Gönderen Konu: Otomatik Şanzımanda Birinci Vitese Geçmeme Problemi  (Okunma sayısı 12009 defa)

Çevrimdışı gdanaci26

• Profili Görüntüle
Sayın üyeler. 98 Polo HB otomatik vites sahibiyim. Son iki haftadır ilk çalıştırmada (motor soğukken) geri viteste bir sorun olmamasına rağmen arabam birinci vitese geçmiyor. Gaza yavaş yavaş basıyorum, 5-10 saniye sonra bir atılmayla birlikte vitese geçiyor. Diğer vites geçişlerinde bir sıkıntı olmuyor. Motor ısındıktan sonra ilk çalıştırmada bir daha sıkıntı olmuyor. Acaba kavramada mı bir sıkıntı var, yoksa şanzumanda mı Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik Şanzımanda Birinci Vitese Geçmeme Problemi
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2010, 23:24:29 »
yağını kontrol ettiniz mi
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı cecoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2010, 00:18:12 »
genelde bırcok aracta bu sıkıntı var soguk motor ve soguk havada mekanık arac ta olsa aynı sıkıntı
3 4 sene once palio go vardı bende sabahları ya bırıncı vıtesde debrıyajla calıstırıp kaldırıodum yada dalgınlıgıma gelırse bosta calıstırmıssam ıkıncı vıtesle kaldırıodum :)) bırıncı vıtese zorla takmaya kalktıgımde vıtes kolu nerdeyse elımde kalıcak gıbı oluyordu.:)
sanzıman yagının  soguk havadakı molekül yapısından dolayı olan bir sorun bu.

Çevrimdışı gstsanziman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2010, 16:09:45 »
slm araba kac bin km de çıhaza balandımı ? ıstanbula gelirseniz baka biliriz

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2010, 17:07:04 »
Sayın üyeler. 98 Polo HB otomatik vites sahibiyim. Son iki haftadır ilk çalıştırmada (motor soğukken) geri viteste bir sorun olmamasına rağmen arabam birinci vitese geçmiyor. Gaza yavaş yavaş basıyorum, 5-10 saniye sonra bir atılmayla birlikte vitese geçiyor. Diğer vites geçişlerinde bir sıkıntı olmuyor. Motor ısındıktan sonra ilk çalıştırmada bir daha sıkıntı olmuyor. Acaba kavramada mı bir sıkıntı var, yoksa şanzumanda mı Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Yağını değiştir. Aynı problem bende de var. motor soğukken 1 den 2 ye çok sert geçerdi. yağı değiştirince çok ender yapıyor. Oda yumuşak bir şekilde yapmaya başladı. Bu arada yağ eksikmiş bende. oda tamamlanmış oldu. Eksik olmasındanda kaynaklanıyor olabilir.

Çevrimdışı gdanaci26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2010, 21:14:17 »
Şanzıman yağ seviyesini kendim kontrol edebilir miyim?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2010, 21:18:40 »
Kaputu kaldırın orda bir yerde seviye kontrol çubuğu olması lasım en azından mk3 kasalarda öyle idi polo da hemen hemen aynı sanırım.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı gdanaci26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2010, 21:30:01 »
teşekkürler

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2010, 22:29:50 »
6n lerın sanzıman yağ sevıye çubugu yok,otomatık sanzımancı bır ustaya baktır,ben 60 bınde bır degıstırıyorum,polo ıcın 90 bınde bır degısır dıyende var ,bızım 6n ler 6 lıtre sanzımanyagı alıyor...

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Şubat 2012, 20:20:22 »
soğuk havalarda yağ yapısından dolayı problem olabilir demişsiniz, bendede 99 otomatik polo var, ilk kalkışta frenden ayağımı çekince hafif bir sürtünme sesi duyuyorum ve normalden biraz daha ani bir kalkış yapıyorum, sorun yine havaların soğuk olmasından mı acaba?

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2012, 23:12:27 »
benim arabadada oluyor yağ değişti ama yinede oluyo en sağlamı azıcık arabayı ısıtıp yola çıkmak soğuk havada oluyo bu

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 00:25:31 »
    ısınınca yapmıyorsa soğuklardan olabilir, otomatik vitesli araçlarda özellikle kışın aracı çalıştırıp hemen kalkış yapmayın 1-2 dakika aracınız çalışsın şanzıman yağıda biraz ısınıp dolaşımı rahatlasın bu sene havalar gerçekten sert ve soğuk oluyor, şanzıman yağına bir baktır , değiştirmediysen değiştir yada eksikse tamamlat
RedMercury

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2012, 00:27:41 »
konu tarihine dikkat  ;)
H.G WORKS

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle