Gönderen Konu: Radyatör Su Deposu Sökme  (Okunma sayısı 11254 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Radyatör Su Deposu Sökme
« Yanıtla #28 : 05 Mart 2015, 13:20:46 »
Senin sorunun tipik termostat sorunu muharrem değiştirdinde çözülmedi sanırım hareret müşürünüde değiştir pahalı değil oda olmazsa termostatı takarken zarar vermiş olabilir yeni takılan termostatta bozuk olabilir buda bi ihtimal 

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #29 : 05 Mart 2015, 13:42:57 »
Senin sorunun tipik termostat sorunu muharrem değiştirdinde çözülmedi sanırım hareret müşürünüde değiştir pahalı değil oda olmazsa termostatı takarken zarar vermiş olabilir yeni takılan termostatta bozuk olabilir buda bi ihtimal 
Size katılıyorum takarken bozmuş olabilirler.
Başımdan geçen bi Golf- termostat olayını anlatayım.
Uzun yolda hararet hiç 90ı görmüyordu.70-80 civarlarındaysı. Antalya gibi 45 derece bi yaz gününde bile. Buradan öğrendim termostatımın arızalı olduğunu. sanayide bi ustaya gittim. termostatı değiştirelim dedim adam ne bildin bozuk olduğunu dedi. Anlattım aracın sorunlarını tamam haklısın dedi. neyse uzatmayayım aldım taktılar termostatı, işlem bitti. Son anda aklıma geldi çukurlarda aracın altından sesler geliyordu ona da bakın dedim. aracı yukarı kaldırdılar ne göreyim benim arabanın altından sular akıyor. Meğerse termostatı takarken contasını takmayı unutmuş adam. ben tesadüfen aracı yukarı kaldırtmasaydım belki de benim araba yanacaktı.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #30 : 05 Mart 2015, 14:37:04 »
2 kere termostati degistirdim birisini usta birisini kendim degistirdim hararetim cabuk cikiyor sorun yok 90 da sabit ama gel gelelim sicaklik 5 derece altina dustumu hararet ibresi 90 in bi tik altinda kaliyor. Taktigim termostat 87 lik. Olani buymus burada bir yanlislik yok. 3. Ye gecen hafta ariza yapti komple termostati kutuguyle birlikte aldim hararet musuru termostat ve disindaki buyuk plastik aksamla birlikte aldim ayni sorun yine devam ediyor. 5 derece altina dustumu rampa asagi arabayi viteste birakayim hararetim 90 in bi tik altina dusuyor. Aracimda su eksiltme gibi bir problemde yok.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 05 Mart 2015, 17:02:57 »
Hocam ECT sensöründen gelen sinyal dijital ama gösterge dediğiniz gibi analog diye biliyorum. Dijital sistemler tanımlı aralıklar kadar hassas gösterir, örneğin her 0,2 derece değişimde gösterecek hassasiyetteyse 1,2 derece ile 1,4 derece arası gösteremez, yani discreete aralıklı. Fakat analog ölçümde değerler arasında sınırsız ölçüm yapılabilir, continuous şekilde.

doğrudur. ben anlatımda kestirmeden gittim sadece. sensör dijital fakat göstergeye aktarım bir direnç vasıtasıyla yapılıyor. sensör ölçümü 90 okuyup beyne 90 sinyal gönderirken göstergede 85 değer okunabilir. öte yandan sensör de ömürlü arça bozulabilir. 90 olan suyu 85 okuyabilir. bu iki durumu tek bir cümle içinde birleştirince ölçüm analog yapılıyor gibi bir anlatım ortaya çıkmış.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı silver_line

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 06 Mart 2015, 11:29:20 »
Maşallah baya cevap yazılmış :) Daha önce olduğu gibi yağ soğutucum çatladı yine. Motor yağını suya karıştırdı. Neyseki bu sefer erken farkettim radyatöre  bulaşmadan hallettik. Ama su deposunu temizlerken hem iyi temizlenmedi hemde usta içindeki plastik parçayı kırmış. Suyun içinde yüzüp duruyor. Açamadım zaten ortadan ikiye :D Yenisine bakacam artık. :D
Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #33 : 08 Mart 2015, 03:34:42 »
ah şu ustalar ah. 3 kuruşluk iş yaparken 5 kuruşluk hasar veriyorlar.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.