Gönderen Konu: 120 km/s civarında gaz kesti  (Okunma sayısı 2023 defa)

Çevrimdışı ahmetoymaci

• Profili Görüntüle
120 km/s civarında gaz kesti
« : 19 Şubat 2012, 19:58:58 »
Merhaba arkadaşlar, golf 4'ü alalı daha birkaç hafta oldu genelde pazar günleri biniyorum. Bu pazar çevre yoluna çıktığımda biraz yoklamak için motoru aşırıya kaçmamak üzere biraz yüksek devirde kullandım 160 km/s hıza ulaşmakta herhangi bir problem olmadı, performansda gayet iyi. Her viteste kesintisiz güç verdi. Sonra çevreyolundan çıktım.

Birkaç saat sonra havalimanı yolundan gelirken (arabada 5 kişi ile) yokuş yukarı 5. viteste sanki gazda 3-4 kere çok yakın aralıklarla pislik varmış gibi, elektrik kesiyor gibi hissettirdi. Gazdan ayağımı hiç çekmedim geçti. Birde eve dönerken baktım ki 30 dakikanın üzerinde sürekli çalışmış olan motor harareti en düşükte ve kalorifer ısısı da cansız. Durunca kaputu açtım motor ısısı gerçekten düşük, devir daim deposundaki su ısısına baktım gerektiği gibi ılıktan biraz sıcak. Son olarak da motor rolantide çalışırken devir saatinde bin devir (10'un) altında. Birazcık sarsıntı var gibi ben bujilerden olabilir diye tahmin ediyorum.

Herkesin fikrini bekliyorum..

- Bu sorunu düşünürken aklıma şöyle geldi; araç motoru bir şekilde ısısını kaybetti ve ısı çok düştüğünde gazla çalışmayı bırakıp benzine geçti ve o aradaki geçişi hissettim. Sürüş sırasında gazdamı benzindemi diye bakmak aklıma gelmedi! Bu ihtimalle ilerlersek motor neden soğudu sorusu ile karşı karşıya kalıyoruz..

Yağ 200 km önce değişti, motor suyu normal seviyede.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 06:01:28 Gönderen: ahmetoymaci »
VW Golf 4 2000 Model, 1600, Benzin + LPG. 142.000, Trendline, Gümüş gri.

Çevrimdışı ahmetoymaci

• Profili Görüntüle
Ynt: 120 km/s civarında gaz kesti
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2012, 10:56:45 »
Arkadaşlar işten anlayan bir ustaya durumu anlattım, hararet müşüründe olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor..
VW Golf 4 2000 Model, 1600, Benzin + LPG. 142.000, Trendline, Gümüş gri.