Gönderen Konu: Aracımı bugün sattım arkadaşlar...Düzgün bi tam otomatik araç bulamadım:(  (Okunma sayısı 45066 defa)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aracımı bugün sattım arkadaşlar...
« Yanıtla #56 : 05 Haziran 2012, 22:38:55 »
otomatik candır  ;)   :sevgi: :sevgi:

vw nin otomatik aracını kullanan bir daha vaz geçemez. yokuşda 1 cm kaymaması ve vites aralığını ayarlayabilmek süper öyesi  :D :D :D

Çevrimdışı drn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Haziran 2012, 23:46:00 »
arkadaşlar arac ararken tanıdılara eşe dosta da sormak gerek en azından güvenebilirisn km felan oynanmış olmaz

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 06 Haziran 2012, 08:00:23 »
passat CC   :D ;) ::)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #59 : 06 Haziran 2012, 08:16:46 »
Boya iyi yapılmışsa eger ben boyayı göz ardı edebılırım araç ararken solmuş vs yada çizikli olacağına adam gibi belli olmayacak şekilde boyası olsun araba alınır.

Km,kaza geçmişi önemli çünki bunlarla direk baglantılı olarak arabanın ilerde çıkartacagı sorunları az çok tahmin edebiliyoruz.

en önemlisi ise araba dik duracak ve içi döşemesi kusursuz olacak  yoksa ne yaparsanız yapın o araba adam olmaz.

bu arada 5664 e mesaj atınca arabanın son iki muayeneye giriş  Km si de mesaj olarak geliyor bence çok güzel birsey aracanın km sınden süphe edenler ve yeni araç alacak arkadaşlara duyrulur.

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 06 Haziran 2012, 09:16:57 »
plakası değişmiş araca sordulama yaptım 2003 yılından bu yana geçmiş hasarı yoktur diyor.zaten 2003 yılından sonrası için hizmet veriyormuş onu anladık ama km bilgisi vermedi değişmiş plaka olduğu içinmi acaba

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 06 Haziran 2012, 12:06:34 »
hayır bi süre sonra bir mesaj daha geliyor yine 5664 ten km bilgilerini içeren o gelmedimi ? biz 4 tane attık hepsinde geldi hatta bi arkadaşın Focusun km patlak çıktı malesef.yada saşe no ile sorgulatın ama benimde plaka 2010 da değişikti 2010 daki muayene km sını yazdı gelen mesaj aşağıda.

''TUVTURK verilerine gore ***ZU630 Plakali aracin Muayene Tarihi-Km: 18/04/2012 78056KM,  27/04/2010 48909KM ''
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 12:11:25 Gönderen: rene »

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 06 Haziran 2012, 12:20:40 »
ben geçen hafta motosikleti muayeneye götürdüm, eleman km yi sordu, neye yarıyor dedim hiç bişeye dedi, istersen sıfır yazayım dedi :D muayenedeki kmlerde çok belirleyici bi faktör olmayabilir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 06 Haziran 2012, 13:07:55 »
bence muayenedeki km bilgisi çok sağlıklı değil. benim aracın son muayenesi 2010 6. ayında ilk sahibinden benim aracı aldığım kişi alırken yapılmış. evrak da 14443 km görünüyor sorgulamada da. araç ben aldığım da 121.000 de idi. benden önceki sahibi 8 ay kullandı. o sürede de 107.000 km yapmadı zaten pek imkanda yok yapmasına. o yüzden muayene km si çok sağlıklı değil. ama zannedersem 114.443 km yazacakken baştaki 1 i eksik yazmış artık klavye mi basmadı ne ise. zaten insanımızda yaptığı işi tekrar kontrol etmek gibi bir tasa hiç yok. hal böyle işte. 121.XXX - 114.443 = 7.000 km. işte bu normal değer benden önceki sahibinin 8 ayda yapacağı km olarak. şu da olabilir 144.430 km yazacağına 0 girmemiştir böyle birşey olmuştur o zamanda benim aracın km sinin 25-30.000 km düşürülmüş olduğunu gösterir ki muayeneyi benden önceki sahibi yaptırdığına göre böyle bir ihtimal hiç yok.

ben (plaka değişiminden önceki sonuçları da görüntülemek için hasar s şeklinde yazarak) hem plaka ile hem şase no ile sorgulatttım. ilk plaka ile sorgulattığımda hasar kaydı yoktur mesajı geldi arkasından muayene bilgisi gelmedi. sonra şase no ile sorgulattığımda yine hasar kaydı yok mesajının ardından bu sefer muayene bilgisi de geldi.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 06 Haziran 2012, 13:38:34 »
ben geçen hafta motosikleti muayeneye götürdüm, eleman km yi sordu, neye yarıyor dedim hiç bişeye dedi, istersen sıfır yazayım dedi :D muayenedeki kmlerde çok belirleyici bi faktör olmayabilir

arabayıda muayeneye sokarken 0 yazmasını rica et o zaman dostum :) araç muayenesınde yeni km eski muayene km sınden az olursa ağır kusurlu sayılıyor 2012 itibariyle ve muayeneden geçemiyor yani arabada o şekilde düşük km yazılması pek mumkun değil eğer km düşürülmüşse bile muayeneden geçmek için en az eski muayene km sıne getirilmesi gerekiyor.Artık dikkat ediyorlar herşeyin uygun olmasına artık öyle olsa ben xenon farlarla geçerdim muayeneden.

Ferhat bence senın aracın kmsının  baştakı 1 rakamını girmemişler.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 13:39:43 Gönderen: rene »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 06 Haziran 2012, 13:47:41 »
bence de büyük ihtimal. arka arkaya iki kere 1 e basmıştır bilgisayarda yavaş birşeyse birazda kıt bastıysa 2. yi yazmamıştır diye düşünüyorum ve öyle olmasını umut ediyorum :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 06 Haziran 2012, 13:53:55 »
yok yok öyledir düşürecek adam 25 bin düşürmez zaten :)

Çevrimdışı İrfan ÖZDEMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 06 Haziran 2012, 14:22:39 »
hem bi kere İstedikleri kadr düşürsünler km yi.... saglam iyi araba daha 100 mt den belli, ediyo kendini..  Ben burdayım diye... Ben golf ümü satarsam alacam tek araba son kasa A3  ::) ::)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 06 Haziran 2012, 15:17:07 »
hem bi kere İstedikleri kadr düşürsünler km yi.... saglam iyi araba daha 100 mt den belli, ediyo kendini..  Ben burdayım diye... Ben golf ümü satarsam alacam tek araba son kasa A3  ::) ::)

temiz olmaya temiz canım aracımın içi filan hor kullanılmamış yani... dışında iki taraftanda boydan boya çizik var rütuş yapılmış kalem boyayla ve öyle duruyor. motordan yana da şimdilik bi sıkıntımız yok çok şükür...

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 06 Haziran 2012, 15:32:50 »
km bilgisi gelmedi 3 kere gönderdim mesaj,ı ya bazıları arabanın içini görüyor  orjinalmi diyor ,kapı kolları biraz yıpranmış kapı döşemesi de biraz kendini salmış gibi olunca km inanmıyor ::) , kullanan arabandan anlayan abiler araç süper diyor en ufak bi yürüyeninde hata yok diyor.biraz şüpe girince geçmişine bakayım dedim...