Gönderen Konu: hızlanma gaz tepkisi.  (Okunma sayısı 24552 defa)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
hızlanma gaz tepkisi.
« : 26 Haziran 2011, 23:30:06 »
arkadaşlar bora 1.6 SR motor comfortline kullanıcısıyım bugün itibariyle 300 km yol yaptım gün içersinde çoğu hatta tamamı diyebiliriz uzun yoldu. ama çok çok çok şikayetçi olduğum bir nokta var. araca bikaç ay önce zavoli lpg taktırdım. fakat araç resmen gaz yemiyor. ilk kalkışta da 5.viteste de değişmiyo sorun. bugün beşinci viteste gaz pedalını dibine kadar bastım 130 u zor gördü. sadece bnm aracımda mı var sadce bu acaba diye düşünüyorum. hani sabit bi hızla giderken ayağınız gaz pedalında sabit durur ama az hızlanmak istediğiniz zaman mesela sollama anlarında aracın cok seri ve ani hızlanması gereklidir. yani 100 le giderken iyi ayagm gaz pedalında sabit ama azcık pedala yüklenince aracın hemen tepki verip kendini atması gerekmiyo mu böyle yapmazsa ben nasıl araç sollucam ki bugün cok sıkıntısını çektim sollama yaparken gaz pedalının dibine kadar bastım araç gitmiyo yani sadece bnde mi var problem acaba acaip sinirlerimi bozdu koskoca boraya biniorm ama çekmiyo araç    >:(
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
Ynt: hızlanma gaz tepkisi.
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2011, 00:06:35 »
Benzindede aynısını yapıyormu? Benzinde muhtemelen yapmıyordur büyük ihtimal lpgden kaynaklı olabilir. Taktırdığın ustayla görüş bu konuyu sana fikir verecektir.Umarım sıkıntınız en kısa sürede çözülür.
Bu arada benim araç bora değil 2004 golf 1.6 motor comfortline üzerinde atiker sıralı sistem var. Yaklaşık 2 ay önce tüp taktırdım. Lpgde hiç sıkıntı yaşamadım hız konusunda. Lpg taktırdıktan sonra denemek istededim 180ini vurdu düz yolda. Çekiş konusundada hiç sıkıntı olmadı.

« Son Düzenleme: 27 Haziran 2011, 00:12:02 Gönderen: nihilist_deniz »
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2011, 00:31:08 »
Kesinlikle LPGden kaynaklanan sorun boralar biraz hantal olabilir kalkışta ancak belli bi hızdan sonra gercekten atikler :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2011, 09:24:42 »
bende öyle düşündüm hadi düşük devirlerde hantal ama 100 le giderken birden zıplaması lazım değil mi yemin ederm dibine kadar bastım gaza araçta tepki yok ya  :o

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2011, 11:01:21 »
bende atiker var illaki gaz & benzin aynı  performans ı vermez gaz sıkıntılı fakat 130 dan sonra gaz da olsa da iyi uzuyor. devrini alması çok önemli bence.ayrıyetten  boğaz kelebeği temizlemek de çok etkili olmuştu benim arabada.

Çevrimdışı tAKSU

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2011, 22:06:07 »
arkadaşlar aynı sorun bende de var ama benimki biraz farklı,gazda 4. vitesde 3000-3500 devir arasında 120 yapıyor ama 5 e geçince 3000 devirde 130-140 ı zor görüyor acaba gazdan olabilir mi?

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2011, 22:15:00 »
heh bilader aynısını bende yaşadım dün
bgün hemen tamirciye gittim cihaza bagladık lambda arızası verdi yine tamamen tüple alakalı araçta bişey yok tüp ayarı yaptır geçer dedi.

Çevrimdışı tAKSU

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2011, 00:09:11 »
bakalım bizde bi yaptıralım eğer geçmezse bunun sonu satmaya kadar gider...

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2011, 09:22:59 »
bende aynısını düşündüm kardeşim evelsi gün 300 km yol yaptım kücücük pololar var yolda feci atikler. hemde tüplü olmasına ragmen.. ama bizim bora maalesef kadı gibi oturuyo yola bide uzun yolda cok süper performans diolardı tamam benzinde iyi de gazda da bukadar mafolmaması lazım tamam şmdiye kadar kullandıgım sürüşü en keyifli arabalar vw ama bukadar da olmaz satıp polo falan alıcam ya olmazsa..

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2011, 12:27:32 »
bende aynısını düşündüm kardeşim evelsi gün 300 km yol yaptım kücücük pololar var yolda feci atikler. hemde tüplü olmasına ragmen.. ama bizim bora maalesef kadı gibi oturuyo yola bide uzun yolda cok süper performans diolardı tamam benzinde iyi de gazda da bukadar mafolmaması lazım tamam şmdiye kadar kullandıgım sürüşü en keyifli arabalar vw ama bukadar da olmaz satıp polo falan alıcam ya olmazsa..

Heh heh he  ;D ;D
4 ay önce zavoli sıralı taktırdım gazdamı benzindemi hiç farkında değilim
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2011, 14:15:45 »
POLO EN İYİSİ YA HEM KÜCÜK HEM ATİK HEM DE SÜPER :)

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2011, 01:46:26 »
arkadaşlar bora 1.6 SR motor comfortline kullanıcısıyım bugün itibariyle 300 km yol yaptım gün içersinde çoğu hatta tamamı diyebiliriz uzun yoldu. ama çok çok çok şikayetçi olduğum bir nokta var. araca bikaç ay önce zavoli lpg taktırdım. fakat araç resmen gaz yemiyor. ilk kalkışta da 5.viteste de değişmiyo sorun. bugün beşinci viteste gaz pedalını dibine kadar bastım 130 u zor gördü. sadece bnm aracımda mı var sadce bu acaba diye düşünüyorum. hani sabit bi hızla giderken ayağınız gaz pedalında sabit durur ama az hızlanmak istediğiniz zaman mesela sollama anlarında aracın cok seri ve ani hızlanması gereklidir. yani 100 le giderken iyi ayagm gaz pedalında sabit ama azcık pedala yüklenince aracın hemen tepki verip kendini atması gerekmiyo mu böyle yapmazsa ben nasıl araç sollucam ki bugün cok sıkıntısını çektim sollama yaparken gaz pedalının dibine kadar bastım araç gitmiyo yani sadece bnde mi var problem acaba acaip sinirlerimi bozdu koskoca boraya biniorm ama çekmiyo araç    >:(
aynısı bendede var kardeş benimde tek şikayetim bu ama vitesi 4 e çekip arabayı doldura doldura yaparsan sollamayı biraz daha rahat sollarsın araba sollayacak yol kalmayacak yakında yollar bölünüyor hep:)
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2011, 01:47:31 »
POLO EN İYİSİ YA HEM KÜCÜK HEM ATİK HEM DE SÜPER :)
kardeş polo ile borayı kıyaslamak hata olur
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2011, 09:22:18 »
ben serilik atiklik konusunda kıyasladım yoksa tabi farklı tip ve segment otomobiller.