Gönderen Konu: Disk - Balata Yenilendi  (Okunma sayısı 5313 defa)

Çevrimdışı POLO-CT

• Das Auto
    • Profili Görüntüle
Disk - Balata Yenilendi
« : 17 Aralık 2011, 23:54:21 »
Merhaba,

2 hafta önce 97 model bir Polo alarak bende 6N'ciler arasına katıldım.

Arabanın teknik kısımlarından pek anlamadığımı için kafamda soru işarteleriyle aracı kullanmaya başladım.

Bugün oto sanayiide bir ustaya giderek ufaktan aracın eksiğini gediğini tamamlamaya başlayayım dedim.

Ustanın değiştirdiği parçalar ve ödediğim ücret aşağıdaki gibi, sizce makul mu, eğer öyleyse hep aynı yere gitmeye devam edeceğim de ;

- 2 x Ön fren diski ( Febi Marka )
- 2 x Ön fren balatası ( Kale Marka )
- 2 x Ön rot başı ( Teknorot Marka )
Bu parçalara 170 TL dedi
- Şanzuman yağı ilavesi ve işçilik ( Bu kısmı 100 TL )

Toplamda : 270 TL

Bir de vites geçişlerinde zorlanıyor ve debriyaj çok dipte kavrıyor. Sizce debriyaj telini değiştirsem çözüm olur mu ve hangi marka almamı önerirsiniz ?

Teşekkürler

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: Disk - Balata Yenilendi
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2011, 01:09:19 »
fiyat normal , vites için birşey diyemicem benim aracım oto. vites
RedMercury

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2011, 02:03:11 »
o 100liralık kısımda 30lira ortalama şanzuman yagı desek 70 lira işcilik ideal..debriyajın kavrama mevzusuna gelınce o buyuk ıhtımalle debrıyaj balatasındandır,bende gecen hafta degıstırdim simdi pamuk gıbı oldu

Çevrimdışı POLO-CT

• Das Auto
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2011, 03:53:09 »
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, demek ki ustamız insaflı çıkmış :)

Bu Cumartesi'de debriyaj balatasını yenileyeceğiz gibi görünüyor. Değiştireceğim parçaları internetten alsam daha mantıklı olacak sanırım. En azından önce fikirlerinizi de alarak bir marka belirler sonrasında da fiyat araştırması yapabilirim. Direkt sanayiye gidince usta ne derse ona tabii oluyoruz.

Herkese selamlar..

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2011, 08:41:08 »
Debriyaj balatasında LUK yada Sachs markalarından şaşma  :tamamdir

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2011, 18:18:40 »
o 100liralık kısımda 30lira ortalama şanzuman yagı desek 70 lira işcilik ideal..debriyajın kavrama mevzusuna gelınce o buyuk ıhtımalle debrıyaj balatasındandır,bende gecen hafta degıstırdim simdi pamuk gıbı oldu
arkadaşım bende sorun yok ama sırf debriyajım sert diye değiştirebilirim nekadr a mal oluyor debriyaj balatası değişimi?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2011, 19:22:03 »
Balatada bu saydıgım ıkı marka en ıyısıdır.bunlarında fiyatı ortalama 180-200 lira parca fiyatı var,tabı bırde buna işcilik eklenir,işcilik ustaya kalmıs bısey ama ortalama 100lirada ona dıyebılırız  :)

Çevrimdışı POLO-CT

• Das Auto
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2011, 23:16:05 »
Balatada bu saydıgım ıkı marka en ıyısıdır.bunlarında fiyatı ortalama 180-200 lira parca fiyatı var,tabı bırde buna işcilik eklenir,işcilik ustaya kalmıs bısey ama ortalama 100lirada ona dıyebılırız  :)

Başta da belirttiğim gibi bu işlerden pek anlamadığım için sorum size garip gelebilir ama bu debriyaj balatasını değiştirtirken baskıyı balatayı içeren komple debriyaj seti almam gerekir değil mi ? Bir diğer sorum ise bu debriyaj pedalının dipten kavrama olayı için önce debriyaj telini değiştirtip bir şansımı denesem mi sizce ? Gerçi aracı aldığım arkadaş 1 yıl kullanmış ve doğru dürüst bakım yaptırmadığını açık açık söylemişti. O yüzden ucuza kaçmayıp yanını yöresini adam gibi yaptırsak mı  ??? Araba olayı sandığımdan çetrefilliymiş, evde 1 bebek vardı zaten, arabayı aldık 2 oldu :)

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2011, 00:12:32 »
Haklısın arabada bi cocuk kadar masraflıdır en az  :) o kavrama meselesı telden değil banada tel demıslerdı ılk debrıyaj balatasını değiştirince pamuk gıbı oldu debtıyaj,bu arada evet baskı balata set halınde degısıyor setın fıyatıda 180-200tl arasında,ben 200e aldım sachs marka gecen hafta ;)

Çevrimdışı A.dalga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2011, 03:45:55 »
acaba orjinali ne kadardır debriyaj setinin ? bilen var mı :)

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2011, 11:01:12 »
Bildiğim kadarıyla fabrikada bu markaları kullanıyor,kendısı üretmiyo

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2011, 19:51:54 »
teşekkürler
_-OĞLUM ve POLOM-_