Gönderen Konu: polo ısınmaya yakın stop  (Okunma sayısı 4366 defa)

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
polo ısınmaya yakın stop
« : 14 Nisan 2012, 09:51:10 »
Arkadaşlar aracım 99 1.6 8v polo ne yaptıysam çözemedeğim bir sorunum var.Aracı sabah veya aksam çalıştırıp yola çıkıyorum hararet 90 na gelmek üzereyken ayağımı gazdan çektiğim an silkelemeye başlıyor ve tekliyor.hararet müşürü,buji buji kablosu boğaz kelebeği temizliği hatta yenisiyle bile denendi.Distrübütör kontrol edildi bobin değişti.aracımda atiker lpg mevcut yardım ederseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
Ynt: polo ısınmaya yakın stop
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2012, 11:05:57 »
sırf LPG de böyle garip sorunlar çıkıyor diye taktırmayı düşünmüyorum, sorununuz büyük ihtimalle LPG kaynaklı...

Çevrimdışı polokolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2012, 17:08:00 »
bende de aynı sorun oluyordu özellikle kış ayında. özellikle dönerken, ışıklarda durmak üzereyken. kalorifer vb şeyleri iyice ısınıncaya kadar açmamak lazım. galiba boğaz kelebiğine elektrik az gidince işlevini tam olarak yerine getiremiyor ve stop ediyor. birde gaza fazla yüklendikten sonra stop ediyor.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2012, 17:20:12 »
Arkadaşlar aracım 99 1.6 8v polo ne yaptıysam çözemedeğim bir sorunum var.Aracı sabah veya aksam çalıştırıp yola çıkıyorum hararet 90 na gelmek üzereyken ayağımı gazdan çektiğim an silkelemeye başlıyor ve tekliyor.hararet müşürü,buji buji kablosu boğaz kelebeği temizliği hatta yenisiyle bile denendi.Distrübütör kontrol edildi bobin değişti.aracımda atiker lpg mevcut yardım ederseniz çok sevinirim.
arkadaşım benzindede aynısı oluyormu? lpg yi nezaman takdırdın? enjektörlerin rengi kırmızımı?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2012, 20:06:38 »
bu sorun benzınde olmuyor lpg 2 senelik enjektörlerim kırmızı siz siyah enjektör taktırmıssınız galıba forumdan okudugum kadarıyla ben buradakı bayılere soyluyorum alakası yok diyorlar

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2012, 20:08:30 »
arkadaslar birde hararet müşürü orjinal değil servisten orjinalini alıp taksam mı fark eder mi?

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2012, 20:35:20 »
bu sorun benzınde olmuyor lpg 2 senelik enjektörlerim kırmızı siz siyah enjektör taktırmıssınız galıba forumdan okudugum kadarıyla ben buradakı bayılere soyluyorum alakası yok diyorlar
banada zamanında alakası yok diyorlardı :bekleriz: :bekleriz: neyse! usta bendede benzer sorunlar oluşmuştu lpg takıldığı ilk ayda sorunun enjektörde olduğunu internet ve arkadaşlar sayesinde tespit ettim ankara ve tokattaki atiker bayileri ve hatta konya fabrika alaksı yok dedi, içim rahat olsun arkadaşım değiştirin dedim değişti ve araç saat gibi :tamamdir anlatabiliyormuyum? sen herkese kulak asma etrafta boşlaf ustası çok! ve siyah enjektörleri (horizon) tek geçerim! sen şimdi lpg sistemini iyi bir kontrol ettir filtreni, regülatörü hepsine baktır gaz aldığın yeri bile değiştir ve katkılı gaz alma! 2 sene olmuş senin lpg ye garantisi bitmiştir sanırım enjektörleri ücretli değişeceksin mecburen 200 tl idi enson? keşke bukdr masraf etmeseydin ya neys bazı ustaları böyle masraf açar insana.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2012, 20:36:41 »
arkadaslar birde hararet müşürü orjinal değil servisten orjinalini alıp taksam mı fark eder mi?
[/quotemotor hararetinin gerçek değerni serviste bilg. bağlatıp ölçtür, çıkan değerle göstergedeki oran tutuyosa neden değiştiresinki?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2012, 20:40:07 »
haklısın burada siyah enjektörlere 400 tl fıyat ıstıyorlar kaan60 senınle özelden konusma sansımız  var mı?

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2012, 21:50:18 »
ok pm at?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2012, 08:49:10 »
abi pm atamıyorum mail adresim profilimde açık bu siyah enjektörleri nereden bulablirim yardımcı olursan sevinirim.

Çevrimdışı saruhan1840

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2012, 20:42:41 »
KAAN60 abi siyah horizon enjektörlerin fiyatı nedir?burada 400 tl diyorlar