Gönderen Konu: Golf 1 Vites sorunu  (Okunma sayısı 23285 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Golf 1 Vites sorunu
« Yanıtla #28 : 04 Nisan 2011, 10:48:44 »
 Yeni bir tamir takımı ile 2 nizin hatta benimde 2. vitesim cartlıyor ve 1. vites geriye yakın o yüzden 3 müzünde sorunu düzelecek.

Mk1 mk2 sistemlerde özellikle 1500cc ve üzeri motorlularda vites akatarma sistemi birtakım küçük millerle yapılmakta ve bu yüzden garip garip sorunlar oluşmakta. Mesala 2. viteste cırtlama bunu ustalar hemen sekromeç arızası olarak söyler ve boşu boşuna şanzıman indirilip gereksiz işlem yapılır halbuki sorunu bu küçük aktarma milleri oluşturur o yüzden istanbulda birçok VW parçacısında bu tamir takımı bulunuyor ve gereksiz müdahalelere hiç girmeden 30-35tl gibi bu parçaları alıp taktırdığınızda sorunlarınızın ortadan kalktığını görüyorsunuz.  :tamamdir
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Nisan 2011, 11:33:43 »
Yeni bir tamir takımı ile 2 nizin hatta benimde 2. vitesim cartlıyor ve 1. vites geriye yakın o yüzden 3 müzünde sorunu düzelecek.

Mk1 mk2 sistemlerde özellikle 1500cc ve üzeri motorlularda vites akatarma sistemi birtakım küçük millerle yapılmakta ve bu yüzden garip garip sorunlar oluşmakta. Mesala 2. viteste cırtlama bunu ustalar hemen sekromeç arızası olarak söyler ve boşu boşuna şanzıman indirilip gereksiz işlem yapılır halbuki sorunu bu küçük aktarma milleri oluşturur o yüzden istanbulda birçok VW parçacısında bu tamir takımı bulunuyor ve gereksiz müdahalelere hiç girmeden 30-35tl gibi bu parçaları alıp taktırdığınızda sorunlarınızın ortadan kalktığını görüyorsunuz.  :tamamdir
Staj yeri maaşı verirse ilk işlerimden biri o olucak Erşan abi  :-[ Sonra yağ ve yağ filtresini değiştiricem  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı midbar

• KIRMIZIM MK1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Nisan 2011, 22:18:54 »
Yeni konu açmıyayım burdan devam edeyim bu sefer geri vites  değil 5. vites için sorucam biliyosunuz 19 Haziranda BBB var (Büyük Bolu Buluşması) ve benim kız inatla 5'e geçmiyor ve o yolu 4'le gitmek bana fazla yakıt yaktırtacağı için bir an önce 5. vitesi yaptırmam lazım  ::)
Problemim şu öncedende zor geçiyodu şimdi hiç geçmiyor sanki 5. vites hiç yo 4 vitesmiş gibi 5'e attıkça 3'e düşüyor sizce problem neyden olabilir yani nereleri kontrol etmem lazım  ???

Bende arabayı aldığımda şanzımanı bitikti. Araca mk2  5 vites şanzıman takmışlar zamanında ama benimde 5. vitese hiç geçmiyordu. ACABA SONRADAN TAKILDIĞI İÇİN Mİ BU SIKINTILAR YAŞANIYOR . BENDE BU KONUDA BİLGİ ALMAK İSTERİM.Ayrıca ilk işim bir 4 vites orjinal şanzımanını bulmak oldu .Bereket uygun bir şanzıman bul duk ankaradan da çözdük işi.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 05 Nisan 2011, 11:57:44 »
5 vitesli şanzımanı ne yaptın? istersen bir ara geçerken bırak. fazlalık olmasın.  ben de kendi arabamı kendim yaparım bakarsın.  :D  ;D

şakası bir yana ileride gti'a çevirme gibi bir düşüncen var mı bilmiyorum. ama adam edebilme şansın var ise 5 vites iyidir ya. en azından ekonomi ve daha kısa vites aralığıyla hızlanma noktasında artısı vardır.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 12:25:46 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 05 Nisan 2011, 12:31:09 »
banada 5 vites şanzıman lazım mk1 iiçin nerden bula bilirim acaba gerci su evrak işini bi halletsem mk1 in sorunlarım cözülecek

Çevrimdışı midbar

• KIRMIZIM MK1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 05 Nisan 2011, 12:34:18 »
banada 5 vites şanzıman lazım mk1 iiçin nerden bula bilirim acaba gerci su evrak işini bi halletsem mk1 in sorunlarım cözülecek

Benim ustaya telefon açtım çıkan şanzımanın durduğunu söyledi bir bakalım neyi var neyi yok, işine yararsa bişeyler yaparız

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Nisan 2011, 13:21:14 »
eyvalah hocam bu hafta cumaya kadar benim evrak işleride belli olacak haberleşiriz :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 22 Nisan 2011, 13:45:04 »
Elinde vites tamir takımın değiştirmeyle ilgili her hangi bir foto şema vs yok mu ya  :-\

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 22 Nisan 2011, 14:53:46 »
Elinde vites tamir takımın değiştirmeyle ilgili her hangi bir foto şema vs yok mu ya  :-\
ersan abi onunla ilgili bir konu açtı bak bakalım gökhan bende bulmaya çalısayım
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 22 Nisan 2011, 14:56:21 »
ersan abi onunla ilgili bir konu açtı bak bakalım gökhan bende bulmaya çalısayım
Ben baktımda bulamadım abi yeni konu açmak istemediğim için eski konumu güncelledim  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 22 Nisan 2011, 14:58:27 »
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2011, 14:58:59 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #39 : 22 Nisan 2011, 15:06:14 »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 22 Nisan 2011, 15:19:21 »
Bunu unutmuşum ya  :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv