Gönderen Konu: Golf 4 Marş Basmıyor..  (Okunma sayısı 5573 defa)

Çevrimdışı salih18200

• Profili Görüntüle
Golf 4 Marş Basmıyor..
« : 15 Mayıs 2015, 14:22:10 »
Merhaba Arkadaşlar,

Golf IV 2001 Comfort. aracı alalı 2 hafta oldu.  Araç bazen marş basmıyor. Normalde sıkıntısız çalışan araç kafasına göre arada anahtarı çevirdiğimde marş basmıyor ve aracı yarım saat uğraşmama rağmen çalıştıramıyorum. 15-20 dk kendi halinde bırakıp geri döndüğümde bu sefer yine basmıyor ancak 3-4. denemede marş alıyor. Marş motoru kömürler değişti ancak sorun düzelmedi. Olur olmadık yerde kalıyorum bu sorun başıma geliyor. Akü ölçümü de yaptırmıştım iyi denildi ve akünün zayıf olduğuna dair hiç bir sorunla karşılaşmadım. Dün akşamda yine yarım saate kadar uğraştım her şey normal ama marş basmadı. Sabah kaltığım da çalıştı ancak bu seferde camları açıp kapatamıyorum. Nedir bunun derdi yardımcı olabilecek varmı?

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
Ynt: Golf 4 Marş Basmıyor..
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2015, 19:28:30 »
Merhaba Kardeşim,

- Araca binerken sol ön (şoför) kapıyı açtığında dızzzzzt diye benzin pompasının sesi geliyor mu, yakıt pompalıyor mu
- Arabada marş basmadan önce marş yapacakmış gibi anahtarı tam çevir ama marşa basmabikaç saniye bekle
 2-3 sefer tekrarla bunu sonrasında marşa bas bakalım çalışacak mı.

Eğer bu dediğim şekilde çalışırsa sorun kapı switchinde olabilir. Çünkü bu araçlarda çok basit arızalar sistemin genelini etkiliyor.  :tamamdir

Bide ek olarak çalıştırırken gaza basılı tutup çalıştırmayıda dener ve sonuçları yazarsan yardımcı olmaya çalışayım.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 19:29:41 Gönderen: emcayi »

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2015, 15:35:02 »
Geçende bi tanıdık passatıyla bu tip bir sorunla karşılaşmıştı. Akü falan yenilendi, marş dinamosu falan da kömürleri falan değişti. Ama şarj dinamosundan çıktı problem ona da bi baktırın. Tabi diğer arkadaşın dediği gibi kontağı ilk çevirmede benzin çekmiyor olabilir benzin şamandrası.

Çevrimdışı salih18200

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2015, 23:45:28 »
Sorun çözüldü arkadaşlar. Kontak termiği değişti 50 tl terrmik 30 tlde işçilik 80 tl ye yapıldı. Termik değişince çalışmayan cam otomatiiğide çalışmaya başladı..

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2015, 15:41:41 »
Yine ucuza çıkmış. Sorunu tespit eden kişi anlıyormuş demek ki.

Çevrimdışı salih18200

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2015, 09:45:38 »
Konya da Adem Usta oto elektrik var. VW grubuna bakıyor. Tavsiye ederim.