Gönderen Konu: ÖN KAPUT DEĞİŞMESİ SORUN OLUR MU?  (Okunma sayısı 33848 defa)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: ÖN KAPUT DEĞİŞMESİ SORUN OLUR MU?
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2010, 17:24:17 »
benzinli mi, benzinli ise ve LPG düşünüyorsanız tüpü var mı. lastikleri ne durumda. fiyatı değerlendirirken bunlar önemli.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Nisan 2010, 17:35:24 »
lpg li(atiker), lastikler yeni (markasını bilmiyorum, ama yeni olduğu belliydi) aracın km si 110 bin olduğu için kafama yattı açıkçası.. bakalım gösterip alacağım. Babam usta olduğu halde teste sokma taraftarı. "Bu arabalar bizi aşıyor, yürüyeni, elektrobik aksamı falan teste sokmak lazım" görüşünde :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #16 : 12 Nisan 2010, 17:35:42 »
alan adam ustaya göstermiş değişeni yok demişler, sonradan serviste anlaşılmış değiştiği, ön panelde veya şaselerde oynama yok. 2001 model 18500 TL, fiyatı nasıl sizce, (renk gümüş gri)

satarken araç 1-2yaşında olsa 2-3000 düşerdi. Ama 10yaşında Piyasanın 500-1000düşüğüne almalısın. 4lastiğe, Triger değişmiş mi ona, Şanzıman geçişlerine, debriyajın durumuna baktır . Bide elektronik ekipmanlara hepsinide pazarlığa kat. 2000 model basic var arkadaşımda, temizse 10 numara araç
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2010, 18:00:28 »
tüm bakımları 10bin km önce yapılmış, servis faturası vs. bulunmakta..

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Nisan 2010, 18:03:00 »
hayırlısıysa olsun inş
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Nisan 2010, 21:15:56 »
benim daha 2 ay oldu ama gün geçtikçe keyif alıyorum. bir de bu araçların parçasını bulma sorunu da yok
Ya dur senin 2 ay olmuş daha, sen biraz kullan ,sorun yaşa, değiştirmeyi düşün ama test ettiğin araçları beğenmeyip tekrar golfe dön ki o zaman anlarsın esas .. ;D

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Nisan 2010, 21:27:43 »
tüm bakımları 10bin km önce yapılmış, servis faturası vs. bulunmakta..

araçta sorun yoksa alın ama satarken sıkıntı elbet olur hele piyasada bukadar ölücü varken, ben arabada boya yok, seken taş yerlerini rötüşladım diyorum adam fiyat kırmaya çalışıyo ondani boya bile değil rötuş, 10bin km olduysa bakımına 5bin kalmış, bakımı da var onun daha, 18bucuk biraz fazla olabilir, çnkü benim arkadaşım daha yeni golf aldı 2001 comfort bal köpüğü metalik, arka çamurlukta boya var,100binde 17500e, biraz daha fiyat kır derim, dünyadaki son araba o değil

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Nisan 2010, 00:40:54 »
önden çekişli arabalarda önden yapılan kazalar önemli olabilir salıncak rot rotil gibi hususları iyi incele/incelet  derim fiyat da biraz fazla gibi geldi bana...
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2010, 00:41:42 Gönderen: cave_man_001 »

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Nisan 2010, 10:09:37 »
Ağır bakımlar yapıldıysa, triger, debriyaj, ön takım rotil ve rot başları yapıldıysa o kadar soruna bakmamak lazım diye düşünüyorum. Büyük şehirlerde oluyor bu tip problemler. Millete bakma onlar fiyat kırmak için kılı kırk yararlar. Eğer kullanmak için alıyorsan üçün beşin bi önemi yok. Sadece bilen bi ustaya göster servise gitmene de gerek yok. Birde ruhsattaki şasi no ile motor şasi numarasını kontrol ettir bu önemli. Eğer direklerde problem yoksa al derim.
Hayırlı olsun güle güle bin.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Nisan 2010, 11:17:33 »
kardeş baban kaportacıysa ön tamponu söküp baksın. farlara bak farklı modeller mi? orjinali markayı arkadaşlar bilip yazarlarsa arkadaş ta değerlendirebilir. farlar değişmiş önde de tamponu söktükten sonra işlem görüp görmediğini baban alar. işte o zaman vazgeç derim

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Nisan 2010, 11:51:20 »
teşekkürler arkadaşlar.. Faydalı oldunuz... Bakalım, biraz daha araştıracağım sanırım...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Nisan 2010, 12:02:25 »
farların farklı olması kazalı olduğu anlamına gelmez.
Golfün üzerinde 2 marka far kullanıldı. Valeo ve Hella
sonuçta yoldan seken bir taş camı çatlatabilir, hatta ön camada gelir. bunlar problem değil.

araç temizse ve uzun süre binecekseniz pek fazla sorun teşkil etmez ön kaput.
ama yukarıda da denildiği gibi siz alırken nasıl kafanıza takılıyorsa satarken de alıcısının kafasında soru işaretleri olacak.

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Mayıs 2011, 12:44:13 »
aracı aldınız sanırım ama yinede yorum yapıyım arabanın kaputu değişmiştr bunuda usta anlar zaten şaselerde oynama yoksa radyatör falan degısmemısse camurluklar degısmemıs farlar degısmemısse kaza sebebıyle buyuk ıhtımal bısey dusmustur gocuk olmustur yada cokme olmustur bısey olmustur servıslerden şase numarasından bı sorgulatın zaten yetkılı servısde degıstıyse cıkar neden degıstıgı sadece oysa bence hıcbısey fıyatıda gayet uygun km sıde cok dusurulme falan yapılmamıssa umarım almıs ve memnunsunzdur araclar kazasız belasız kullanmalar

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Mayıs 2011, 14:43:02 »
Sorunun cevabı basit ; "evet"  siz satarken yüksek ihtimal alıcılar çekingen davranacaktırlar ..

sol kapı-sol çamurluk ve ön kaput aynı tarihlerde mi işlem görmüşler acaba ? bu bölgeden kaza yemiş gibi düşünür alacak kişi ..

Piyasa şu an canlı, bence daha temizini bulabilirsiniz .. fiyata gelincede ankara arabasıysa eğer değişeni olmasaydı güzeldi, yalnız kaput fiyatı elbette düşürür .. hayırlısı olsun hakkınızda ..

"Alırken nazlı, satarken hızlı olmalısınız" .. :) bu bir borsa deyimidir, her ticarete uyarlanabilir .. :)