Gönderen Konu: RÖLANTİ DÜZENSİZLİĞİ VE DURMAYA YAKIN STOP ETME  (Okunma sayısı 20636 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: RÖLANTİ DÜZENSİZLİĞİ VE DURMAYA YAKIN STOP ETME
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2010, 16:56:15 »
evet size almanca bilen ustanız  geldi dogru ustalıktan cıktı bu iş o aracı önce arıza tespite sok rolatiye ayar veren birkaç sensör var  bunlardan biri arızalıdır arıza tespit cihazı ateşleme devre arızası verirse ustay degil beyinciye git yoksada gönder yapalım

hocam yorum çok güzel olmuş , siz beyin tamiratı yapıyosunuz galiba , nerdesiniz ? aracı normal vagcoma bağlayınca bi arıza okunmuyo , arıza tespite sokmadım , sokmam gerekiyor evet , diyelimki sorun beyinde , yada sensörlerde maliyet aşağı yukarı nolur ?? bi fikir verebilirmisiniz ??

Çevrimdışı 07NKN08

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2010, 15:46:48 »
Aradığınız kişiye şuan ulaşılmıyor :)
http://img709.imageshack.us/img709/8803/poloy.jpg

1995 Polo 1.6 VW  Cumhur UYSAL Alanya / ANTALYA A RH +

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Temmuz 2010, 15:49:23 »

zaten şans olsa  ;D

Çevrimdışı mcerk78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2011, 01:28:31 »
slmlar arkadaşım aynı sorunu bizzat yaşıyorum 2002 model audi a3 um var otomatik vites  araç düşük devirdeyken yanı genelde rolantide çalışıyorken hele klimada açıksa titriyor devir saati sapmalar yapıyor 1000 devire hatta bazen sıfıra inip tekrar çıkıyor falan bazen de stop ediyor ama gazdayken bu arızayı bariz yapıyor benzinde ise hissettirmiyor pek ama yine de devir saati oynuyor, yani senın problemın aynısı değiştirmediğim yer kalmadı arabada lamda sensörleri hava akım ölçer bobın devirdaim bujiler bujii kabloları vs vs ama sorun çözülmedi bunu günde 3 yada 4 kez yapıyor özellikle3de motor yuke bındıgınde sen bu problemını hallettin mi çözdüysen ltf paylaşırmısın ? çünkü problemımız bırebır aynı

Çevrimdışı caucasian

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Eylül 2011, 16:27:09 »
benzer sorun benim de başıma geldi. bilgisayara bagladıklarında bogaz kelebegi arızası veriyor. değiştirilmesi gerek dediler ancak ben bir hararet müşirini değiştireyim dedim ve sadece hararet müşiri değişti. arabanın rolantisinde dalgalanma kesildi. ancak seyir halinde klima acıkken stop problemim devam ediyor. kış geldigi için sorunumu erteleyebileceğim için buna da şükür diyorum. not: özel serviste orjinal bogaz kelebegi 575 tl...
yazılanlar dikkatimi çekti şu katalizor ne ise bir de ona baktıracagım :)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2011, 12:56:26 »
audi a3, arkadaşım eğer lpg kitin atikerse "POLO VE LPG" konu başlıklı yazıda çözümü anlatmıştım tamamen lpg enjektöründen kaynaklanıyor siyah olan horizon enjektör taktır sorun diye bişey kalmaz.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2011, 12:58:06 Gönderen: KAAN60 »
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı scream_atp

• Polomun deposuna rakı koydum nrde ulan ferrari ddi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Ekim 2011, 23:32:15 »
bu sorn bende de varr bulamadım bı turluuuuuuu :( delı edıo boyle yapıncaa :-[

Çevrimdışı seloffm

• Re-animated
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Ekim 2011, 21:17:01 »
arka stoplar hoşuma gitti... aynılarını nerde bulabilirim ? ledli ve tamamen kırmızı..
Mein Polo NAZ machen....:)

Çevrimdışı scream_atp

• Polomun deposuna rakı koydum nrde ulan ferrari ddi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2011, 22:29:50 »
aynı soruntı  bende de  var bogaz kelebegı temızletttm ama hala aynı degısen bısı olmadı arada sıra da nadır olarak vıtes bosta devır 2ye cıkıp cıkıp ınıyorrr sırf bu yuzden satıcam arabamıı

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #23 : 20 Kasım 2011, 00:07:14 »
Bende de bir zamanlar böyle sorun vardı ışıklarda beklerden stop ediyordu. kelebeğin içini temizledim fişinide 10 dakikalığına çıkardım. Tekrar taktığımda rolanti dengesizliği geçti.  :tamamdir

Çevrimdışı mehmet125

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Kasım 2011, 15:25:24 »
11 kasım 2011 tarihli  "rölanti ve stop sorununu çözen usta " başlıklı yazıyı okumanı tavsiye ederim. O arkadaş avans ayarı yaptırarak sorunu çözmüş.

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2011, 09:08:11 »
evet arkadaşalar rolanti ve stop sorununu çözen usta başlıklı yazıyı okuyun tavsiyemdir piyasa aç kurt kaynıyor herkes hemen ilk önce boğaz kelebeği diyor bende çok gördüm inat ettim değişitirmedim ama sadece el ile ayarlayıp birazda canı gönülden motorun sesini dinlemek gerekli bu arızayı giderebilmek için önce distşbitörünüzü ayarlatın bakın nasıl kendine gelicek arabanız . denemekte yarar var herhangi bir işçiliği yok uzun uğraşta gerektirmiyor sdece kulağıyla dinleyecek eliyle ayarlıyacak bukadar basit ama tabi ustanın işine geli,rse herlkese geçm,iş olsun
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S