdikçe cevaplamaya çalışırım..herkese saygılar..

şimdi ben araca bindiğimde dereceyi 28 30 a getiriyorum sıcak için .ne auto ya nede econ tuşuna basıyorum sıcak hava alıyorum.yakıttan kullanmıyorum değilmi?

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Kasım 2012, 00:34:13 »
ekranda econ yazısını görmediğiniz sürece klima motorunuda kullanmış olursunuz yani yakıttan yersiniz

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2012, 10:57:23 »
Evt, en iyi yontem bu sanirsam arkadasin dedigi gibi ECON yazmiyorsa klima devrede demektir. Bu ECON zaten ECONOMY nin kisaltilmisi degilmi arkadaslar ?