Gönderen Konu: VOLKWAGEN'LER YÜRÜMÜYOR!!!  (Okunma sayısı 13017 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
VOLKWAGEN'LER YÜRÜMÜYOR!!!
« : 22 Ekim 2008, 23:38:53 »
Bu sözü duymaktan sıkıldım artık!!! Pugcular,Saxocular,İmpocular,Opelciler,Hondacılıar çatır çatır arabalarının reklamını yapıp yüklemeye en müsait araba olduklarını söylerken bizim vw grubu hala kendi halinde gezinmekte... Bizim çok güzel yürüyen araçlarımız olduğunu hepimiz biliyoruz ama neden bunu dışarı yansıtamıyoruz? Yoksa gerçektende arabalarımız yürümüyormu >:(

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
Ynt: VOLKWAGEN'LER YÜRÜMÜYOR!!!
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2008, 23:46:52 »
aga benim aracım 1,4 tdı tmm mı bana pug dada sxo dada opelde de hondalarda da gelsinder 1,4 motor olan her aracla hemen hemen kalkıs yaptım arkadas arasında  aralarında benzinli olmak sartı ile nerdeyse hepsini yemişimdir ben 3 vitese geldigim zman onlar daha yeni ikiye atılar fark bu işte bırak onlar yurumuo desinler yolda görüoruz kim yutuo kim yurumuo

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2008, 23:56:21 »
ya öyle,atmosferik 106'ları saxoları,uzunda 306'ları,astra gsi'ları,honda si vti'ları yiyebiliyorum bende ama isim yapmaya geldiği zaman bizim adımız yok! ona üzülüyorum ben

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2008, 11:36:38 »
Atmosferik motorlarda vw nin motorları bazı rakiplerine göre biraz daha ağır kalıyor.Özellikle Honda vtec ler 1600 cc de yüksek devir çevirebiliyor ve beygir gücü olarak rakiplerinin biraz daha önünde.Kasanın da golf ve boralara göre de daha hafif olması hatta arada 100 kg den fazla bir farkın olması da daha iyi yürümesini sağlıyor.Fakat tork dersen vw daha fazla tork üretebiliyor.
Tabi ben bunları yazarken arada uçurumlar olduğunu sanmayın sakın.Rollingde uzak doğu araçları 1600 cc de daha başarılı olabiliyor fakat virajda hepsi çuvallaıyor eğer mod işlemleriyle geliştirilmediyse.
Performans konusunda 1600 cc kategorsinde vw grubu biraz geri kalabiliyor fakat diğer konularda özellikle konforda rakiplerinden çok daha üstün.Viraj performansı-yol tutuş-kalite-teknoloji-sağlamlık vs...Sadece performans istiyorum ben diyenler civic 1.6 vtec alacaklar hava filtresi ve egzozla birlikte redline yapacaklar :) Bende çok seviyorum vtec sesini fakat olay sadece performanstan ibaret değil.

Haa tabi turbo olayına girmiyorum tsi motorları yazmadım.1.4 tsi 170 hp golf yada jetta piyasada ne 1.6 Vti civic ne de Pug bırakır.Dayanıklılık konusunda herkes laf ediyordu o motorlar 50 bin de 100 binde biter diye şimdi sonucu hep birlikte görüyoruz.Şu anda satılan vw benzinli araçların %75 i tsi motorlu.Sapasağlam çalışıyor.

Vw nin ürün yelpazesi çok geniş.Hem donanım hemde motor seçenekleri bakımından.İlla performans isteyenler ve vw konforu yaşayacam diyenler kesenin ağzını açmak zorunda.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2008, 12:50:45 »
dogru  söylüyorlar  biz yürümüyoruz    uçuyoruz   ;D :D :tamamdir
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2008, 13:50:45 »
Ben lastikleri değiştirdiğimden beri inanılmaz keyif alıyorum.
Anlatamam. Kalkışta yürümese bile virajlarda uçuyor direk :D :D
Hem de aracın hiç bir orjinalliğini bozmadan.
Yay bile takmadan bu kadar eğlenceli oluyorsa gerisi halt etmiş der geçerim :D :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2008, 23:08:23 »
Güzelin dedikodusu çok olur arkadaşlar bizi bilenler bilir yolumuza bakalım...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2008, 23:59:29 »
koray nası lastik taktın sen ? ne farklar oluştu ? eski ve yeniyi karşılaştırabilir misin ?

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2008, 08:19:55 »
Dün akşam spor otomobil arkamdan geliken ne olduğunu bilemediğim spor araba modelini caddy le haşat ettim.Caddy i ve hızımı nede kendimi övmüyorum.
Eminim oda şaşırmıştır,gideceğim yönde lambalarda dururken bide baktım hundai cupe imiş.
Garibanım habire yol istiyordu. :p ;D

İsteyince uçuyormuş.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2008, 14:17:24 »
koray nası lastik taktın sen ? ne farklar oluştu ? eski ve yeniyi karşılaştırabilir misin ?

Ben 195x65x15 Michelin Pilot Primacy'den 225x45x17 Michelin Pilot Sport SP2'ye geçtim.
Bir yol tutuş bu kadar mı değişir ya. Akmerkez'in arkasındaki Mecidiyeköy'e bağlanan yeni yoldaki viraja 120'le giriyorum kavrayıp gidiyor yolu.
Gerisini hesaplayın işte ordan :)

Bunun için hayatım boyunca bile para biriktirebilirim.
O kadar keyif alıyorum ki gözüp daha lüks arabalara çok nadir kayıyor artık.
Arabanın performansı da çok umrumda değil, çünkü çok keyifli yol tutuyor.
1.6 bir araç bir insana bu kadar mi keyif verir :D :D :D

Askerden dönüşte değiştiririm diye düşünüyordum, şimdi biraz daha keyfine varmaya karar verdim  :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2008, 15:13:26 »
Dün akşam spor otomobil arkamdan geliken ne olduğunu bilemediğim spor araba modelini caddy le haşat ettim.Caddy i ve hızımı nede kendimi övmüyorum.
Eminim oda şaşırmıştır,gideceğim yönde lambalarda dururken bide baktım hundai cupe imiş.
Garibanım habire yol istiyordu. :p ;D

İsteyince uçuyormuş.

Hyundai Coupe hea :D :D :D   Abi asfalta yama yaparsın sen onu Caddy ile :D

Yürümüyo arkadaş yürümüyo bu gerçeği kabullenin artık, gaza basmassan yürümüyo....  :D :D :D :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2008, 15:47:29 »
Ya boşverin böğle şeyleri...

Afedersiniz ama sidik yarışını EZİKLER yapar... Araçlarınıza binin zevkini çıkartın kim neyin neolduğunu çok iyi biliyor...

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2008, 22:25:56 »
yok abi benim zoruma gidiyor. neden gti denilince ilk akla gelen 106 306 oluyor :bekleriz: gti'ın atasıda babasıda yaratıcısıda vw,kötü fransızlara meydanı bıraktık :'(

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ekim 2008, 09:14:38 »
Senin söylediğin kazmalık sadece bizim ülkede geçerli.

İngilizlerin bir lafı vardır GTI ile ilgili.
VW tarihte kuyuya GTI diye bir taş atmış hala çıkaran olmamıştır diye :D :D :D

O yüzden bizimkileri pek de takmamak lazım.
Dünya biliyor GTI'ın ne olduğunu