Gönderen Konu: polo 6n gösterge paneli sökümü hakkında  (Okunma sayısı 11248 defa)

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
polo 6n gösterge paneli sökümü hakkında
« : 01 Mart 2012, 14:53:58 »
99 polo mun km sıfırlama düğmesi ve saat ayarlama düğmesi çalışmadığından paneli söküp kendim yapmayı denemek istedim, forumda nasıl söküleceği anlatılmış ancak bu panelin sökülmesi için direksiyon kutusunun da sökülmesi gerekiyor, bunun nasıl yapılacağını bulamadım, bilen var mı acaba?

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo 6n gösterge paneli sökümü hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2012, 17:11:01 »
99 polo mun km sıfırlama düğmesi ve saat ayarlama düğmesi çalışmadığından paneli söküp kendim yapmayı denemek istedim, forumda nasıl söküleceği anlatılmış ancak bu panelin sökülmesi için direksiyon kutusunun da sökülmesi gerekiyor, bunun nasıl yapılacağını bulamadım, bilen var mı acaba?
dreksyon kutusumu napiyosun hocam sen :D
sadece dreksyonu söksen yeter airbag kisminin arkasinda iki tane alyan vida var onlari söküp airbag i alin sonrada dreksyonu sokersiniz gerekli ekipmaniniz varsa

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2012, 17:34:49 »
anlaşılan biraz zahmetli olacak, ancak ben yapabildiğim tamiratları kendim yapmak istiyorum, sökme takma, lehim vs..  bu tür işlerden kendim yapabilecek kadar anlarım ve tamirciyede aracı bırakmak istemiyorum geçenlerde genel bakım için iki gün bıraktım araçta bi karış büyüklüğünde çizik yapmışlar kimin yaptığı da belli değil, ne tür ekipman gerekiyor acaba?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 17:38:05 Gönderen: frht »

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2012, 17:50:40 »
anlaşılan direksiyonu sökmek kolay değil, hadi km sıfırlamayı geçtim, saat için tam 12.00 de akü bağlantısını kesip tekrar versem saat sıfırlanır mı acaba?

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2012, 17:57:38 »
evet sifirlanir dreksyonu sökmedende cikartabilirsiniz ama biraz zahmetli oluyo
« Son Düzenleme: 17 Mart 2012, 09:34:20 Gönderen: alper19 »

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2012, 19:20:55 »
direksiyonun hemen alt kısmında bulunan iki adet vida direksiyonu sökmeden çıkmaz gibi duruyor, aradaki boşluk çok az, ama direksiyon direksiyon ayarı yapar gibi tamamen yukarı yada aşağı giderse olabilir, ben denedim yapamadım.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 19:22:03 Gönderen: frht »

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2012, 19:54:38 »

baska karaladigim yeri sök ilk önce altta iki vida var onlari alinca ikiye ayriliyo sonra dreksyonu asagiya indir iyice ok isareti olan yerlerde vidalar var gorursun onlari sök sonrada yuvarlak icine aldigim kisimdaki cidalari sök
  siyah plastigi aldiktan sonra kadranin ust kisminda iki tane vida var onlari alicaksin ustten asagiya dogru cek sonra alt tarafta silindir seklinde ayaklar vardir kapak gibi asagiya iner kadranin arkadan fisini cikart kadrani al
 kadrani söktügün zaman önündeki mikayi cikartirsin sonra ibreleri penseyle tut cok skmadan cek onundeki plastigi al sonrasini kafana gore dagirisin zaten :d
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 19:57:03 Gönderen: alper19 »

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2012, 23:01:51 »
müsait bir zamanda deniyeyim, teşekkürler...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2012, 09:41:47 »
Ben direksiyonu sökmeden yapabildim ama çok uğraştırıyor sizde yapabilirsiniz.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2012, 19:31:25 »
evet bende uğraştım ama bayaa bi uğraş :D sonunda hallettim, yardımlarınız için teşekkür ederim...

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2012, 09:17:36 »
Benim kadranda bu tip.Eski tiplerde led değişimi ile renk değiştirmek mümkün.Ancak bu kadranlarda pek mümkün olmuyor...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2012, 09:59:27 »
sökmek takmak tam bi işkence resmen, ben kadranları sökmeye cesaret edemedim, dışarıdan km sıfırlama tırnağının altına ince bir parça yapıştırsım, led değişimi için kadranların sökülüp rakamların yazdığı plakanın da çıkarılması gerekiyor, ancak ben direksiyonu sökmeden paneli çıkardım, direksiyon sökülse çok daha kolay yerinden çıkar ancak direksiyonu sökmek de zahmetli gibi görünüyor...
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 10:00:50 Gönderen: frht »

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Mart 2012, 02:16:38 »
hocam km çubuğunu düzeltebildin mi ? Yaptıysan anlatırmısın ?

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2012, 22:55:44 »
evet düzelttim, zannedersem km çubuğu da saat ayar çubuğu gibi basılarak değil, sağa sola çevrilerek ayarlanıyor, çubuğu sola çevirip biraz bekleyince butona basılmış oluyor ama oradaki butonla çubuk arasında plastik parça kırılmış, ben araya yine kırılan parça kalınlığında japon ile sert plastikten bir parça yapıştırdım vekaymaması için çubuğuda bu parçaya yapıştırdım artık sola çevirmeden direk basınca sıfırlıyor.