Gönderen Konu: 1.3 GLS ne yakar ?  (Okunma sayısı 5173 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: 1.3 GLS ne yakar ?
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2012, 11:44:21 »
Yaz aylarında 68-75 müşür ve termostat değerleri ideal tabi üst kapak durumun önemli.. Üst kapak kontrol edildi ve en az %80 sağlamlık raporu aldıysan termostat kullanbilirsin..

2. ve 3. seçenekler (Benzinde kullanım) genelede jikle sorununda ortaya çıkıyor.. Motorun normal ısıda rolenti 900 ün altına düşüyorsa karburatöründe bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.. 1100cc ve 1300cc lerdeki karburatörler çok sıkıntılı rolenti ve yüksek devirlerde insanı deli ediyorlar. En iyi çözüm yeni bir karb takmak. Yada LPG varsa aracında benzinde sadece yolda kaldığında kullanman..

Sorunlar LPG de yaşanıyorsa yanlış yapılan bir ayar vardır ve jikleyi hiç kullanmaman gerek LPG de yoksa motor soğukken paso stop eder..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
Ynt: 1.3 GLS ne yakar ?
« Yanıtla #15 : 24 Mayıs 2012, 11:51:59 »
motorda lpg yok abi mauyeneden sonra racing motor karburatoru takmak istiyorum sence nasıl olur avrupada yapanları goruyorum bide tekrar motoru dagıttım 1100 pistonlarını çıkarıp 1.300 piston ve gomleklerini koycaz yerlerini buyutup o sırada pistonların segman yerlerini krom kaplama yaptırcam ilerde turbo yapmayı planlıyorum cunku
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1