Gönderen Konu: Arkadaşlar bir sorunum var  (Okunma sayısı 4934 defa)

Çevrimdışı shayn

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir sorunum var
« : 29 Kasım 2010, 23:06:32 »
  :-\    Merhaba arkadaşlar 1100 cc 5 kapı mk1 golf aldım ve aranıza katıldım  :)  fakat aracımla ilgili bi sorun var mesela bazen arac boşta iken durunca silkeleyerek çalışıyor ve bir sorun daha araç boştayken stop ediyor oda arasıra (not viteste ayak debriyajdaysa yapmıyor) arac benzındede lpgdede aynı olayı yapıyor bu konuda yardımcı olabılecek arkadaslara şimdiden çok teşekkür ederim

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arkadaşlar bir sorunum var
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2010, 00:28:15 »
öncelikle hoş geldin. Araban hayırlı olsun.
Tahminimce şanzımanında problem var.

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2010, 09:40:54 »
Hayırlı olsun arabanız. Güle güle kullanın. ;)

Stop etme sorunu ;
-Rolanti düşük olabilir.
-Benzinde hava olabilir.
-Karbratörde bir sorun olabilir.
Silkelerek çalışma yine;
-Benzinde hava olmasından dolayı olabiliir.
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2010, 12:23:18 »
distüribitör den kaynaklanıyor değiştir gecer  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı shayn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2010, 12:59:05 »
Tesekkurler arkadaslar bi gaz ayari yaptirdim sanirim gazda stop etme kesildi benzin icinde distribitor dedi gaz ayari yapan ustada peki bunu nerden bulabilirim pahali bi parcami.Sanirim basligida yanlis acmisim cunku bir sorum daha olacak  :melek: sizin araclarda iceriye cok ses aliyomu inince resmen basim agriyo ins. gaz kacagi yokturda  ??? onada bi baktiricam artik

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2010, 13:11:13 »
Tesekkurler arkadaslar bi gaz ayari yaptirdim sanirim gazda stop etme kesildi benzin icinde distribitor dedi gaz ayari yapan ustada peki bunu nerden bulabilirim pahali bi parcami.Sanirim basligida yanlis acmisim cunku bir sorum daha olacak  :melek: sizin araclarda iceriye cok ses aliyomu inince resmen basim agriyo ins. gaz kacagi yokturda  ??? onada bi baktiricam artik

kadıkoyde otomekanık alı abı var orda bulabıılısın fıyatları uygun
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2010, 14:14:02 »
 :-\    Merhaba arkadaşlar 1100 cc 5 kapı mk1 golf aldım ve aranıza katıldım  :)  fakat aracımla ilgili bi sorun var mesela bazen arac boşta iken durunca silkeleyerek çalışıyor ve bir sorun daha araç boştayken stop ediyor oda arasıra (not viteste ayak debriyajdaysa yapmıyor) arac benzındede lpgdede aynı olayı yapıyor bu konuda yardımcı olabılecek arkadaslara şimdiden çok teşekkür ederim

Madem distribütörle ayarda problem var, ben bu işin debriyaj ile alakasını anlamadım  ??? ???
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2010, 14:14:30 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı shayn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2010, 14:58:48 »
Kadikoy karsida ama napalim gidicez artik bidaha gosterimde baska ustaya saol cahit.Volkan aga valla bende anlamadim 1-2 gun daha kullanayimda diom tekrar etmez ins. sorun sabah yapildiktan sonra 1 saat kullandim bidaha stop etme olmadi.

Çevrimdışı shayn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2010, 23:45:55 »
Aracın her yerini gösterdim bi karbratör kaldı gittiğim usta hiç açmadan yeni karbratör al veya tamir takımı al dedi bildiğiniz iyi bir karbratörcü varmı avrupa yakasında aksarayda sordum bunların tamir kiti yok yenisi var dediler bu konuda bi öneriniz varmı.Çıkmasındada aynı sorun çıkar die yanasmak istemiorum

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2010, 23:47:32 »
Aracın her yerini gösterdim bi karbratör kaldı gittiğim usta hiç açmadan yeni karbratör al veya tamir takımı al dedi bildiğiniz iyi bir karbratörcü varmı avrupa yakasında aksarayda sordum bunların tamir kiti yok yenisi var dediler bu konuda bi öneriniz varmı.Çıkmasındada aynı sorun çıkar die yanasmak istemiorum
Bende gittim karb.ciye yenisini al dedi saolsun arkadaşım temizledi şimdi tıkır tıkır no problem yani uğraşmak istemediklerin böyle söylüyorlar  :bekleriz:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2010, 01:16:03 »
neresindesn ist un ?

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2010, 09:32:26 »
Tamir Takımları var ya senin sordugun yerler yanlış yerler olabilir sen istanbulda nerdesin onuda söyle bizim murat abinin bi ustası vardı Zeytinburnunda ona sorabilirz..

Çevrimdışı shayn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2010, 11:30:37 »
Halkalidayim arkadaslar z.burnu falan gidebilirim sorun degil aynen dediginiz gibi eski oldugu icin bakmak istemiyolar.Tamir takiminida burcun ticaret die bi yere sordum telefonla onlar soyledi.Birde triger seti yokmus oranin demesine gore sadece kayis degisiomus dogrumudur