Gönderen Konu: Golf 1 Vites sorunu  (Okunma sayısı 23286 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Golf 1 Vites sorunu
« Yanıtla #14 : 21 Kasım 2009, 22:57:47 »
 Esin yada burcandan tamir takımı sipariş geçiyorsun sonra hakan abine yada diğer vw servisine gidiyorsun değiştirip kolun dik konum ayarınıda yaptırıyorsun ve herşey süt liman oluyor... Ben geldiğimde senin aktarmalara baktım yamuk yumuk ve 1 tanesi yanlış oda uzun olanı kısanın yerine takıldığı için eğerek takmışlar... 

Bu tamir takımının en fazla fiyatı 35 tl dir ve içinde 2 adet aktarma kolu uzun ve kısa ve bu aktarma kollarının contaları sonra vitesten gelen ana mil in contaları ile vites çanak yatağı(plastiktir) ve gene bikaç conta var...

İngilizcen varsa sana vereceğim linkten faydalanabilirsin yada erşan abinin yakında planladığı tamamen mk1 ler için tamir ve bakım sitesi projesi var onu bekleyebilirsin.. (Kesinlikle Forum veya soru cevap olmayacak yoksa işin içinden çıkamam :) )

http://www.vwgolfmk1.org.uk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=44

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2009, 23:09:29 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Kasım 2009, 23:18:29 »
Benim viteste herhangi bir sorun yok tamam belki tek sorunu vitesin arasındaki boşluklardır ama benim istediğim tekrardan vitesin bastırarak geçirilmesi önceden bastırıyosun sonra geçiriyodun şimdi bastırmadan direk geçiyor geri vitesle  1. vites yakın olduğu için yeri karışabiliyo bazen buda istenmeyen olaylara yol açabiliyo  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Kasım 2009, 23:19:32 »
Esin yada burcandan tamir takımı sipariş geçiyorsun sonra hakan abine yada diğer vw servisine gidiyorsun değiştirip kolun dik konum ayarınıda yaptırıyorsun ve herşey süt liman oluyor... Ben geldiğimde senin aktarmalara baktım yamuk yumuk ve 1 tanesi yanlış oda uzun olanı kısanın yerine takıldığı için eğerek takmışlar... 

Bu tamir takımının en fazla fiyatı 35 tl dir ve içinde 2 adet aktarma kolu uzun ve kısa ve bu aktarma kollarının contaları sonra vitesten gelen ana mil in contaları ile vites çanak yatağı(plastiktir) ve gene bikaç conta var...

İngilizcen varsa sana vereceğim linkten faydalanabilirsin yada erşan abinin yakında planladığı tamamen mk1 ler için tamir ve bakım sitesi projesi var onu bekleyebilirsin.. (Kesinlikle Forum veya soru cevap olmayacak yoksa işin içinden çıkamam :) )

http://www.vwgolfmk1.org.uk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=44

En iyisi ben senin projeni bekliyeyim yada bi ara konuşalım  ;)

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Aralık 2009, 12:20:05 »
benimkinin vitesleride fena ya 1 le 3 arasında hiç bir fark yok gibi  :) tecrübe gerekio vitese geçtiği hiç anlaşılmıo aracın benimde mi aynı parçaları değiştirmem gerekiyor ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2009, 18:22:04 »
benimkinin vitesleride fena ya 1 le 3 arasında hiç bir fark yok gibi  :) tecrübe gerekio vitese geçtiği hiç anlaşılmıo aracın benimde mi aynı parçaları değiştirmem gerekiyor ?

Evet...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Aralık 2009, 18:43:35 »
Evet...

teşekkürler hislere güvenerek vites değiştirmek acaibime gidio artık :D  çanak,bulucu kollar,tamir takımı  dimi ? esini arayıp fiyat alıcam yarın
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2009, 18:52:08 Gönderen: burak.akın »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Aralık 2009, 18:52:07 »
 Bu tertibatta sorun oldumu genelde 1-3 arası yada geri ile 1. vites karmaşası oluyor.. Yanlız her ustanın değiştirebileciği bir halt değil, Çoğu en önemli noktaları contaları değişitirmeden tamam diyor ama esas can alıcı kısmı o contalar..

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Aralık 2009, 18:53:48 »
şanzuman falan inmeden yapılıo dimi bu abi..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Aralık 2009, 18:55:54 »
şanzuman falan inmeden yapılıo dimi bu abi..

Evet inmeden.

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Aralık 2009, 18:57:14 »
Teşekkür ederim..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Aralık 2009, 19:28:58 »
bizim pederin arabanın ki 3 kere değişti, beceremediler. şu anda normal. işini bilen birine götürmen gerek, en azından bu olayın ne olduğunu bilene..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Aralık 2009, 19:58:51 »
teşekkürler hislere güvenerek vites değiştirmek acaibime gidio artık :D  çanak,bulucu kollar,tamir takımı  dimi ? esini arayıp fiyat alıcam yarın
Burak bi zahmet fiyatı banada yazar mısın bende tamir takımı alıcamda  ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Nisan 2011, 01:44:08 »
Yeni konu açmıyayım burdan devam edeyim bu sefer geri vites  değil 5. vites için sorucam biliyosunuz 19 Haziranda BBB var (Büyük Bolu Buluşması) ve benim kız inatla 5'e geçmiyor ve o yolu 4'le gitmek bana fazla yakıt yaktırtacağı için bir an önce 5. vitesi yaptırmam lazım  ::)
Problemim şu öncedende zor geçiyodu şimdi hiç geçmiyor sanki 5. vites hiç yo 4 vitesmiş gibi 5'e attıkça 3'e düşüyor sizce problem neyden olabilir yani nereleri kontrol etmem lazım  ???

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2011, 02:16:22 »
gökhan kardeşim bende senin peşine bir sıkıntı mı belirteyim kızmazsan  :) benim araçta her vitese rahat geçiyor fakat bir tek 2 vitese geçişlerde cırtlıyor debriyaj artık neredeyse en üsten kavrıyor ama hala geçişlerde sadece ikide cırtlıyor sebebi ne olabilir?